Zayıflama

Patlıcan Suyu İle Zayıflama Yöntemi

Patlıcan Suyu İle Zayıflama Yöntemi… Fazla kilolar zaman zaman pek çok kişinin ilk sorunları arasında yer almaktadır. Son yirmi yıl içinde dünyada ve ülkemizde aşırı kilo sorunları daha fazla gözlemlenmiştir. Bunun nedeni ise, hazır gıdaların çok fazla tüketilmesidir. Çünkü hazır gıdaların içinde koruyucu maddeler, yüksek oranda tatlandırıcı ve şeker içermesi, gıdaların raf ömrünü uzatmak için kullanılan içerikler ve yine hazır gıdalardaki yağ oranının yüksek olması kilo sorununu ortaya çıkarmaktadır.

Bilhassa pek çok hazır gıdada trans yağ oranı oldukça yüksektir. Bu da kişilerin hem sağlığını bozmada hem de çok fazla kilo almada fazlaca etki etmektedir. Dolayısı ile hazır ve unlu gıdalar yerine doğanın bizlere sunduğu nimetlerden faydalanmak gerekir. Ama burada da GDO içerikli ürünler göze çarpar. Bu nedenle organik gıda tüketimine yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Kilo vermek isteyen kişiler pek çok diyet listeleri hazırlar. Ancak bazı gıdalar vardır ki, daha fazla kilo vermenize yardımcı olur. Bunlardan biri de patlıcandır. Çünkü patlıcanın kabuğunda lif, antioksidanlar ve vücuda sağlıklı bir etki sunacak pek çok vitamin ve mineral bulunur. Doğru bir patlıcan diyeti sayesinde hem bölgesel yağlarınızdan hem de vücudunuzun diğer bölgelerindeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Son döneme bomba gibi oturan patlıcan suyu ile zayıflama yöntemi bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki,  patlıcanlı su zayıflatır mı? işte konuya dair tüm detaylar…

Patlıcan Suyunun Zayıflamaya Etkisi

Patlıcan vücut sağlığında son derce büyük bir öneme sahiptir. Sadece ana yemek olarak tüketmek yerine kilo sorunlarınız için de tüketmeniz önerilir. Patlıcan suyunun zayıflamaya etkisi ise;

 • Patlıcan oldukça düşük kalorili bir sebzedir. Dolayısı ile gün içinde kalori miktarı yüksek olan gıdalar yerine patlıcandan faydalanabilirsiniz.
 • Tok tutucu bir özelliğe sahiptir. Ve yine patlıcan kabukları iştah keser.
 • Dolaşım sitemini hızlandırır ve hazmı kolaylaştırır.
 • Antioksidan özelliği mevcuttur. Bu da vücutta biriken toksinlerin ve vücutta şişliğe sebebiyet veren diğer atıkların dışarıya atılmasını sağlar.
 • Lif bakımından zenginidir. Bu da midede ve bağırsaklarda büyük oranda rahatlama sağlar.
 • Patlıcan kabukları diğer besinlere göre daha fazla yağ yaktırma özelliğine sahiptir.

Tüm bu araştırmalar ve bilgiler ışığında patlıcanın ve patlıcan kabuklarının kilo vermeye faydası olduğunu görmekteyiz.

Patlıcan Suyu Nasıl Hazırlanır?

Patlıcan suyu ile zayıflamak isteyen kişiler ilk olarak patlıcan suyu nasıl hazırlanır? Sorusuna yanıt bulmalıdır. Bu sayede daha bilinçli bir şekilde diyetinize başlayabilirsiniz. Patlıcan suyu hazırlamak için ise;

 • İlk olarak bir adet patlıcanı kabuklarından soyup, küp küp doğrayın.
 • Küp küp doğradığınız patlıcanları ışık almayan bir kavanoza alıp, bir gece dinlenmesini sağlayın.
 • Sabah kahvaltıdan sonra hazırlamış olduğunuz patlıcanlı sudan bir bardak  içebilirsiniz.
 • Bu sayede gün içinde kendinizi hem daha tok hissedeceksiniz, hem de bölgesel yağlarınız gün içinde giderek azalacaktır. Bu tarifi bir ay boyunca düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir. Ancak bu sayede etkisini görebilirsiniz.

Patlıcan Limon Kürü 

Limonlu patlıcan suyu, sade patlıcan suyuna göre biraz daha fazla etkiye sahiptir. Çünkü limon da en az patlıcan kadar iyi bir antioksidan kaynağıdır. Ve yine asidik yapısı sayesinde yağ yakma gücü daha fazladır.  Bunun için yukarıda verdiğimiz tarifi içerken içine yarım limonu sıkmanız yeterli olacaktır. Limon ve patlıcan suyu daha hızlı kilo vermenizi sağlarken, aynı zamanda da gün içinde enerjinizi korumaya yardımcı olacaktır.

Patlıcan Suyu Nasıl Tüketilmeli?

Yukarıda vermiş olduğumuz tarifi yapacaksanız eğer mutlaka nasıl tüketilmesi gerektiğini bilmeniz gerekir. Ancak bu sayede daha fazla faydasını görebilirsiniz.

 • Bir gün öncesinden hazırladığınız patlıcan suyunu bir hafta boyunca hiç ara vermeden içmeniz gerekiyor. Bu sadeye hem bölgesel kilolarınızdan kurtulabilir hem de vücudunuzdaki diğer toksinlerden kurtulabilirsiniz.
 • Bir hafta boyunca patlıcan suyu içerken; tuz, yağlı gıdalar, hazır paket gıdalar ve diğer şekerli gıdalardan uzak durmaya özen göstermelisiniz. Salata ve sebze gibi ürünleri tüketmeye dikkat etmenizde fayda vardır.
 • Gün içinde sabah kahvaltıdan sonra bir bardak, öğle yemeğinden sonra bir bardak ve akşam yemeğinden sonra bir bardak tüketmeniz gerekiyor. Daha sonra gün içinde her hangi bir vakitte iki bardak daha içmeniz gerekiyor. Yani toplamda bir litre patlıcan suyu içmiş olacaksınız.

Patlıcan Suyu İle Zayıflayanların Yorumları

Patlıcan suyu ile zayıflayanların yorumları, daha çok iyi yönde olsa da bu yöntemi kullanıp, faydasını görmediğini söyleyen kişiler de mevcuttur. Buradan da her bünyede farklı sonuçlar verdiğini görebiliyoruz.  Sizler için patlıcan suyu kullanan kişilerin yorumlarını bir araya getirdik.

 • Ben patlıcan suyunu 3 hafta denedim. Bana haftada 6 kilo verdiriyor dediler ama 3 hafta kullandım hiç kilo veremedim.
 • Patlıcan suyunu içtiğim ilk gün fark ettim ki, metabolizmam daha hızlı çalıyor. Bu nedenle denemeye devam edeceğim.
 • Kronik kabızlık yaşıyordum, bu tarif ile kabızlık sorunumdan kurtuldum herkese tavsiye ederim.
 • Bence anlatıldığı kadar yok. Sadece gündeme oturduğunu düşünüyorum. Çünkü bir ay boyunca her gün içtim ama hiç faydası olmadı.
 • Benim basen bölgesinde yağlanma çok fazlaydı, hem spor yaparak hem de bu patlıcan suyunu içerek incelttim.
 • Ben bu tarifin kilo verme yönünden değil ama ödem attırma yönünden çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Ellerimde ve ayaklarımda şişlikler vardı, bu tarif ile tüm şişlikler kayboldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu