Kremler

Hirudoid Forte Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Hirudoid Forte Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Hirudoid Forte; morluk ve şişkinlik geçiren bir krem olarak bilinse de, daha pek çok faydası bulunmaktadır. Her evde olması gereken bu krem kan dolaşımını düzenlerken, vücutta oluşan morluk, ezilme, yara, bere ve ödem atmada da oldukça etkilidir.

Krem yabancı lisanslıdır ve santa farma ilaç firması tarafından üretilir. Morluk ve ezilmeleri en etkili geçiren ilaçlardan bir tanesidir. Bu yazımızda sizler için Hirudoid Forte nedir? Hirudoid Forte ne işe yarar?  Hirudoid Forte faydaları Ve Hirudoid Forte yan etkileri hakkında bilgiler vereceğiz. İşte evlerinizde mutlaka olması gereken bu krem hakkında tüm detaylar…

Hirudoid Forte Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?
Hirudoid Forte Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

 

Hirudoid Forte Nedir?

Çarpmalara, ezilmelere ve burkulmalara bağlı olarak cilt üzerinde oluşan morluk ve yaraları en hızlı şekilde geçiren kremlerden biridir. Kapağı plastik ve rengi bejdir. Tüm bunların yanında cilt üzerindeki yanıkların ödem toplamasını ve kan toplamasını önler. Bu nedenle yanıklarda da kullanılabilir. Krem doktor tarafından reçete ile kullanıma sunulur.

Hirudoid Forte Kremin Etken Maddeleri

Hirudoid Forte kremin etken maddeleri; kondoroitin polisülitin adındaki kimyasaldır. Kremin yardımcı etken maddeleri ise;

 • Miristil,
 • Alkol,
 • Cutina,
 • Trigliserit,
 • Bentonil,
 • İzopropil alkol,
 • Saf su,
 • Rosemary oil

Maddelerinden oluşur. Eğer bu maddelerin her hangi birine alerjiniz  varsa kremi kullanmamalısınız.

Hirudoid Forte Ne İşe Yarar?

Doktorunuzun reçete edeceği Hirudoid Forte krem yaralanmalarda, yanma ve morluklar da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğru ve gerektiği kadar kullanımda kısa sürede etkisini görebilirsiniz. Hirudoid Forte krem ne işe yarar? denildiğinde ise;

 • Deri üzerinde meydana gelen morluk tedavisinde,
 • Deri üzerinde meydana gelen su toplaması ve ödemde oldukça faydalıdır,
 • Deri yanmalarında,
 • Kan pıhtılaşmasını önleyerek damarları rahatlatır,
 • Doku hasarını hızlı bir şekilde onarır,
 • Derideki çürükleri tedavi eder,
 • Toplar damar iltihaplanmalarında kullanıma uygundur,

Hirudoid Forte Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun önereceği Hirudoid Forte krem nasıl kullanılır? Sorusunun cevabını doktorunuzdan ve eczacınızdan alabilirsiniz. Hirudoid Forte krem kullanırken dikkat edilmesi gereken temel detaylar ise;

 • Bölgesel çürüklerde ve morluklarda etkili olan Hirudoid Forte kremi sadece sorunlu bölgeye yavaş hareketlerle sürmeniz gerekir.
 • Eğer sorunlu bölge açık yara ve mikrop toplamaya müsaitse kremi temiz bir elle sürdükten sonra gazlı bezle üzerini hafifçe sarmanız gerekir.
 • Yine bölgede aşırı ağrı ve yanma hissi varsa yine gazlı bezle sarılması tavsiye edilir.
 • Kremin kullanım miktarı reçete üzerinde belirtilir fakat genel olarak; sorunlu bölgeyi kaplayacak miktarda uygulanmalıdır. Eğer bölgede çok acı ve sızı hissi varsa günde 4 kez kullanılabilir.

Hirudoid Forte Krem Kullananlar

Hirudoid Forte Krem Kullananlar
Hirudoid Forte Krem Kullananlar

Hirudoid Forte krem kullanalar, krem hakkında bilinmeyen detayları da dile getirmektedir.

 • Topuklu giymekten dolayı ayaklarımda sürekli morluklar oluyordu Hirudoid Forte krem kullanıyorum oldukça etkili.
 • Benim çocuğum aşırı yaramaz sürekli düşüp bir yerlerini morartır Hirudoid Forte krem kullanıyorum oldukça başarılı sonuçlar alıyorum.
 • Hirudoid Forte kremi göz altı morluklarıma gece yatmadan önce çok dikkatli bir şekilde uyguluyorum harika sonuç veriyor.
 • Benim ayağım yandı su topladı ve aşırı derecede sızlıyordu Hirudoid Forte kremi doktorum tavsiye etti iyi bir krem evimden eksik etmeyeceğim.

Hirudoid Forte Krem Varis İçin Kullanımı

Hirudoid Forte krem varis için kullanılabilir. Fakat bunun için doktor tavsiyesi alınmalıdır. Varis toplar damarlarda kirli kanın, yani ödemin birikmesi ile oluşan bir tür cilt ve damar sorunudur. Kullanıma uygundur fakat doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Hirudoid Forte Krem Bebeklerde Kullanımı

Hirudoid Forte krem bebeklerde kullanımı,  yetişkinlerde kullanımı ile aynıdır. Fakat bebeklerin ağzına götürmemesine özen gösterilmelidir.  Bunun yanında eğer bebeğinizin ilacın etmen maddesine karşı bir alerjisi varsa krem kullanımı derhal bırakılmalıdır. Yine bebek ve çocuklar için doktor kullanım talimatını birebir uygulamanızda fayda vardır.

Hirudoid Forte Krem Sivilce İçin Kullanımı

Hirudoid Forte krem, etkisi büyük ve hızlı bir kremdir. Özellikle ödem ve iltihaplı yaralarda sıkça kulalnılan krem için en sık sorulan sorulardan biri de Hirudoid Forte krem sivilce için kullanımı sorusudur. Burada sivilceleri geçirir mi? Ya da sivilceler için kullanılır mı? Soruları yaygındır. Fakat bu krem sivilceler için uygun değildir. Sivilce için kullanılması tavsiye edilmez.

Hirudoid Forte Krem Morlukları Kaç Günde Geçirir?

Hirudoid Forte krem morlukları kaç günde geçirir? Sorusu en sık sorulan sorulardan biridir. Burada morluğun ve sorunlu bölgenin hasarı tedavinin geçeceği gün sayısında etkili rol oynar. Büyük yaralanmalarda 14 gün içinde etkisini gösterirken, ufak yara ve berelerde 4 gün içinde etkisinin gösterecektir.

Hirudoid Forte Krem Yan Etkileri

Hirudoid Forte krem yan etkileri görüldüğü anda kullanımı bırakılmalıdır. Genelde görülen yan etkileri ise;

 • Cilt üzerinde kızarıklık ve tahriş,
 • Yüzde ve dudak bölgesinde şişlik,
 • Karın ağrısı ve mide bulantısı,
 • Nefes darlığı,
 • Kurdeşen gibi yan etkilere sahiptir. Bu nedenle kullanmadan önce kremin içeriği bilinmeli ve doktor tavsiyesinde kullanılmalıdır.

Hirudoid Forte krem hakkında en çok sorulan sorular ve cevaplar

Hirudoid Forte krem hakkında en çok sorulan sorular ve cevaplar
Hirudoid Forte krem hakkında en çok sorulan sorular ve cevaplar

Hirudoid Forte kremi ufak morluklar da kullanabilir miyim?

Evet, kullanabilirsiniz.

Ayak burkulmalarında etkili midir?

Burkulma ve çarpmalarda krem oldukça etkilidir.

Bebeklerde nasıl kullanılır?

Bebekler için doktor kontrolünde ve az miktarda kullanımı yapılmalıdır.

Hirudoid Forte krem, hamileler için uygun mudur?

Hamile ve emziren bayanlar mutlaka doktor tavsiyesine başvurmalıdır.

Bilgisayar başında omuzlarım ve kollarım çok ağrıyor kas gevşetici olarak kullanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz, krem kas gevşetici etkiye sahiptir.

Yüz bölgesindeki morluklara kullanabilir miyim?

Elbette yüz bölgesindeki morluklara kullanabilirsiniz. Fakat göz, ağız içi ve kulak içine temas etmemesine dikkat etmelisiniz.

Göz atlı morlukları ve şişkinlikleri için uygun mudur?

Evet hızlı bir şekilde etkisini görebilirsiniz. Fakat az miktarda ve göz içine ulaşmamasına dikkat etmelisiniz.

Hirudoid Forte krem, kaç günde etkisini gösterir?

Bu durum kişiden kişiye ve yaranın derecesine göre değişir. Eğer hafif yara ve ezilmeler varsa 2 ila 4 gün arasında etkisini gösterecektir.

Hirudoid Forte Kremin Fiyatı Nedir? 2022

Hirudoid Forte 40 gr  kremin fiyatı 2002 Mayıs ayında 31,78 TL olarak eczanelerde satılmaktadır. Elbette kremin fiyatı sigortaya ve emekli sandığına göre daha da düşecektir.

Hirudoid Forte Krem Nereden Alınır?

Hirudoid Forte krem eczanelerde satılır.

Bir Yorum

 1. Karpal tünel rahatsızlıgım var tesadüf elime geçtİ evde varmış HİRUDOİD varmış. Ellerimi kullanamıyordum gece kabus gibi geçiyordu. Harika etkisi var çok rahatladım tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu