Kozmetik Ürünler

Tokalon Güneş Kremi

Tokalon Güneş Kremi

Tokalon Güneş Kremi markası ülkemize yurt dışından ithal edilen ilk güneş kremi markasıdır. Ürünün üreticisi swiss kozmetik şirketidir.  İlk ithal edildiği dönemde en sık tercih edilen ve bir numaralı güneş kremidir. Kaliteli ve uygun fiyatlı güneş kremi arayan kişilerin tercih etmesi gereken ilk üründür.

Yapısı itibari ile yoğundur. Yoğun olduğu için güneşten gelen zararlı ışınlara karşı çok yüksek koruma oluşturur. Yapısı itibari ile her yaştan kişinin tercih edebileceği bir üründür. Ürünü piyasadaki rakiplerinden ayıran bazı özellikler bulunmaktadır. Bu yazımızda, Tokalon güneş kremi hakkında tüm detaylara yer verdik.

İlgili Makaleler
Tokalon Güneş Kremi
Tokalon Güneş Kremi

Tokalon Güneş Kremi Özellikleri

 • Ülkemizde kullanılmaya başlanan ilk yabancı marka güneş kremidir. Piyasada bulunan en köklü güneş kremidir.
 • Yoğun içeriği sayesinde cilt kusurlarını kapatıcı özelliği bulunmaktadır. Makyaj öncesi kullanarak güzel bir makyaj bazı edinebilirsiniz.
 • Suya karşı dayanıklıdır. Bu nedenle denize ve havuza girmeden önce kullanabilirsiniz.
 • Dermatoloji testlerinden başarı ile geçen bu ürünü çocuklarınız için de kullanabilirsiniz.
 • Ürün içeriği açısından uva ve uvb ışınlarına karşı koruma oluşturur.
 • Antialerjik bir ürün olduğu için cildinizde kızarma, şişme ve kaşıntı yapmaz.
 • İnsan vücuduna zararları kanıtlanmış olan paraben maddesi tokalon güneş kremi içerisinde yer almamaktadır.

Saymış olduğumuz özellikler ürünü diğer güneş kremlerinden ayırır ve en çok tercih ürün olmasını sağlar. Sizlerde kaliteli ve fayda görebileceğiniz bir ürün istiyorsanız, gönül rahatlığı ile tokalon güneş kremi ürününü tercih edebilirsiniz.

Tokalon Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

 • Güneş kremi sürmeden önce cildinizi güzel bir şekilde yıkayınız. Yıkama işlemlerinde doğal sabun tercih etmeniz cilt için daha avantajlı olacaktır. Temiz cildin gözenekleri açık olur ve ürün cilde çok daha iyi bir şekilde nüfuz eder. Bu nedenle ilk olarak cildinizi temizlemelisiniz.
 • Temiz olan cildinize fındık büyüklüğünde güneş kremini masaj yaparak uygulayın.
 • Yüzünüzden sonra dekolte bölgesine ve güneş ışınlarını alan tüm cilt yüzeylerine aynı şekilde sürebilirsiniz.
 • Güneş kremi sürme işlemi güneşe çıkmadan yaklaşık yarım saat önce yapılmalıdır.
 • Güneş ışınlarının dik ve yoğun bir şekilde geldiği saatlerde en geç üç saatte bir kremi yenilemenizi tavsiye ederiz.
 • Tokalon güneş kremi güneş ışınlarının yanı sıra aydınlatma için kullanılan lambalardan gelen ışınlara karşıda cildinizi korur. Bu nedenle akşamları da isterseniz ürünü kullanabilirsiniz.
 • Ürünün nem dengesi ayarlama özelliği olduğu için öncesinde herhangi bir nemlendirici kullanmanıza gerek kalmaz. Özellikle yağlı cilt tipine sahip kişiler ürünü tek başına kullanmalıdır. Aksi halde cilt sıcakla buluştuğu anda yağı kusar ve istenmeyen sivilce problemleri yaşanabilir.

Tokalon Güneş Kremi Faydaları

Tokalon Güneş Kremi Faydaları
Tokalon Güneş Kremi Faydaları

Tokalon güneş kremi kullanımı oldukça önemlidir. Doğru kullanıldığında insanlara önemli etkiler sunuyor. Güneş kreminin faydaları sıralayacak olursak;

 • Güneş ışınlarından gelen zararlı ışınların cildinize temas etmesini engelleyerek cilt kanserinden korur.
 • Güneş sonrası ciltte oluşan güneş lekelerini önler.
 • Önceden oluşan güneş lekelerini düzenli kullanım sonucunda açar.
 • İçerdiği yoğun nem tabakası sayesinde erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.
 • Güneş ışınlarının neden olduğu cilt kızarıklığı, kabarıklık, cilt sorunları ve kaşıntıları önler.
 • Cildin nem dengesini ve renk tonunu ayarlar. Bu sayede cildinizde var olan kusurları kapatır.
 • Güneşten gelen yararlı ışınları cildinize depolar. D vitamini almanızı kolaylaştırır.

Tokalon güneş kremi kullanımı faydalarından yararlanabilmek için düzenli ve doğru kullanılması gerekir. Düzensiz kullanım sonucunda istediğiniz avantajları elde edemeyebilirsiniz. Cilt rahatsızlıkları olan kişiler dermatologlar eşliğinde ürünü rahatlıkla kullanabilirler. Tokalon güneş kremi güneş öncesi koruma sağladığı gibi güneşin neden olduğu sağlık sorunlarını da tedavi etmektedir.

Tokalon Güneş Kremi Çeşitleri Nelerdir?

Tokalon güneş kremi üretici firma tarafından tüm cilt yapılarına uygun olacak şekilde üretilmiştir. Ürün karma, yağlı ve kuru cilt tiplerinde kullanılabilir. Ürünün spf15, spf30 ve spf50 olmak üzere üç farklı çeşidi vardır.

Spf 15 ten rengi bronz olan kişiler için uygun olan bir üründür. Ürünün nemlendirici özelliği koruma özelliğinden daha fazla gelişmiştir.

Spf 3o karma cilt tipi olan ve buğday tenli kişilerin kullanabileceği bir üründür. Güneş ışınlarına aşırı hassasiyeti olan kişilere önerilmez.

Spf 50 ten rengi beyaz ve güneş ışınlarına karşı alerjik reaksiyon gösteren kişiler için geliştirilmiş en fazla koruma özelliği olan bir üründür.  Güneşe ilk defa çıkan ve tatile yeni giden kişiler ilk olarak spf 50yi tercih etmelidir.

Güneş kremi çeşitleri 150 mililitrelik tüplerde müşterilerine sunulmaktadır. Cilt tipinize ve güneşe olan hassasiyetinize uygun olan ürün formunu tercih etmenizi öneririz. Cildinizi tanımıyor ve özelliklerini bilmiyorsanız uzman dermatologlardan yardım alabilirsiniz.

Cildinize uygun olan ürün çeşidini kullanmanız sağlığınız için en önemlisidir. Cilt yapısı yağlı olan kişiler güneş kremini çok ince bir tabaka halinde sürmelidir. Düzenli kullanım sonucu cildinizin yağ dengesinin de düzene girdiğini görebilirsiniz.

Bebekler İçin Tokalon Güneş Kremi

Bebekler İçin Tokalon Güneş Kremi
Bebekler İçin Tokalon Güneş Kremi

Tatildeki bebekleri korumak için tokalon güneş kremi bebek ürünlerinin kullanımı uygundur.

İçeriği bebekler için özel olarak hazırlanmış bebekler için tokalon güneş kremi çocukları güneşin zararlı ışınlarından rahatlıkla koruyabilir.

Bebeklerin hassas tenleri için ideal bir ürün olan tokalon güneş kremi, kullanmadan önce çocuk doktoruna danışmanız tavsiye edilir.

Tokalon Güneş Kremi 50 Faktör Yorumları

Tokalon güneş kremi kullanıcı yorumları genelde iyi yönde olmuştur.

 • Cildim güneşte hemen  kızarıyor. Tokalon güneş kremi kullanıyorum gayet başarılı bir ürün özellikle tatildeki kişilere tavsiye ederim.
 • Bim tokalon güneş kremi, aldım fiyat bakımından çok uygun, ben günlük kullanım için aldım yaz aylarında rahat ediyorum.
 • Genelde kozmetik ürünlerine karşı cildim fazlaca hassas ama tokalon güneş kremi içeriği cildime zarar vermedi, günlük yaşamımda dışarıya çıkmadan önce kullanıyorum.
 • Tokalon güneş kremi 50 faktör kullananlar üründen fazlaca memnun. Ben de aldım gayet etkili.

Tokalon Güneş Kremi Fiyatı 2022

Tokalon güneş kremi fiyatı herkesin az çok alabileceği krem türlerindendir. Faydası çok ve son derece uygun fiyatlara sahiptir. Teknolojinin ilerlemesi ile piyasada birçok markanın güneş kremi satışa sunulmaktadır.

Kalitesiz güneş kremleri piyasa fiyatının çok altına satılmaktadır. Bu ürünler sağlığı tehdit eden kansorejen maddeler içermektedir. Bu nedenle fiyatlarına aldanarak bu ürünleri tercih etmemelisiniz.

Performans ve fiyat kıyaslaması yapıldığında tokalon güneş kremi piyasada yer en ekonomik üründür.  Ürünün fiyatı belirlenirken koruma kapasitesi, miktarı, günün döviz kuru ve piyasa standartları dikkate alınır.

Firma müşteri memnuniyeti ve insan sağlığını korumayı ön planda tutan bir firmadır. Bu nedenle yüksek fiyat uygulamalarına son derece karşıdır.

İşe yaramayan ve sadece ismini duyurmuş sağlıksız ürünleri pahalı şekilde almak yerine ekonomik ve kaliteli olan bu kremi tercih edebilirsiniz. Tokalon güneş kremi fiyatları 2022 yılı Haziran ayında 100,00 TL gibi rakamlardan başlamaktadır.

Tokalon Güneş Kremi Nerede Satılır?

Dermatoloji uzmanları tarafından test edilen ve o şekilde kullanıcıların hizmetine sürülen tokalon güneş kremini online eczanelerde, ikamet ettiğiniz semtte bulunan eczanelerde ve kozmetik ürün satışı yapan mağazalardan dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

Tokalon güneş kremi nerede satılır? Ürünü belirli standartlar dahilinde satışa sunuyor. Cildinizin ihtiyacı olan güneş kremi çeşidini almak için eczacınıza ve kozmetik uzmanlarına danışabilirsiniz.

En İyi Güneş Kremi Hangisi?

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu