saç modelleri

Yaz Gelinleri Saç Modelleri 2022

Yaz Gelinleri Saç Modelleri 2022

Bütün kadınlar hayallerini süsleyen düğün ve gelinlik çeşitleri konusunda oldukça hassas olup, her şeyin mükemmel olmasını hayal ederler. Gelinliğin modeline göre saç modeli tasarlanır ve ona göre makyajlar ayarlanır. Bir gelinin güzel görünmesi için makyaj ve saç modeli oldukça önemli olduğu için ön planda tutulur.

Kuaförün yeteneği ve tecrübesi göz ardı edilemeyecek unsurlardan birisidir. Çalışılan kuaför ne kadar iyi ise, gelinler için en doğru saç modelini seçer ya da gelinin isteğini güzel bir şekilde sanata çevirebilir. Unutmayın bir kuaför gelini vezir de edebilir rezil de edebilir.

Yaz gelinleri saç modelleri seçerken düğünün nerede ve ne zaman yapılacağı dikkate alınırsa ortaya daha güzel bir saç modeli çıkabilir. Gelin birlikte en iyi gelin saçı modelini nasıl seçebiliriz bakalım…

Dağınık Gelin Saç Modelleri

Yaz Gelinleri Saç Modelleri 2022

 

Yaz gelinlerinin tercih edebilecekleri saç modellerinin arasında dağınık gelin saç modelleri en çok tercih edilen seçeneklerden birisidir. Özellikle açık hava, kır düğünlerinde straptlez gelinliklerin üstüne yakışan ve gelinleri olduğundan daha güzel ve sade gösteren bir model olması tercih edilebilirliğini artırmaktadır.

Arkadan yarı toplu olarak yapılan dağınık saç modeli, tam toplayıp yanlarından biraz bırakılan saçlar ile yaz gelinlerinin rahat edebilecek olmaları ve dikkatleri üstüne toplamaya yetecek bir model olarak düşünülebilir. Ayrıca dağınık saç modelinde önde biraz saç tutamları bırakılmış modelde saç aksesuarları kullanılırsa askılı ve arka dekolteli gelinliklerde kullanmaları çok daha şık olabilir.

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

Yaz Gelinleri Saç Modelleri 2022

Gelin saç modellerini seçerken ne tür bir duvak kullanılacağı göz önünde bulundurularak karar vermeleri gerekir. Bazı kadınlar duvağı uzun bazıları ise gösterişten uzak olsun, şık ama sade olsun diye kısa duvakları tercih ediyorlar.

Rahibe duvakları olarak bilinen duvaklar gelini oldukça asil göstererek misafirlerin ilgisini çekebilme özelliğine sahiptir.  Bu duvak modelinde istenilen saç modeli kullanılmakla birlikte dağınık saç modelinde de şık görünüm sağlanabilir.

Duvaklı gelin saçı modelleri arasında en çok kullanılanı topuz ve üstüne taç ile birleştirilmiş uzun duvaklardır. Bunun dışında salaş bir saç modeli ile ortadan takılan duvaklarda tercih edilebilir.

Açık Gelin Saçı Modelleri

The 50 Best Wedding Hairstyles: Down, Updos & More

Evlenecek bayanların sade ve şık durması açısından açık gelin saç modelleri tercih etmeleri normal karşılanabilir. Fakat eğlence modu yüksek olan açık hava, nem ortamı yüksek deniz kenarında yapılacak düğünlerde açık saç modelleri birazcık bozulmaya eğilimleri olabileceğinden dolayı mekana göre saç modeli seçmek daha uygun olacaktır.

Ama sade bir düğün olup eğlence düzeyi minimum olan düğünlerde tabi ki bu modellerde kullanılabilir. Açık saç modelinin rüzgara karşı dayanıklı olması için kuaförün uygun bir yöntemle sabitlemesi ile gece boyu dağılmadan duran bir modele sahip olabilmek mümkündür. Düğünden önce saçlarınızın parlak olması açık saç modeli için önemlidir.

Saçınıza uygulayacağınız kantaron yağı ile saç tellerini besleyerek daha dayanıklı ışıl ışıl saçlara kavuşmanız mümkün olabilir. Açık saç modelinde sık rastladığımız model olan yanlardan alınıp arkada birleştirilerek alt kısımları lüle halinde yapılması ile geline çok şık hava katabilir. Bu modelde ister taçlı ister sade rahibe duvaklı modeller kullanılabilir.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise gelinin yüz tipine göre açık saç modellerinin seçimidir. Gelinin yüzü oval ise istenilen açık saç modelini kullanabilme lüksüne sahiptir. Gelinin yüzü küçük ve yuvarlak yapıya sahip ise açık saç modeli kullanıldığında yüzü kaybolacağından dolayı başka model seçmesi en iyisi olacaktır. Yüz tipinin yanında dar omuzlu olan bayanların açık saç modeli yerine topuz modeller seçilmesi gelinin güzelliğini ortaya en iyi şekilde çıkaracaktır.

Gelin Saç Modelleri 2022 Öneriler

Gelinlerin kabuslarından biri olmasını en son isteyebilecekleri kendilerine yakışmayan bir saç modeli ile düğünün olmasıdır. Bunun için hem kuaför hem de gelinin kendisi ne istediğini bilmesi bu konuda en önemli meselelerdendir. Ne istediğini bilmeyen ve ne yapılması gerektiğini bilmeyen bir kuaför elinde gelin saç modeli konusunda hayal kırıklığına uğrayabilecekleri muhtemeldir.

Bunları yaşamadan önce muhakkak saç modeline ait provalar gerçekleştirilmeli hatta saç bakımlarının önceden düzenli şekilde yapılması gerekmektedir. Yıpranmış ve kuru saçlar için Aloe vera  bakımı yapmanız saçlarınızı daha gür hale getirebilir ve düğünde saçların daha ışıltılı görünmesini sağlar.

Gelin saç modelleri 2022 yılında en çok tercih edilenler arasında dağınık ve topuz olanlardır. Bu modeller yaz gelinlerin de terleme ihtimaline karşı tercih edildikleri bilinse de, aslında klasik modellerin hala kullanıldığı, vazgeçilemediği buradan anlaşılabiliyor. Şimdiki dönemlerde sürekli yeni saç modelleri denenerek ilgi çekmek istemeyenler için kısa saç ile hiç model yapmadan direkt olarak gelin şapkası ile misafirlerin karşısına çıkabiliyorlar.

Bu düşünceye karşı gelen kesimlere göre bir gelin saçı gerekirse en ağır modeller kullanarak düğününün olmasını isteyebiliyor. Arkadan balık sırtı olarak gelip alt kısmının dağınık olarak bırakılan saçlar arka dekolteye sahip gelinlik modellerinde oldukça şık görünüm sağlamaktadır.

Bunlar gibi bir sürü çeşidi olan modeller bulunması gelinlerin kafasını karıştırmalarına yetebiliyor. Ancak unutulmamalıdır ki, her insanın yüzüne gidebilecek saç modelleri her zaman en iyi sonuçları verme ihtimalini artıracaktır.

Yaz Gelinleri Saç Modelleri 2022  yazımızı beğendiyseniz Yaz Gelinleri İçin Makyaj Trendleri 2022 yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu