Çatlak ve Selülit Tedavisi

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer? Bacaktaki Çatlaklara Evde Çözüm

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer? Bacaktaki Çatlaklara Evde Çözüm

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer? Bacaktaki Çatlaklara Evde Çözüm

Bayanların en büyük sorunlarından biri bacaklarda meydana gelen çatlaklardır. Çatlak görünümlü bacaklarda, estetik görünüm tamamen kayboluyor. Özellikle etek ve elbise giymeyi seven bayanlar bacaklarındaki çatlaklar nedeni ile etek ve elbise giyemiyor.

Aniden hızlı spor yapmaya başlamak, hamilelik dönemi ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak bacaklarda ve göbek çevresinde yırtılmalar meydana gelebiliyor. Bu yırtılmalar mor, kırmızı ve beyaz renkli olarak kendini gösteriyor. Bu durumda da kadınların vücutları estetik görünümünü yitiriyor.

Bacaktaki çatlaklar için tıbbi destek almak istemeyen kimseler evde doğal yöntemlerle de bacaktaki çatlak görünümünden kurtulabilir. Bacaktaki çatlaklar nasıl geçer? ve bacaktaki çatlaklar için doğal yöntemler nelerdir? Tüm bu sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

 

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer?
Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer? Bacaktaki Çatlaklara Evde Çözüm

Bacaktaki Çatlaklar Neden Olur?

Bacaklarda aniden görülen ya da yavaş yavaş görülen çatlakların sebebini pek çok kişi merak eder. Bu bağlamada en sık sorulan sorulardan biri bacaktaki çatlak neden olur? sorusudur. Bacaktaki çatlakların en büyük sebebi hamilelikte aniden alınan fazla kilolardır. Üstelik bacaktaki çatlakların sebebi sadece hamilelik değil, bir takım nedenlere bağlı olarak hızlı kilo alıp vermekle de yakından ilgilidir.

Bununla beraber bacak çatlaklarının sebebi, aşırı spor yapmak, düzensiz spor yapmak ve düzensiz beslenmedir. Yine çok fazla hazır gıda tüketimi, yağlı ve gazlı besinler tüketmek de bacaklarda ve vücudun diğer bölgelerinde çatlaklara neden olur. Çatlakların renkleri ilk etapta mor iken daha sonra kırmızı ve beyaz renge dönüşür.

Bu çatlak görünümleri kendiliğinden geçmez. Bu nedenle hamilelik gibi durumlarda çatlaklar oluşmadan önce mutlaka önlem alınmalıdır. Vücut elastik yeteneğini yitirmeye başlayınca çatlaklar meydana gelir. Bu durumda da gün içinde cildinizi nemsiz bırakmamaya özen göstermeli ve gün içinde bolca su tüketmelisiniz.

Bacaktaki Çatlaklara Evde Çözüm

Bacaktaki Çatlaklara Evde Çözüm
Bacaktaki Çatlaklara Evde Çözüm

Deri çatlakları için yapılabilecek pek fazla doğal yöntem yoktur. Bu nedenle çatlak oluşmaması için mutlaka ön önlemlerin alınması şarttır. Örneğin hamillik gibi durumlarda vücut nemli tutulmalı, badem yağı ve  aynısefa yağlarının rutin olarak kullanılması gerekir. Fakat hali hazırda oluna bacak çatlakları için sabırla yapabileceğiniz birkaç yöntem de mevcuttur.  Deri çatlakları nasıl geçer denildiğinde ise;

Bacak Çatlaklarına Zerdeçal

Zerdeçalın cilt üzerindeki etkisi büyüktür. Cilt lekelerinden sivilce izlerine kadar pek çok alanda etkili bir üründür. Yine bacak çatlakları için de kullanılabilir.

 • 1 yemek kaşığı toz zerdeçal,
 • 1 yemek kaşığı yoğurt,
 • 5 – 6 damla zeytinyağı,

Verilen malzemeleri tek bir kap içinde karıştırıp, bacaklarınıza ve diğer çatlak bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Eğer kısa sürede etkili bir sonuç almak istiyorsanız günde iki kez bu maskeyi bacaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Kahve İle Bacaklardaki Çatlakları Giderin

Kahve cilt üzerinde harika sonuç veren bir üründür. Burada tek yapmanız gereken;

Her iki malzemeyi karıştırıp cilt çatlakları olan bölgenize sürün. Hafifçe masaj yapın 5 dakika masaj yapmanız yeterli olacaktır. Daha sonra yıkayabilirsiniz. Her gün uyguladığınızda çatlaklar gözle görülür derecede azalacaktır.

Bacaktaki Çatlaklar İçin Doğal Yöntemler

Bacaktaki Çatlaklar İçin Doğal Yöntemler
Bacaktaki Çatlaklar İçin Doğal Yöntemler

Bacaklarda ve diğer bölgelerde oluşan çatlakları gidermek için soğuk pres sıkım yöntemi ile sıkılmış olan doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Özellikle bazı yağlar çatlakların giderilmesinde son derece etkilidir. Bu yağlar ise;

 

Buğday yağı; sürekli olarak kullanılacak olan buğday yağı bacaktaki çatlaklara etkili bir çözümdür. Dokuları yenileyerek deri çatlaklarını giderir.

Lavanta yağı; bilindiği üzere lavanta yağının cilt üzerinde pek çok olumlu etkisi vardır, bunlardan biri de bacaktaki lekeleri ve bacaktaki çatlakları gidermesidir. Yatmadan önce avucunuzun içine bir miktara lavanta yağı alıp bacaklarınıza iyice uygulayın. Deri yağı emesiye masaj yapmanız  yağın etkisini daha fazla artıracaktır.

Portakal yağı; eğer bacaklarınızda çatlaklar ve selülitler varsa mutlaka portakal yağını kullanmalısınız. Bu sayede hem bacakta oluşan çatlaklar giderilecek hem de selülitlerin önüne geçebileceksiniz.

Limon yağı; harika asidik özelliği ile bacakların derilerini toparlayarak çatlakların rengini açar. Eğer bacaklarınızda koyu renkli deri çatlakları varsa, limon yağı mucizesinden faydalanabilirsiniz.

Üzün çekirdeği yağı; harika antioksidan özelliği ile tüm vücut üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Bacaklarda oluşan deri çatlakları için de kullanılabilecek nadir yağlardan bir tanesidir.

Çörek otu yağı; cilt güzelliğinin adeta simgesi haline gelen çörek otu yağı ile karın bölgesinde, bacak ve basen bölgesinde meydana gelen çatlaklar için kullanılabilir. Günde iki kez oval hareketlerle bacaklara uygulamanız yeterli olacaktır.

Zeytinyağı; hemen her cilt probleminde kullanılan saf zeytinyağı bacak ve deri çatlakları için de kullanılır. Özellikle aleo vera jel ile karıştırıp kullandığınızda muhteşem sonuç verecektir.

Hindistan cevizi yağı; Hindistan cevizi yağı ile düzenli bakım yaptığınızda deri çatlakları ve bacak çatlakları hızla düzelecektir.

Bacaktaki Çatlaklar İçin Krem

Eğer doğal yağlardan hariç bacaktaki çatlaklar için krem kullanmak istiyorsanız burada farklı kremleri doktor gözetiminde kullanabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken noktalardan bazıları kreme kullanımı yapacağınızda kreme alerjinizin olup olmadığı konusunda araştırma yapmanızdır. Yine hamileler ve emziren anneler krem kullanmadan önce mutlaka doktora danışması gerekir.

 • Lierac phytolastil jel,
 • Lierac phytolastil solute,
 • Burt’s bees · mama bee,
 • Elancyl correcteur vergetures ,
 • Krauterhof kırmızı asma yaprağı kremi,
 • Sinoz çatlak kremi,
 • Krauterhof anti-cellulite gel,
 • Harems çatlaklara karşı bitkisel bakım yağı,

Tüm bu kremleri kullanabilirsiniz.

Deri çatlakları sorunları için lazer tedavisi de mümkündür. Fakat en iyi yol deri çatlakları oluşmadan önce önlem almak olmalıdır. Bu nedenle başta sıvı tüketimini artırıp gerekli cilt bakımlarını da aksatmamanız önerilir.

 

Bacaktaki Beyaz Çatlaklar Nasıl Geçer?

Daha çok ayakta kalmaktan ve düzensiz hareketten kaynaklı ortaya çıkan beyaz çatlaklar pek çok kişide bacaktaki beyaz çatlaklar nasıl geçer? Sorusunu beraberinde getirmiştir. Bacaklarda meydana gelen beyaz çatlaklar için doğal yağların mucizevi yönlerinden faydalanabilirsiniz. Beyaz çatlaklar için badem yağı kullanabilirsiniz. Her gün 3 kez veya 4 kez bacaklarınıza badem yağı sürdüğünüzde ve hafifçe masaj yaptığınızda çatlak görünümlerin azaldığını göreceksiniz.

Bacaktaki Kırmızı Çatlaklar Nasıl Geçer?

Bacaktaki Kırmızı Çatlaklar Nasıl Geçer?
Bacaktaki Kırmızı Çatlaklar Nasıl Geçer?

Bacaktaki kırmızı çatlaklar nasıl geçer? Diye sorulduğunda burada kakao yağının gücünü görebilirsiniz. Bir miktar kakao yağı ile bir miktar badem yağını karıştırıp bacaktaki çatlaklara uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınızda ilk olarak kırmızı çatlakların renginin açıldığını görecek ve daha sonra tüm çatlak izlerinin geçtiğine şahit olacaksınız.

Bacaktaki Mor Çatlaklar Nasıl Geçer?

Deri ve bacaklarda oluşan çatlak izleri farklı renklerde olabilir. Burada karşımıza çıkan en bacaktaki mor çatlaklar nasıl geçer? Sorusu daha çok düzensi beslenen kimseler tarafından sorulur. Bu nedenle kişiler önce sağlıklı beslenmeli, yağlı ve gazlı içeceklerden uzak durmalıdır.

Daha sonra bacaktaki mor çatlaklar için, aleo vera jeli kullanabilirler. 1 yemek kaşığı aleo vera jeli ve bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı karıştırılıp, bacaktaki mor çatlaklara iyice yedirilir. Her gün düzenli bir şekilde uygulamanızda fayda vardır. Düzenli kullanım sonunda mor renkler pembe renge dönecek ve daha sonra beyaz renge dönecektir. Beyaz renge döndüğünde ise badem yağı ile devamlı bakım yapabilirsiniz.

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer? Bacaktaki Çatlaklara Evde Çözüm yazımızı beğendiyseniz Selülit Nasıl Geçer? Selülite Bitkisel Çözüm Yöntemleri yazımızı da beğenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu