Kremler

Bacoderm Krem

Bacoderm Krem; cilt yüzeyinde bakterilerin oluşumunu engellerken, var olan bakterileri de yok eden bir antibiyotiktir. Cilt enfeksiyonlarının tedavisini amaçlayan krem, doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Ameliyat sonrası yaraları, vücutta oluşan çatlak, yırtık, uçuk ve iltihaplı sivilce tedavisinde kullanılan bacoderm krem hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında…

Bacoderm Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Bacoderm Krem etken maddesi mupirosin’ dir. Ayrıca aktif olmayan polietilen glikol içermektedir. 15 gramlık tüplerde kullanıma sunulan beyaz renkli bir pomaddır. Kremin yardımcı maddeleri arasında setil alkol, setomakrogol, sıvı vazelin, gliserin, benzil alkol, saf su, ksantan zamkı, setostearil alkol ve 2-fenoksi etanol yer almaktadır.

Bacoderm Krem; bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisini amaçlayan krem, dikiş atılmış yaralar, çatlak, yırtık, aşınma, çıban, uçuk, kıl kökü iltihabı ve iltihaplı sivilce tedavisi için kullanılmaktadır. Özellikle cilt üzerinde sivilcelerin çıkmasına sebep olan bakterileri yok ederken, sivilce oluşumunu da ciddi ölçüde engellemektedir.

İltihaplı cilt enfeksiyonlarını ve kıl kökü iltihaplanmaları tedavisinde oldukça etkili bir antibiyotiktir. Doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bacoderm pomad ile tedaviye başlamadan önce mutlaka prospektüs bilgilerini okumalısınız. Bacoderm krem kullanırken alerjik reaksiyon gelişmesi durumunda ve uygulanan bölgede şişlik, ağrı, döküntü gibi durumlarda kesinlikle doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Bacoderm Krem Nasıl Kullanılır?

Bacoderm Krem; doktor tarafından uygulama şekli, dozu ve kullanım süresi ne şekilde önerildi ise bacoderm kremi o şekilde kullanıp, doktorunuzun talimatlarına mutlaka uyunuz. Bacoderm krem genellikle 10 günden fazla süre kullanılması önerilmez. Tedavi süresinde günde 2 veya 3 kez sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde uygulanır.

Cilt yüzeyindeki sorunlu bölge temizlenir, bacoderm temiz bir pamuk yardımıyla uygulanır ve istenirse üzeri kapatılabilir. 5 gün boyunca düzenli kullanılmasına rağmen herhangi bir iyileşme görülmezse kremi kullanmayı kesmeli ve doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Bacoderm krem antibiyotik sınıfına dahil olduğundan uzun süreli kullanımda ciddi yan etkileri görülebilmektedir.

Bacoderm krem başka kremlerle karıştırılmamalıdır. Krem kullanılırken gözlerle temasından kaçınınız. Böyle bir durumda bol su ile gözlerinizi yıkamalısınız. Eğer böbrek yetmezliği varsa kremi hasarlı veya çatlamış geniş cilt yüzeyine uygulamamalısınız. İlacın etken maddesine karşı alerjiniz varsa, bacoderm kullanmayınız.

Bacoderm Krem Hamilelikte Kullanımı

Hamilelik durumunda doktorunuza yada eczacınıza bilgi vermeden bacoderm krem kullanmamalısınız.Eğer tedavi sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz mutlaka doktorunuzu bilgilendiriniz.

Bacoderm Krem Gebelik Kategorisi B’ dir.

Bacoderm Krem Emzirme Döneminde Kullanımı

Eğer emzirme döneminde bacoderm krem kullanmanız gerekiyorsa mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Meme ucu çatlakları için bacoderm kullanılması durumunda bebek emzirmeden önce  göğüs uçları güzelce temizlenmelidir.

bacoderm krem

Bacoderm Krem Yan Etkileri

  • Deride aşırı duyarlılık reaksiyonları,
  • Uygulanan bölgede şişlik,
  • Ağrı hissi,
  • Döküntü gibi durumlarla karşılaşılırsa mutlaka doktora danışılmalıdır.

Bacoderm krem doktora danışmadan kullanmayı bırakmamalısınız. Gerekenden fazla bacoderm uygulanması durumunda beklenen herhangi bir yan etki yoktur. Bacoderm reçetesiz uzun süre kullanılmaz. Tedavi süresinde kremi uygulamayı unuttuysanız hatırladığınız zaman hemen sürmelisiniz.

Bacoderm Krem Kullananlar

Bacoderm krem yorumları; bacoderm kullananlar yaptıkları yorumlarda cilt yüzeyindeki enfeksiyon yada sürtünme kaynaklı tahriş durumlarında oldukça etkili olduğundan bahsetmişlerdir. Özellikle iltihaplı sivilce tedavisinde sivilceleri kurutan krem olmasından memnun kalınmıştır. Bacoderm krem kullananların yorumları;

  • Kistik sivilce diyebildiğimiz sivilceler için mükemmel sonuç veren ilaç. Yüzümde böyle bir kızarıklık olmuştu elleyince ele bir şey geliyordu ama hiç ucu falan yoktu ve dokununca çevresi bile morarıyordu. Bir hafta on gün bekledim geçer söner diye makyaj bile yapmadım daha kötü olmasın diye sonra baktım olacak gibi değil eczaneye gittim eczacı BACODERM önerdi, gün içinde iki üç kez üstüne sür dedi ve bir gün içinde söndü gitti izi bile kalmadı. Bende ara ara çıkıyor bu tarz sivilcemsi şeyler ve hep bunu kullanıyorum bir gün içinde yok oluyor. Topikal antibiyotik yazıyor ilacın üzerinde gerçekten iltihabı söndürüyor sanırım.
  • Çok iyi bir krem o kadar her şeyi denedim ki hiç bir şey fayda etmedi ama bu krem çok iyi geldi neredeyse sivilce izlerim kapanıyor tavsiye ederim zaten yan etkileri falan da yok rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Kendi tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki; bu ilaç enfeksiyonun mikrop kapmasını engellerken o bölgedeki mikropları(doğru sözcük bu olmayabilir) toplayıp vücudun başka bir yerinden atıyor. Ucu açık bir yaraya sürdüğünüzde o yara belki kabarıp şişmiyor ama bir kaç cm ötesinde yeni bir kabarcık oluşuyor. (ya da bu ilaç bana alerji yapıyor, bilemedim.)

Bacoderm Krem Hakkında Tüm Sorular

Bacoder krem hakkında sık sorulan sorular ve kısa cevaplar aşağıdaki gibidir;

Bacoderm Krem Bebeklerde Kullanılır mı?

Doktor reçete etmeden bacoderm krem, çocuklarda ve bebeklerde kullanıma uygun değildir. Eğer kullanılacaksa tavsiye edilen kullanım süresi en fazla 5 gündür.

Bacoderm Yanık İçin Kullanılır mı?

Bacoderm krem yanık bölgenin mikrop kapmaması için kullanılabilir.

Bacoderm Sivilce İçin Kullanılır mı? 

Bacoderm krem kıl kökü iltihabı, iltihaplı sivilce ve ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin tedavisi için kullanılır.

Bacoderm Sivilcelere İyi Gelir mi?

Bacoderm sivilce tedavisinde etkili sonuç vermektedir.

Bacoderm Mantara İyi Gelir mi?

Mantarlı cilt yüzeyinde etkili sonuç vermektedir. Fakat doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Bacoderm Uçuk İçin Kullanılır mı?

Bacoderm krem uçuk ve çıban tedavisi için kullanılabilir. Bakterileri öldürücü ve sorunlu bölgeyi kısa sürede iyileştirici etkiye sahiptir.

Bacoderm Krem Egzama da Kullanılır mı?

Bacoderm egzama kremleri kadar etki göstermemektedir. Fakat yinede hafif durumlarda hekimler tarafından reçete edilmektedir.

Bacoderm Krem Kortizonlu mu?

Bacoderm krem kortizonlu değildir. Antibiyotik ilaç sınıfına dahildir.

Bacoderm Krem Yüze Sürülür mü?

Bacoderm krem yüze sürülmesinde bir sakınca yoktur. Sorunlu bölge yüzünüzde ise bu kremi yüzünüze sürebilirsiniz.

Bacoderm Krem Kaç Gün Kullanılır?

Bacoderm krem uzun süre kullanılmaz. En fazla kullanım süresi 10 gündür.

Bactroban bacoderm aynı mı?

Bactroban ve bacoderm krem farklı kremlerdir ama etken maddeleri aynıdır ve bu kremler aynı cilt yüzenin sorunlarında kullanılır.

Bacoderm Krem Vajinada Kullanılır mı?

Bacoderm krem genital bölge sorunlarında doktor tarafından tanı konulduktan sonra, kaşıntı ve mantar sorunlarında kullanılır.

Bacoderm Krem Muadili

Bacoderm krem eşdeğerleri;

Bactroban pomad

Dextrocin krem

Mupıderm krem

Mupıgen pomad

Bacoderm Krem Fiyatı

Bacoderm %2 15 gram Krem Fiyatı 2022 ŞUBAT 22.73 reçeteli satılır.

Sizlere bu yazımızda Bacoderm krem nedir? bacoderm krem ne işe yarar? bacoderm krem prospektüs bilgileri hakkında bilgi vermeye çalıştık ve merak edilen tüm soruların cevaplarını paylaştık. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu