Zayıflama

Basen Ve Uyluk Bölgesini Eritme Yöntemleri

Basen Ve Uyluk Bölgesini Eritme Yöntemleri…İnsanları bilhassa bayanları en çok rahatsız eden kilo sorunlarının başında basen ve uyluk bölgesi gelir. Çünkü kişiler her ne kadar ideal kilosunda olursa olsun, basen ve uyluk bölgesinin hareket alanı kısıtlı olduğu için bu bölgelerde yağ birikmeleri meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda çoğu kez sıradan diyet programları fazla etkisini göstermeyebiliyor.

İşte tam da bu sebepten dolayı, Basen ve uyluk bölgesini eritme yöntemleri hakkında doğru ve detaylı bilgilere sahip olmanızda fayda vardır. Daha ince bir bel çevresine sahip olmak adına mutlaka, en iyi şekilde kendinizi adapte etmeli ve gerekli kurallar çerçevesinde basen ve uyluk bölgesi kilolarınızdan kurtulmanız gerekmektedir. Bu bölgede yaşanan fazla kilo şikayetlerinizin son bulması için yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Daha çok kadınlar tarafından şikayet edilen basen kilolarını vermek için birkaç yöntemi dikkatli ve disiplinli bir şekilde uygulamanız gerekir. Özellikle doğum sonrası bel ve basen çevresinde hiç istenmeyecek kadar fazla yağ kalabiliyor. Elbette düzenli bir şekilde uygulayacağınız, diyetler ve hareketler ile tüm basen bölgesi kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Basen bölgesi nasıl eritilir? İşte yanıtı;

 • Günlük bol yürüyüş yapmak basen bölgesindeki yağların erimesini sağlayacaktır.

Yürüyüş yapmak genel itibari ile vücuttaki fazla kiloların atılmasına fayda sağlar. Ancak ritimli olarak yürüyüş yapmak basen bölgesindeki  yağların daha hızlı erimesini sağlayacaktır. Bu nedenle günlük olarak mutlaka yarım saat yürüyüş yapmanızda fayda vardır. Yürüyüş yapmak için vaktiniz yoksa, işe giderken araba yerine yürümeyi tercih edebilirsiniz. Eğer iş yeriniz çok uzaksa bir iki durak önceden inip evinize ve iş yerinize kadar ritimli olarak yürüyebilirsiniz.

 • Düzenli bisiklet sporu yaparak basen bölgenizin incelmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer çok kısa bir süre içinde basen ve göbek çevrenizdeki yağları eritmek isterseniz, mutlaka bisiklet kullanmanız önerilir. Çünkü bisiklet sürerken, basen bölgesindeki kaslar daha fazla çalışacaktır. Dolayısı ile bu bölgede oluşan yağlar hem aktif bir şekilde hızlıca  eriyecektir. Gün içinde bisiklet kullanabilirsiniz.

 • Basen ve uyluk bölgesini çalıştıracak egzersiz programları.

Basen ve uyluk bölgesini aynı anda çalıştıracak birkaç egzersiz programları yapabilirsiniz. Örneğin, bacaklarınızı hiç bükmeyecek şekilde ilk etapta 20 kez daha sonra 50 ve katları şekilde öne eğilip, kalkabilirsiniz. Buna ek olarak bacaklarınızı yine bükmeyecek şekilde önce sağ bacağınızı akabinde sol bacağınızı açıp, kapayabilirsiniz. Bu egzersiz hareketleri hem basenlerin kısa sürede incelmesine hem de uyluk bölgesinin daha kolay şekilde incelmesine katkı sağlayacaktır. Öte yandan bacakları hareket ettirecek çeşitli dans hareketleri de yapabilirsiniz.

 • Bol su içmek, istenmeyen yağlanmaların önüne geçecektir.

Bacakların ve hatta diğer bölgelerin daha hızlı şekilde kilo vermesini sağlamak istiyorsanız, mutlaka bol su tüketimine özen göstermeniz gerekir. Günlük olarak iki litre suyu mutlaka tüketmeyi kendinize hedef belirlemeniz gerekmektedir. Buna ek olarak bacak ve yine uyluk bölgesinde biriken toksinler, zamanla ödem oluşmasına neden olur. Bol su içerek kolayca bu ödemleri idrar yolu ile dışarıya atabilirsiniz. Detaylı bilgi için; Vücutta biriken toksinler nasıl atılır? yazımızı okuyabilirsiniz.

 • Kilo verdiren beslenme alışkanlığı kazanarak uyluk ve basen bölgesindeki yağlanmadan kurtulabilirsiniz.

Aslında fark etmeden gün içinde tüketmiş olduğumuz pek çok besin hızlı bir şekilde vücudun farklı noktalarına yağ olarak depolanır. Özellikle göbek çevresi, bel çevresi, basen ve uyluk bölgesi gibi yerlerde yağlanmalar daha fazla görülür. Bu nedenle yağlı ve ağır yemeklerden yine hazır gıdalardan uzak durmanız gerekir. Bol yeşillikli ve düşük kalorili yiyecekler tüketmeniz gerekir. Özellikle akşam yemeklerini olabildiğince erken yemeniz ve bolca su tüketmeniz gerekir.

Sağlıklı yemeklerle beraber, gün içinde ve akşam yatmadan önce bir takım bitkisel çaylardan da faydalanmanız önerilmektedir. Örneğin yeşil çay, ada çayı, papatya çayı gibi çaylar daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Bunun dışında kesinlikle gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durmanız gerekir. Aksi halde yaptığınız diyetlerin ve çeşitli egzersizlerin hiçbir faydası kalmaz.

Basen eritme egzersizleri

Basen Eritme Egzersizleri                                  

Basen kiloları oldukça rahatsız edicidir. Özellikle basenle beraber uyluk bölgesinde yaşanan fazla kilo sorunları, kişilerin etek ve pantolon giyme özgürlüklerini kısıtlayacaktır. Bu nedenle yemeden, içmeye ve çeşitli yağ yakan hareketleri yapmaya özen göstermeniz gerekir. Sizler için ayrıntılı bir şekilde vereceğimiz, basen ve uyluk hareketlerini yaptığınızda daha kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.

 • İlk olarak vücudunuzu dik olacak şekilde konumlandırın.
 • Omuzlarınızın dik ve açık olduğundan emin olun.
 • Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın,
 • Derin bir nefes aldıktan sonra öne eğilmemeye dikkat ederek, bacaklarınız ile 90 derecelik açı ile dik bir şekilde çömelin.
 • Bu egzersiz ilk yaptığınızda biraz bacaklarınızı zorlayacaktır.
 • Ama birkaç defa yaptığınızda bacaklarınız alışacaktır. Ve hareket etmeyen bu bölgelerin hareket ettiğini hissedeceksiniz.

Dış Uyluk Neresi?

Bacak ve göbek bölgesindeki yağlanmalar en çok kadınlarda görülür. Ancak uyluk terimi hem kadınlar için hem de erkekler için geçerlidir. Dış uyluk diye adlandırılan bölge ise, üst bacak kemiğidir. Yani kalça ve baldır bölgesinin dışarı doğru bakan kısmıdır. Bu kısımların hareket alanı dar olduğu için depolanan yağlar kolay kolay erimez.

Bunun dışında iç uyluk neresi? gibi soruları da sıkça görmekteyiz. İç uyluk bölgesi de yine dış uyluk gibi üst bacakta bulunur. Yani bacağın iç kısmıdır. Burada biriken yağları eritmek için ise sıkça koşu yapılmalı yada çeşitli egzersizler yapılmalıdır.

İç Uyluk Eritme Hareketleri Nelerdir?

İç uyluk eritme hareketleri oldukça kolaydır. Sadece tekniğini bilmeniz ve düzenli bir şekilde hareketlere devam etmeniz yeterli olacaktır. Sizler için vereceğimiz hareketleri yaparak kısa süre içinde iç uyluk bölgesindeki yağları daha kolay bir şekilde eritebilirsiniz.

 • İlk olarak, dizlerinizin üzerine çömelir pozisyonda oturmanız gerekmektedir.
 • Ellerinizi omuz altına alıp, dizlerinizi de kalçaya yakın şekilde konumlandırın.
 • Sağ kolunuzu öne uzatın,
 • Sol bacağınızı ise olabildiğince geriye doğru uzatın.
 • Bu hareketi her iki bacak içinde 5’er defa yapmalısınız.
 • İlk defasında 5 kere yaptıktan sonra sayıyı artırabilirsiniz.

İç Uyluk Ve Dış Uyluk Eritme Diyeti

Vereceğimiz iç uyluk eritme diyetini düzenli bir şekilde uyguladığınızda ve verdiğimiz hareketleri tam olarak yaptığınızda hiçbir zorluk çekmeden kolayca bu bölgedeki yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte basen ve uyluk bölgesi yağları için muhteşem diyet tarifi…

Gerekli Malzemeler

 • 1 su bardağından bir parmak eksik yulaf ezmesi,
 • 1 su bardağı ince kıyılmış fındık,
 • Yarım su bardağı buğday,
 • Yarım su bardağı üzüm kurusu,
 • Yarım su bardağı ay çekirdeği tohumu,
 • Yarım su bardağı kadar badem,
 • Yarım su bardağı kuru kayısı,

Uygulanışı;

Tüm malzemeleri bir araya aldıktan sonra iyice ezmeniz gerekiyor. Daha sonra bu malzemeleri tam eşit olarak ikiye ayırıp, süt ile karıştırıp tüketebilirsiniz.  Özellikle sabah kahvaltılarda tükettiğinizde hem gün boyu kendinizi daha tok hem de daha enerjik hissedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu