Zayıflama

Streç Film Sararak Nasıl Zayıflanır? Streç Film İle Göbek Eritme

Streç Film Sararak Nasıl Zayıflanır? Streç Film İle Göbek Eritme Yöntemi…

Kilo sorunu olan kişiler, fazla kilolarından kurtulmak için çeşitli yollara başvurabiliyor. Özellikle doğum sonrası artan karın bölgesi ve bel çevresi yağlarını eritmek için her zaman fazladan efor harcanması gerekir. Ancak birkaç farklı yöntem vardır ki, bölgesel yağlanmaları olduğundan daha kısa sürede eritebilir. Bunlardan biri de streç film yöntemidir. Streç film sayesinde göbek ve basen gibi çeşitli alanlarda oluşan kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Streç film ile zayıflama yöntemi günümüzde popüler olmuştur. Sosyal medyada çok fazla konuşulan bu yöntem ile zayıflayanların sayısı da göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Özellikle ünlü isimlerden biri olan Cansu Tosun, doğum sonrası göbek bölgesi yağlarından streç film sayesinde kurtulduğunu açıklamıştır. Eğer bölgesel kilolarınızdan şikayetçi iseniz ve yıllardır bir türlü göbek yağlarınızdan kurtulamıyorsanız o halde streç film ile zayıflama yöntemi hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Streç Film İle Göbek Eritme

Göbek bölgesi vücudumuzda en az hareket eden bölgelerden biri olduğu için hızla kilo biriktirip, bölgede estetik anlamda sorunlar teşkil etmektedir. Bu nedenle egzersiz yaparak, göbek bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Ancak egzersiz yaparken aynı zamanda sonucu hızlandırmak adına, streç film yöntemini kullanmanız tavsiye edilir.

Öte yandan yeni doğum yapan anneler için her hangi bir diyet programı uygulaması anne ve bebek beslenmesinde sorun oluşturacağı için beslenme düzenini bozmayacak yöntemlere başvurulması gerekir. Buna ek olarak yeni doğum yapmış anneler göbek bölgesini zorlayacak egzersiz hareketlerinden kaçınmalıdır. Dolayısı ile göbek bölgesi için yine streç film yöntemi en ideali olacaktır.

Göbek bölgesini eritmek isteyen kişiler, göbek bölgesine streç film sarıp, gün içinde bölgenin terlemesini sağlamalıdır. Bu sayede fazla yağlar ter yolu ile atılmış olacaktır. Yani streç film elbisenin altından belli olmayacağı için günlük yaşamınızda veya işe giderken de kullanabilirsiniz. Ayrıca streç film içine bir takım göbek bölgesini eritecek doğal yağlar sürülürse, zayıflama süresi daha da kısalacaktır.

Streç Film Sararak Nasıl Zayıflanır?

Elbette hiç bir diyet yada zayıflama yöntemi tek başına yeterli değildir. Bunun için birkaç farklı tekniği bir arada kullanmanızda fayda vardır. Özellikle gün içinde en az yarım saatlik yürüyüşler yapabilir, kendi metabolizmanıza uygun diyet listeleri hazırlayabilirsiniz. Öte yanda eğer streç film yöntemini de diyet ve spor programlarınıza dahil etmek isterseniz, mutlaka günlük 2 litre su içmeniz gerekir. Çünkü göbek bölgesinde biriken yağların daha kolay atılması için vücudun suya ihtiyacı vardır. Eğer göbek bölgenizdeki yağlanmadan en kısa sürede kurtulmak isterseniz, mutlaka vereceğimiz teknikleri bir arada uygulamanız tavsiye edilir.

 • Kısa sürede karın bölgesi yağlarını eriten tarif,

Genel anlamda kilo vermenin yanı sıra karın bölgesinde oluşan yağlanmadan kurtulmak için kullanılabilecek en etkili yöntem streç film uygulamasıdır. Bunun için bir kaç malzemeyi bir araya getirip karın bölgenizi streç film ile sarmanız gerekiyor. İşte tarif;

 • 1 kapsül E vitamini,
 • Kakao yağı,
 • Streç film,
 • 1 yemek kaşığı deniz tuzu,

Yapılışı;

İlk olarak E vitamini kapsülünü göbek bölgesine oval hareketler ile sürün. Daha sonra streç film ile göbek bölgesini sarın, 1 saat bekledikten sonra streç filmi bölgeden çıkarıp, son olarak kakao yağı ve deniz tuzu ile masaj yapın. Bu uygulamayı her gün yaptığınızda daha kısa sürede göbek bölgesi yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.  Ayrıca günlük 2 litre su içmeyi de kesinlikle ihmal etmemeniz gerekir.

 • Lahana yağı ve streç film ile göbek bölgesi yağlarından kurtulun,

Lahana yağı çok uzun yıllar önce kadınların kurtarıcısı haline gelmiştir. Osmanlı saraylarındaki kadınlar göbek bölgelerindeki yağlardan kurtulmak için lahana yağını kilolu bölgeye sürüp, etkisini kısa sürede görüyorlarmış. Günümüzde unutulmaya yüz tutan lahana yağı ile daha çabuk bir şekilde göbek bölgesi yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler;

İlk olarak karın bölgesine bir miktar lahana yağını sürüp, üzerine streç filmi sarmanız gerekir. Eğer mümkünse gün boyu bu şekilde durmanızda fayda vardır. Eğer mümkün değil ise, gece yatmadan önce bu uygulamayı yapabilirsiniz. Lahana yağı çok hızlı bir şekilde deri altında biriken yağların parçalanarak kaybolmasına yardımcı olurken, streç film parçalanan yağların tere dönüşmesini sağlar. Ayrıca sabahları aç karnına bir bardak haşlanmış lahana suyu içtiğinizde etkisini iki kat daha fazla görebilirsiniz.

 • Streç film sararak selülitten kurtulun,

Bu yöntem sayesinde sizi rahatsız eden ve estetik görünümünüzü bozan selülitlerden kurtulabilirsiniz. İşte gerekli malzemeler;

 • 5 damla biberiye yağı,
 • 12 damla kekik yağı,
 • Yarım tatlı kaşığı susam yağı,
 • Yarım tatlı kaşığı portakal yağı,

Uygulanışı;

Tüm malzemeleri bir kap içinde karıştırıp, ılınmasını sağlayın. Daha sonra sorunlu bölgeye bu yağları sürüp, üzerine streç filmi sarın. Ancak streç filmi sardıktan sonra sorunlu bölgeye masaj yapmanız tavsiye edilir. Bu tarif ile vücudunuzdaki selülit görünümünü tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında selülit sorunu pek çok bayanın ortak problemi haline gelmektedir. Bu gibi sorunlar için harika bir yöntem olacaktır.

 • Vicks ve strec film ile göbek bölgesi yağlarınızdan kurtulun,

Bilindiği üzere vicks çeşitli bitkisel ürünleri içinde barındırır. Yine mentollü yapısı ile yağ yakımını iki kat daha fazla artırır. Dolayısı ile vicks ve strec film ile göbek eritme oldukça kolay ve pratik olacaktır. Bunun için karın bölgesine vicks krem sürüp, üzerini streç film ile sarabilirsiniz.  Birkaç saat bekledikten sonra streç filmi çıkardığınızda ne kadar fazla terlediğinize inanamayacaksınız.

 • Elma sirkesi ve streç film ile zayıflama,

Elma sirkesi doğal asidik bir yapıya sahiptir. Deri gözeneklerinden, yağ tabakasına erişim sağlayarak, yağların daha hızlı parçalanmasına yardımcı olur. Bunun için göbek veya basen bölgesine bir miktar elma sirkesi uygulayıp, üzerine streç film sarmanız yeterli olacaktır. Bu sayede oldukça hızlı bir şekilde zayıfladığınızı görebilirsiniz. Elbette su içmeyi ve egzersiz yapmayı da ihmal etmemeniz gerekir.

Suna Dumankaya Streç Film İle Zayıflama

Son günlerde oldukça popüler olan streç film ile zayıflama yöntemi için Suna Dumankaya kürü deneyebilirsiniz. Bu kürleri kullanarak zayıflama sürecini hızlandırmış olacaksınız.

Malzemeler;

 • 1 yemek kaşığı susam yağı,
 • 2 yemek kaşığı tatlı badem yağı,
 • 2 yemek kaşığı biberiye yağı,
 • Streç film,

Vermiş olduğumuz bitkisel yağları sırasıyla ve miktarlarına dikkat ederek karıştırın. Göbek yada basen bölgesine her nerede sorun yaşıyorsanız, hazırlamış olduğunuz karışımı bölgeye masaj yaparak uygulayın. Daha sonra streç film ile güzelce sarıp 2 saat kadar bekletin. Bu süreyi spor yaparak değerlendirebilirsiniz. Sürenin sonunda streç filmi çıkarıp bölgeyi temizleyebilirsiniz.

Göbeğe Streç Film Sarmak Zararlı mı?

Farklı şekillerde kilo vermek isteyen kişiler için ilk önemli olan konu elbette sağlıktır. Bu nedenle yapacağınız uygulamanın zararlı olup olmadığını merak etmeniz çok normal. Göbeğe streç film sarmak kısa vadede bir zarar teşkil etmez. Ama uzun vadede göbek bölgesindeki fazla terleme nedeni ile vücudunuz susuz kalabilir. Bu yöntemi uygularken mutlaka su tüketimini arttırmalısınız. Ayrıca eğer gün içinde çok fazla streç film ile duracak olursanız, göbek bölgesindeki gözeneklerin kapanmasına neden olabilirsiniz. Bunun dışında cilt üzerinde tahriş veya yara gibi durumlara neden olabilir. Dikkatli kullanmakta fayda vardır.

Göbeğe Streç Film Sarmak Doğru mu?

Göbeğe streç film sarmak, kilo verme yöntemlerinden biridir. Strec film tıpkı termal korse gibi o bölgenin hızlı bir şekilde terlemesini sağlar. Dolayısı ile birkaç beden incelmeye yardımcı olur. Bu nedenle özellikle doğum sonrası kilolarınız için mutlaka streç film yöntemini kullanmanız tavsiye edilir. Hatta günümüzde ünlüler başta olmak üzere pek çok kişi bu yöntemi tercih ederek birkaç beden incelmeyi başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu