Kremler

Arap Kızı Kremi

Arap Kızı Kremi Nedir?

Arap Kızı Kremi Nedir? Bayanların en büyük tutkularından bir tanesi bembeyaz, porselen gibi bir cilde sahip olmaktır. Kusursuz bir cilde sahip olma isteği sadece günümüzde var olan bir arzu değil, kadınların var oluşundan bu yana olan hep gündemde kalan bir konudur. Fakat porselen gibi dümdüz ve kusursuz bir cilde sahip olmak sanıldığı kadar kolay mıdır? Yüzyıllardır kadınlar çeşitli ürünler ile ciltlerini daha güzel ve estetik bir görünüme kavuşması için uğraşmıştır.

Günümüzde ise estetik operasyonlar sonucu istediğiniz gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Fakat yüzüne estetik yaptırmak istemeyen pek çok kişi eskiye dönük uygulamalara yönelmiştir. Bunlardan bir tanesi de Arap kızı kremidir.  Sosyal medyada herkesin sıkça konuştuğu bu krem hakkında yazımızda detaylı bilgilere yer vereceğiz. Arap kızı kremi nedir? Arap kızı kremi ne işe yarar? Arap kızı kremi  nasıl kullanılır?  gibi soruların yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Arap Kızı Kremi Nedir?
Arap Kızı Kremi Nedir?

Arap Kızı Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?

Arap kızı kremi başta sivilceler ve cilt lekeleri üzerinde etkilidir. Kremin isminin Arap kızı olmasının nedeni ise, daha çok Arabistan’da Mısır’da kullanılıyor olasıdır. Ten rengini açmak ve ciltte oluşan lekeleri önlemek için kullanımı yapılmaktadır.  Kremin içeriğinde ise, A ve E vitaminleri bulunur. Yine glisero, gliserin mevcuttur.

Aslında kremin tam içeriği yıllardır sır gibi saklanmaktadır. Bu nedenle krem içeriği net olarak bilinmez. Krem farklı formatlar da üretilir, bu nedenle önce kendi cilt tipinizi bilmeniz ve daha sonra cildinize uyum gösterecek Arap kızı kremini kullanmanız tavsiye edilir.

Arap kızı kremi cilt rengini eşitleme, cilt pigmentlerini açma, sivilce ve sivilce izlerinin giderilmesinde kullanılır.  Krem sadece yüz bölgesine değil,  ağda ve epilasyon sonrası oluşan kararmalar için de kullanılır. Yani genital bölgede ve koltuk altı gibi hassas bölgelerde kullanmanın bir sakıncası yoktur.

 

Arap Kızı Kreminin Faydaları

Arap Kızı Kreminin Faydaları
Arap Kızı Kreminin Faydaları

Osmanlı saraylarında sultanların, cariyelerin ve halkın sıkça kullandığı kremin pek çok faydası mevcuttur. Krem peeling etkisi yaparak ciltte oluşan ölü derileri ve kir birikintilerini cilt üzerinden temizleyerek daha dinç ve dinamik bir cilt yapısına kavuşmanıza yardımcı olur. Üstelik kılcal damarları da harekete geçirdiği için ciltte bebeksi bir görünüm elde edilir.  Arap kızı kreminin faydaları ise;

 • Sivilce, akne, siyah nokta ve çıban gibi cilt üzerinde çıkmış olan sorunlarda kullanılır.
 • Arap kızı kremi doğum ve hamilelikte oluşan cilt kararma ve lekelerinde kullanılır.
 • Hormonsal bozulmalara bağlı olarak ortaya çıkmış bölgesel alanların rengini açmak için kullanılır.
 • Çil ve kalıtsal lekelerin giderilmesinde bayanların ilk tercihidir.
 • Yaşlılık lekeleri için en ideal kremlerden bir tanesidir.
 • Cilt rengini beyazlatmak ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak isteyen kimseler için etkili bir kremdir.
 • Ağda sonrası kararmış koltuk altı ve genital bölgelerdeki kararma ve siyah görünümü ortadan kaldırır.
 • Sigara gibi etmenlere bağlı olarak cilt üzerinde çıkan sararma ve kahverengi cildin renk tonunu açar.
 • Arap kızı kremi cilde elastik bir özellik kazandırır bu da damarlardaki kan akışının hızlanmasına neden olur bu sayede cilt daha parlak ve daha genç bir görünüme kavuşur.
 • Tek yönlü olmayan bu kremi vücudunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Diz, dirsek gibi alanlarda zamanla oluşan kararma ve kötü görünümü ortadan kaldırır.

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?

Farklı çeşitlere sahip olan kremin kullanım alanlarına göre uygulanışı farklıdır. Düzenli bir şekilde kullanıldığında etkisini yaklaşık bir ay içinde gösteren bir özelliğe sahiptir.  Bunun yanında eğer etkili bir sonuca ulaşmak istiyorsanız günde üç kez ve kremi sürmeyi aksatmadan düzenli olarak kullanmanız tavsiye edilir. Bazı cilt tipinde etkisini daha kısa sürede gösterirken, bazı cilt yapılarında etkisini görmek üç ay sürebiliyor. Arap kızı nasıl kullanılır? sorusunun cevabı ise;

 • İlk etapta kremi sürmek istediğiniz bölgenin günlük kirlerden, makyaj ve diğer kalıntılardan doğal sabunlar ile temizlenmesi gerekir. Burada kükürtlü sabun tercih edebilirsiniz.
 • Kimyasal içermeyen doğal sabunlarla temizlenen cilde gece yatmadan önce sürülür ve iyice derinin kremi emmesi sağlanır, hiç yıkamadan veya silmeden kremli bir şekilde yatılır.
 • Cildinizde herhangi bir alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermediği sürece cilt sorunlarınız ortadan kalkana kadar her akşam uygulamaya devam edebilirsiniz.
 • Cildiniz için doktorunuz başka merhem önerisinde bulunmuş ise iki kremi aynı anda kullanmak yerine doktorunuza danışmanız daha doğru olacaktır.

Arap Kızı Kremi Çeşitleri

Arap Kızı Kremi Çeşitleri
Arap Kızı Kremi Çeşitleri

 

Arap kızı kremi çeşitleri iki farklı türde bayanlara sunulur. Bir tanesi mavi ambalaj içinde satılan bir diğeri ise pembe ambalaj içinde satılan kremlerdir. Eğer esmer ve koyu bir ten yapısına sahipseniz, mavi ambalajlı olan kremi tercih etmeniz cildiniz için daha doğru olacaktır. Fakat açık ve buğday tenli bir yapıya sahipseniz pembe kremi kullanmanız daha avantajlı ve faydalı olur.

Her iki kremin fiyatı da aynıdır. İçerikleri ise ten ve cilt yapısına göre düzenlendiği için farklıdır. Fakat bu farklılık çok fazla değil, içindeki malzeme yoğunluğunda miktar farklılıkları vardır. Yine pembe kutuda satılan Arap kızı kremi yağlı ciltler için, diğer mavi kutuda satılan Arap kızı kremi normal ciltler için kullanılabiliyor.

Arap Kızı Kreminin Zararları

Öncelikle kremin içeriği bilinmediği için cildinizde oluşabilecek alerjileri önceden tespit edemeyebilirsiniz. Bu nedenle tüm cildinize uygulamadan önce vücudunuzun küçük bir bölgesinde test etmeniz önerilir.

 • Yüzde kızarıklık,
 • Mide bulantısı,
 • Gözlerde geçici görme kaybı,
 • Ürünün içeriği hakkında tam bilgi piyasa ile paylaşılmamıştır, fakat Arap kızı kreminin içinde civa olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin daha dikkatli kullanmaları önerilir.
 • Ürün her ne kadar bitkisel olarak bilinse de içerik hakkında bilgi olmadığı için kesinlikle hamile ve emziren annelerin kullanmaması gerekir.
 • Açık yara ve yanık yerlerinde daha fazla acıya ve yaraya sebep olacağı için bu alanlarda kullanılmaz.
 • Bebek ve çocuklar için kesinlikle uygun değildir.
 • Arap kızı kremi zararları ve cilde tahrişi gibi nedenlere sebep olabileceği için kullanım yapmadan önce mutlaka cildinizde test etmeniz ve cilt yapınızı bilmeniz gerekir.

Arap Kızı Kremi Hakkında Sorulan Sorular

Soru: Arap kızı kremini ne kadar sürede kullanmalıyım?

Cevap: Kremi bir ay boyunca hiç aksatmadan kullanmanız gerekir, etkisini gördüğünüzde ve istediğiniz sonuca ulaştığınızda  bırakabilirsiniz.

Soru: Arap kızı kremi neden yasaklandı?

Cevap: Arap kızı kreminin içeriği bilinmediği için ve içinde civa olduğu düşünüldüğü için yasaklanmıştır.

Soru: Arap kızı kremi mavi mi pembe mi kullanmalıyım?

Cevap: Cilt yapınıza göre krem seçimi yapabilirsiniz. Bu yönde daha esmer tenliler mavi açık tenli kimseler pembe kremi kullanabilirler.

Soru: Arap kızı kremi göz altına sürülür mü?

Cevap: Kremin içeriği hakkında bilgi mevcut olmadığı için göz altına kullanımı, vajinal bölgelere kullanım tavsiye edilmez. Dolayısı ile Arap kızı kremi göz çevresine de sürülür mü? Gibi soruların yanıtı kesinlikle hayır olmalıdır.

Soru: Arap kızı kremi ne kadar etkili?

Cevap: Arap kızı kremi yorumlar ve kullananlar kremin etkili sonuçlar doğurduğu yönündedir.

Arap Kızı Kremi Nerede Satılır?

Yasal satışa izinli olan internet sitelerinden kremi temin edebilirsiniz.  Fakat ürünün orijinal olup olmadığına kesinlikle dikkat edilmesi gerekir.

Arap Kızı Kremi Fiyatı 2022

Arap kızı kremi fiyatı, 2022 yılı Haziran ayında online satış mağazalarında 10 TL ile 20 TL arasında satılmaktadır. Krem rengi fiyatı etkilemez.

Burdock Root Krem

Salkom Cilt Beyazlatıcı Krem

Aynı Sefa Kremi

Madecassol Krem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu