Çörek Otu Kürü İle Zayıflama Yöntemi

09.12.2020
89
Çörek Otu Kürü İle Zayıflama Yöntemi

Çörek Otu Kürü İle Zayıflama Yöntemi… Çörek otu, tarihin en eski dönemlerine tanıklık etmiş harika bitkilerden biridir. İnsan sağlığında eski dönemlerde ilaç olarak kullanılan ve şimdilerde hala hem vücut sağlığı için hem de cilt sağlığı için kullanılan bir bitkidir. Çörek otu ile kanserden, bağışıklık sistemine hatta mental sorunlardan çeşitli cilt sorunlarına kadar daha sayamadığımız pek çok problemin üstesinden gelebilirsiniz.

Ancak çörek otu kullanımına dikkat ettiğiniz kadar, kullanım amacına ve kullanım yöntemlerine de dikkat etmeniz önerilir. Zira çörek otu her  farklı sorun için farklı çeşitlerde ve farklı tariflerde kullanılır. Bu gün sizler için çörek otu kürü ile zayıflama yöntemlerinden bahsedeceğiz. Eğer bölgesel kilolarınızdan ya da vücut kilolarınızdan şikayetçi iseniz ve kolay tekniklerle kilo vermek isterseniz yazımızın  devamını okumalısınız.

Çörek Otunun Zayıflamaya Etkileri Nelerdir?

İnsan metabolizmasının daha hızlı olması ve daha sağlıklı bir sindirim sistemine kavuşması ile birlikte vücutta yağ birikim hızı yavaşlar. Ayrıca kullanılacak bir takım bitkisel yöntemler ve bitkisel kürler ile mevcutta deri altına birikmiş tüm yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Eğer kolay bir şekilde kilo veremiyorsanız, o halde sizler için hazırlamış olduğumuz çörek otu kürü ile zayıflama yöntemlerine göz atabilirsiniz. Çörek otunun zayıflamaya etkileri ise;

 • Çörek otu, sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Dolayısı ile gün boyu tükettiğiniz besinleri hem midenizde hem de bağırsaklarınızda daha kolay bir şekilde sindirebilirsiniz.
 • Çörek otu deri altında biriken yağların aktif bir şekilde yakılmasını sağlar. Dolayısı ile karın bölgesi ve diğer bölgelerdeki yağlarınızdan daha kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.
 • Çörek otu kürü ile vücutta yaşamış olduğunuz şişkinlik sorunlarınızdan tamamen kurtulmanız da mümkündür. Tam anlamı ile antioksidan kaynağı olan çörek otu, vücutta biriken ödemlerin atılmasına katkı sağlar. Bu da el ve ayaklarda oluşan şişkinliklerin kısa sürede inmesine yardımcı olacaktır.
 • İştah kontrolü sağlar. Yani çok iştahlı olan kişiler bile çörek otu ile iştahını bastırabilir.
 • Gün içinde kişilere tokluk hissi verir. Bu da öğünlerde çok fazla ekmek ya da yemek tüketmenizi engeller.
 • Çörek otu insülin seviyesini dengelediği için tatlı krizlerini bastırır. Dolayısı ile kalori bakımından yoğun olan tatlı ürünlerini tüketmek istemezsiniz.

Tüm bu bilgiler ışığında, çörek otu ile zayıflamanın ne kadar zahmetsiz ve ne kadar kolay olduğu anlaşılıyor. Ancak diğer sağlık sorunlarında olduğu gibi zayıflama konusunda da mutlaka çörek otunu bilgili ve düzenli kullanmanızda fayda vardır.

Çörek Otu Ve Yoğurt İle Nasıl Zayıflanır?

Esasen başta bölgesel kilolar olmak üzere diğer bölgelerdeki kilolarınızdan da kurtulmak isterseniz, sadece çörek otu tek başına yeterli olmayacaktır. Bu nedenle zayıflamaya katkısı olan yoğurt ile de çörek otunu beraber kullanmanız tavsiye edilir. Yoğurda çörek otu katmanın en büyük faydası, iştahı kapatıp yemek yeme isteğini bastırmasıdır. Çörek otunu vücuda hangi amaçla alacaksanız alın mutlaka çiğneyerek tüketmeniz gerekir. Bu sayede kabukları kırılan çörek otu içindeki uçucu yağları aktif eder ve daha fazla fayda sağlar. İşte çörek otu ve yoğurt kürü ile zayıflama yöntemi…

 • Öncelikle bir kase ev yapımı ve yağsız yoğurdu hazır bulundurmanız gerekiyor.
 • Akabinde bir tatlı kaşığı çörek otunu havanda iyice ezip, yoğurdun içine ilave etmeniz gerekmektedir.
 • Yoğurdu ve çörek otunu iyice homojen hale gelene kadar karıştırdıktan sonra tüketebilirsiniz.
 • Bu kürü sabah aç karnına tüketebileceğiniz gibi gece yatmadan önce de tüketmeniz faydalı olacaktır.

Çörek Otu İle Zayıflama, Ender Saraç Tarifi

Çörek otu her evde bulunan ve fiyat anlamından da son derece uygun olan bir doğal bitkidir. Ölümden başka her derde deva olarak bilinen bu bitkinin zayıflamaya da etkisi büyüktür. Verdiğimiz tarifi düzenli bir şekilde kullandığınızda zayıflamaya etkisini kısa sürede görebilirsiniz. Vereceğimiz bu tarif sadece vücut yağ yakımına değil, harika bir detoks özelliğine de sahiptir. Yani bağırsaklarında şişlik, kronik kabızlık ve hazımsızlık sorunu olan herkes bu tarifi kolaylıkla uygulayabilir. İşte muhteşem detoks ve yağ yakan tarif…

 • Öncelikle bir su bardağı suyun içine yaklaşık bir tatlı kaşığı toz tarçın ekleyin,
 • Akabinde bir çay kaşığı doğal bal ilave edin,
 • Son olarak bir yemek kaşığı iyice ezilmiş çörek otunu ilave edip, iyice karıştırın.
 • 15 dakika kadar dinlenmeye bırakın, bu sayede çörek otunun içinde bulunan uçucu yağlar suya geçecektir.
 • 15 dakika dinlendirdikten sonra içebilirsiniz. Günlük olarak bir bardak bu tarifi tüketmek için yeterli olacaktır. Ama hazımsızlık ve şişkinlik probleminiz fazla ise günlük iki bardak tüketebilirsiniz.

Elma Sirkesi Ve Çörek Otu İle Zayıflama

Hem enerji veren hem de vücudu yenileyen elma sirkesi aynı zamanda vücut yağlarını yakmak için de harika yöntemlerden biridir. Ayrıca çörek otu ile beraber tüketildiğinde faydası iki kat daha artacaktır. Fazla kilolarınızdan şikayetçi iseniz ve kısa sürede fit bir görünüme kavuşmak isterseniz, elma sirkesi ve çörek otu ile zayıflama kürünü uygulayabilirsiniz. Bu kür hem pratik hem de oldukça kolay bir yöntem ile hazırlanmaktadır. Dolayısı ile herkes evinde bu kürü çok rahat bir şekilde hazırlayabilir. İşte yapmanız gerekenler;

İlk olarak bir su bardağı suyun içine bir yemek kaşığı elma sirkesini ekleyin daha sonra içine iki tatlı kaşığı çörek otunu ekleyip, bir saat boyunca dinlenmeye bırakın. Bir saat sonra aç karnına bu karışımı tüketebilirsiniz. Zayıflamaya çok büyük katkısı olan bu kür sayesinde, birkaç hafta içinde hızlıca kilo vermeye başlayacaksınız.

Sabah Aç Karnına Çörek Otu Yağı Zayıflatır Mı?

Çörek otu, aşırı kilo sorunu olan kişiler için bile iyi bir alternatiftir. Özellikle gün içinde açlığını bastıramayan, tatlı krizlerine giren ve iştah kontrollerini sağlayamayan kişiler için müthiş bir doğal üründür. Özellikle sabahları çörek otu yağı aç karnına kullanmak zayıflamaya yardımcı olur. Eğer çörek otu yağını sabahları kullanmak isterseniz, yapmanız gereken; gece yatmadan önce bir su bardağı suyun içine bir buçuk çay kaşığı çörek otu yağı eklemeniz olacaktır. Bu karışım bir gece boyu bekledikten sonra sabah uyandığınızda aç karnına tüketebilirsiniz. Ama bunun haricine yapılabilecek bir diğer farklı yöntemde mevcuttur. Sabah uyandığınızda bir çay kaşığı çörek otunu ağzınızda uzun süre çiğnemeniz ve iyice öğütmeniz gerekir. Bu sayede daha kolay ve daha kısa sürede kilo vermeniz mümkün olacaktır.

Çörek Otu Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Çörek otu ile zayıflamak isteyen kişiler için merak edilen konulardan biri de çörek otu ne kadar süre kullanılır? Sorusudur. Çörek otunu hedeflediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar kullanabilirsiniz. Burada önemli olan düzenli bir şekilde kullanmaktır. Yani her gün kullanmanızda fayda vardır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.