Makyaj

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Trendleri 2022

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Trendleri 2022

Yaz mevsiminin gelmesiyle düğün organizasyonlarının sayıları bir hayli artıyor. Yaz gelini olacak bayanların özen gösterdikleri gelinlik seçiminin yanı sıra, düğün günü yapılacak olan saç ve makyaj tercihi de, önemli konular arasında yerini almakta.

Özellikle yaz düğünlerinde yapılacak olan makyajın kaliteli ürünlerle en doğru şekilde yapılması oldukça önemli. Aksi halde sıcaktan makyajın akması ve bu durumda da gelinlerin en güzel günlerinde mutsuz olmaları kaçınılmaz olur.

Kendi düğünlerine damga vurmak ve fotoğraflarda prensesler gibi çıkmak isteyen gelinler için, Yaz gelinleri için makyaj trendleri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de kendi yüz tipinize ve düğün konseptine en uygun makyaj önerilerini yazımızda bulabilirsiniz.

2022 Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerileri 

Yaz Gelinleri İçin Porselen Makyaj 

Yazın sıcak havasından ve nemli havasından gelinlerin makyajları akabilir, bu durumda da yaz gelinleri için akmayan ve ferah bir makyaj seçimi yapmak önemlidir. Gelinler için porselen makyaj oldukça doğru bir seçim olacaktır.

Bu makyaj ile ciltte parlama gibi sorunlar da tamamen ortadan kalkar. Kullanılacak renkler ise, ferahlığı ve masumiyeti simgelemelidir. Burada mavi ve pembe tonlarını kullanabilirsiniz. Eğer düğününüz için porselen makyaj tercihinde bulunmak istiyorsanız, ilk etapta cildinizin temizliğini yapmalısınız.

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Trendleri 2022

Gelinler İçin Göz Makyajı Uygulaması

Göz makyajları bir bayanın tüm güzelliğini ortaya koyan detaylardadır. Özellikle gelinler için göz makyajları nerede ise hayati öneme sahiptir. Bu nedenle düğünden önce göz çevresi koyu renklerin ve göz altı morluk bakımlarının yapılmasında fayda vardır.

  • Göz makyajı için yaz gelinleri buğulu makyaj seçimi yapabilir, burada siyah ve gri tonlarının kullanımı daha doğru olur.
  • Göz pınarlarının yanları kesinlikle aydınlatıcılarla renk açıcı işlemler yapılmalıdır.
  • Gelinleri canlı ve mutlu gösteren bir diğer detayda, gözlerin canlı durmasıdır, göz altı morluklarının kapatılması önemlidir.
  • Kirpikler için ipek kirpik kullanımı yapılmalı ve kirpikler tek tek takılmalıdır. Böylece gün boyu düşmeden ve gelinleri rahatsız etmeden göz üzerinde sabit kalabilir.
  • Eğer far kullanılacaksa yaz aylarını yansıtacak hafif farlar kullanılmalı gece için ise gece farları yani ışıltılı farlar kullanılmalıdır.
  • Göz kalemi sadece göz kapağının alt kısmına değil, üst kısmına da sürülmelidir.

 

Konsepte Uygun Yaz Gelini Makyajı

Yaz gelinleri daha çok kır düğünü, havuz başı düğünler ya da deniz kenarı düğünleri tercih edebiliyor. Burada kullanılacak gelinlik ve saç modelleri kadar, gelin makyajları da önemli bir yere sahiptir.

Eğer yaz aylarında düğün yapmayı planlıyorsanız, bu noktada tercih edeceğiniz makyajın kesinlikle suya dayanıklı ürünlerden olması gerekmekte. Böylece terlemeyle birlikte makyajın akma riskini ortadan kaldırmış olacaksınız.

Havuz başı düğünlerde gelinler için daha çok sade ve aynı zamanda canlı renklerden oluşan makyajlar önerilir. Burada mavi ve yeşil tonları oldukça ideal olacaktır. Deniz kenarı düğünler için toprak renkleri ve beyaz makyaj renkleri önerilir.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Yaz gelini makyajları için konsept elbette önemlidir, ama gelinlerin yüz tipi ve ten renkleri de düğün makyajları için en önemli kriterler arasında yer alır. Bu nedenle ten renginize uyum sağlamayan makyaj tercihlerinden uzak durmanız önerilir.

Gelin makyajın da cildin ışıl ışıl ve canlı görünmesi, gözlerin ve dudakların ön planda olması, cildin sağlıklı ve aydınlık görünmesi çok önemli. Böylece gün boyu doğal ama bir o kadar da, ışıltılı görünüme sahip olursunuz.

Bu noktada abartıdan uzak doğal bir görünüm için kesinlikle pembe tonlarda allık tercih etmenizi öneriyoruz. Allığı yanaklardan saç diplerine doğru sürmelisiniz.

Göz makyajına gelince, kesinlikle göz çevresi bakımının önceden yapılmış olması şarttır. Uzun kirpikler ve doğal görünümlü kaşlar, göz makyajını ön plana çıkaran uygulamalardandır.

Yaz Gelinleri İçin Fondöten Seçimi

Kapatıcı ciltteki sivilce ve siyah noktalar için son derece önemli detaylardan bir tanesidir. Bu nedenle düğünde gün boyu akmayacak ve maske etkisi bırakmayacak fondöten seçimi gelinler için ilk kuraldır. Fondöten kullanırken tüylerin çıkış yönünden aşağıya doğru, yani tüylerle doğru orantılı bir şekilde sürülmelidir.

Tüylerin kök kısımlarına ters sürülürse gelinleri daha yaşlı gösterebilir.  Yine fondöten seçerken rengi doğru seçmek için yüzünüzde değil, tam boyun bölgesinde renk ayarlaması yapılmalıdır. Yüz ve yanak bölgesinde renk ayarlaması yapıldığında koyu bir görünüm ortaya çıkar.

Yaz Gelinleri İçin Ruj Önerileri

Dudakların makyajları hemen silinebiliyor. Yaz mevsimi düğünlerinde kullanılacak rujlar daha çok parlak ve açık renkli olmalıdır. Böylece  gelinler yaşamının en özel gününde doğal ve canlı bir görünüme sahip olurlar. Fakat burada asıl önemli olan konu gelin çiçeği renginde ruj seçmek olmalıdır. Böylece tam bir bütün yakalayabilirsiniz.

Dudakların daha dolgun görünmesi için birkaç gün öncesinden dudak bakımlarının yapılması şarttır. Özellikle dudak çatlakları giderilmeli, dudaklar üzerinde olan ölü hücreler bir diş fırçası yardımı ile temizlenmelidir. Böylece hangi tür ruju sürerseniz sürün gelin dudak makyajı uzun süreli ve kalıcı olacaktır.

 

Yaz Gelinlerine Allık Seçimi Nasıl Olmalı?

Yaz gelinlerinin en çok zorlandığı konulardan bir tanesi de allık rengi seçimleridir. Allık seçerken ten renginize uygun bir allık seçmeniz önerilir. Açık tenli gelinler pembe, fuşya, ıslak görünümlü allıklar, seçebilir.

Koyu tenli gelinler ise, şeftali tonları, bronz tonlar, toprak tonları seçebilir. Böylece allık ve ten rengi bir biri ile bir bütün halinde olacaktır. Allık sürerken ise keskin bir hat üzerine değil, allığı dağıtarak sürmeleri gerekir.

Böylece bebeksi ve doğal bir görünüme ulaşmanız mümkün olacaktır. Yine aynı tonlarda allıklar alın bölgesine de hafifçe yedirilmelidir. Gece düğünleri ve balolu düğünler için lame, dore ve ışıltılı gold tercihinde bulunabilirsiniz.

Fakat kesinlikle far rengi ile zıt olmamalı ve makyajı tam bir bütün halinde göstermelidir. Tüm bu detaylar ve öneriler elbette düğün konseptine, gelinliğe ve saç modeline bire bir uyum sağlamalıdır.

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Trendleri 2022 yazımızı beğendiyseniz Yaz Gelinleri Saç Modelleri 2022  yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu