DiyetEstetikSağlıkVücut BakımıZayıflama

Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz; bir tür yağ aldırma işlemidir. Eğer sürekli olarak diyet yapıyor ya da spor yapıp, bölgesel yağlarınızdan kurtulamıyorsanız, son dönemlerin harika uygulamalarından biri olan Soğuk lipoliz işleminden faydalanabilirsiniz. Vücudun belli bölgelerinde yer alan yağların atılması çoğu zaman spor veya diyetlerle mümkün olmayabiliyor. Bilhassa spor yapmaya vakti olmayan ve yoğun bir şekilde çalışan kişilerin imdadına koşan uygulamalardan biri Soğuk lipoliz yöntemidir. Bu operasyon sayesinde daha ince bel ve göbek yapısına ulaşabilirsiniz.

Soğuk lipoliz, vücuttan atılamayan yağları birkaç seans sonrası atan bir yöntemdir. Daha çok doğumdan sonra kalan sarkma ve yağların ortadan kaldırılması için uygulanır. Elbette bu işlem için her hangi bir kişiden ya da kurumdan değil, işinin uzmanı olan kişilerden ve kurumlardan destek almanız önerilmektedir. Soğuk lipoliz nedir? Nasıl yapılır? Gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Soğuk lipoliz, hem kadınlar için hem de erkekler için uygulanabilen bir incelme yöntemidir. Özellikle sezaryen sonrası karın bölgesinde biriken yağları Soğuk lipoliz yöntemi ile tamamen bitirebilir, daha sıkı bir karın bölgesine sahip olabilirsiniz. Soğuk lipoliz uygulanan bölgeler ise;

 • Göbek bölgesi,
 • Bel çevresi oluşan yağlar için,
 • Bacak ve basenler için,
 • Sırt bölgesi yağlanmalarında,
 • Alt karın kısmında,
 • Kol bölgelerinde Soğuk lipoliz uygulaması yapılabilir.

Bu bölgelerde ilk seansta %20 oranında ve %40 oranında yağ azalması sağlanır. Alınan yağlar, kalıcı olarak vücuttan uzaklaştığı için tekrar yerine gelme gibi bir problem de yaşanmaz.

Günümüzde sıklıkla görülen bölgesel yağlanmaların esas nedeni hazır gıdaların sık tüketilmesi ve hareketsiz yaşamdır. Sürekli oturmak veya oturarak çalışmak başta göbek ve bel çevresinde yağlanmaya neden olur. Ancak Soğuk lipoliz yöntemi ile vücudun belli başlı bölgelerinde biriken yağlar kolayca vücuttan uzaklaşmış olur.

Soğuk Lipoliz ile Yağlar Nasıl Atılır?

Soğuk lipoliz yaptırmaya karar veren kişiler ilk olarak Soğuk lipoliz ile yağlar nasıl atılır? Sorusunun yanıtını merak etmektedir. -8 ila -30 derece soğuklukta yapılacak olan bu işlem öncesi gerekli muayeneler yapılır. Daha sonra kişilerde ne kadar incelme sağlanacaksa bu yönde bir belirli plan hazırlanır. Bölgeye vakumlu bir cihaz yardımı ile ve jeller ile uygulama başlatılır. Vakumlu cihaz, bölgedeki yağların donarak, vücuttan atılmasını sağlar. İşlem sırasında ağrı, acı veya yanma gibi bir sorun meydana gelmeyeceği için kişiler Soğuk lipoliz seansından hemen sonra normal günlük yaşamlarına kolayca geri dönebilir. Sadece vücudun yağ atılımı için değil, şekillenmesi için de bu işlem uygulanır.

Soğuk Lipoliz Jeli Evde Nasıl Kullanılır?

Soğuk lipoliz, profesyonel diyetisyenler tarafından yapılan bir uygulamadır. Ama evde kendiniz de Soğuk lipoliz jeli ile fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz jeli, daha çok doğum sonrası biriken yağların erimesinde ve sarkma gibi durumlarda kullanıma uygundur. Özellikle deri sarkmaları, pek çok kişinin en büyük sorunlarından biridir. Bu gibi durumlarda ve portakal kabuğu gibi görünen cilt sorunlarının önün geçilmesi için kullanılır. Soğuk lipoliz jeli evde nasıl kullanılır? Sorusunun yanıtı ise;

 • İlk olarak sorunlu bölgenin temizlenmesi gerekir.
 • Soğuk lipoliz jeli uygulanacak bölgedeki gözeneklerin açık olması şarttır.
 • Bölgeye Soğuk lipoliz jeli sürülür.
 • Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra zaten jel vücudun içine işleyecektir.
 • Daha sonra üzerine kıyafetlerinizi giyebilir ve günlük yaşantınıza kolayca dönebilirsiniz.

Bu işlem sonrası ağır diyetlere ve ağır sporlara gerek kalmaz. Yani Soğuk lipoliz jeli tek başına kilo vermenize yetecektir.

Soğuk Lipoliz Kaç Seans Uygulanır?

Soğuk lipoliz kaç seans uygulanır? Diye sorulduğunda, seans sayısı bölgedeki yağ oranına göre değişir. Bölgedeki yağ oranı ne kadar fazla ise seans sayısı da ona göre artacaktır. Her seansta %20 ila %40 oranında bir yağ azalması görülür. Kişiler kendi vücutları forma girene kadar, Soğuk lipoliz esanslarına devam etmelidir. Soğuk lipoliz seans süresi 45 ila 60 dakika kadar sürer. Bu seanslar sırasında hiçbir şekilde ağrı veya acı gibi durumlar yaşanmaz. Seans sonrası normal yaşama hemen dönüş yapılabilir.

Soğuk Lipoliz Ne İşe Yarıyor?

Soğuk lipoliz ne işe yarıyor? Diye merak edilebilir. Soğuk lipoliz, bölgesel yağlanmaların önüne gerçek vücudun şekil almasını sağlamaktadır. Örneğin göbek bölgesinde biriken yağlar, istenilen inceliğe gelene kadar Soğuk lipoliz yöntemi ile alınır. Bu sayede kişiler, hedeflediği kiloya ulaşabilir. Bu yöntemi çok kilolu kişiler yaptırabilir. Buna ek olarak, zayıf ama sadece bölgesel yağlanmaları olan kişiler de yaptırabilir. Yani Soğuk lipoliz ile zayıflamak herkes için mümkün yöntemlerden biridir.

Soğuk Lipoliz Riskleri Var Mı?

Soğuk lipoliz riskleri, sanıldığı kadar fazla değildir. Yağ hücrelerinin dondurularak, büzülmesini sağlayan ve daha sonra dışarı atılmasını sağlayan bu yöntem sırasında acı veya ağrı hissi yaşanmaz. Ancak işlem sonrası hafif yanma, ağrı ve acı gibi durumlar gözlemlenebilir. Bu gibi sakıncalı durumlar ise herkeste gözlemlenmez. Yine Soğuk lipoliz yaptırdıktan birkaç gün sonra bölgede uyuşukluk veya kramp gibi durumlar da gözlemlenebilir. Ama bu gibi rahatsızlık verici olaylar birkaç hafta sonra tamamen ortadan kalkar. Kişiler günlük yaşantılarına daha kolay bir şekilde adapte olabilir. Soğuk lipoliz işlemi cerrahi bir işlem değildir. Ama yine de işinin uzmanı kişilere yaptırılması tavsiye edilir. Eğer evde kendiniz Soğuk lipoliz jeli ile bölgesel incelme sağlamak istiyorsanız, o halde FDA onaylı ürünleri kullanmanız tavsiye edilir. Tüm bu bilgiler ışığında Soğuk lipolizin yan etkisinin ya da gözle görülür risklerin ortaya çıkmadığı bilinmektedir.

Soğuk Lipoliz Tedavi Sonrası Neler Yapılmalı?

Soğuk lipoliz tedavi sonrası aslında ekstra yapmak gereken bir işlem yoktur. Yani diyet veya spor gibi işlemlere gerek duyulmaz. Ama yine de kişiler, beslenmelerine dikkat etmeli ve yağ yapabilecek her türlü beslenme alışkanlıklarında uzak durmalıdır. Soğuk lipoliz yaklaşık 60 dakika sürer ve etkileri 3 ila 6 ay içinde ortaya çıkar. Bu nedenle tam etkisini görmek için 3 ila 6 beklemeniz tavsiye edilir. Daha sonraki dönemlerde istediğiniz vücut yapısına kavuşmuş olacaksınız. Her seans sonrası kendi işinize dönebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Yaptıranların Yorumları

Bölgesel incelme yöntemlerinden en ideali olan Soğuk lipoliz, pek çok kişinin memnuniyetini kazanmış, risksiz zayıflama yöntemlerinden biridir. Bu bağlamda Soğuk lipoliz yaptıranlar işlemin başarılı sonuçlar verdiğini de dile getirmiştir.

Ben doğum sonrası göbek bölgemde bir türlü incelmeye varamadım. Bir gün arkadaşım Soğuk lipoliz yönteminden bahsetti, hemen bir diyetisyene gidip fazlalıklarım için Soğuk lipoliz yaptırdım. Birkaç seans sonrası incelmeler başladı. Artık daha mutluyum.

Benim sırt bölgemde aşırı derecede yağlanmalar vardı. Evde kendim Soğuk lipoliz jeli kullandım, pek fazla faydasını görmeyince uzman desteği aldım. Gerçekten inanılmaz bir teknoloji, kısa sürede sırt bölgesindeki tüm yağlanmalarımdan kurtuldum. Harika bir uygulama ve herkese tavsiye ederim.

Basen bölgesinde aşırı yağlanma vardı. Spor yapıyordum ama portakal kabuğu gibi görünmeye başlamıştı. Ben de diğerler arkadaşlarımdan esinlenerek, Soğuk lipoliz yaptırmaya karar verdim. İlk seans oldukça başarılı geçti bakalım seanslara hala devam ediyorum ve sonucu bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu