Makyaj

Günlük Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük sade makyaj nasıl yapılır? Kadınlar ne kadar doğal görünmek isteseler de, günlük cilt bakımları ile ve makyaj ile daha hoş ve bakımlı görünmek isterler. Özellikle gün içinde yapılan makyajlar, her bakımdan özenli olmalıdır. Günlük makyaj denince akla soft renklerden yapılan hafif makyajlar gelir. Bu sayede daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Günlük makyajlarda ağır renkler, maske etkisi yapan kapatıcılar ve silikon içerikli fondötenler kullanılmamalıdır. Aksi halde cilt gözenekleri ve cilt hücreleri zarar görebilir. Günlük sade makyaj yapımı hakkında tüm detaylar yazımızın devamında…

Günlük Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Evde günlük makyaj nasıl yapılır? sorusu daha çok çalışan bayanların sorduğu sorulardan biridir. Çünkü evde hızlı ve bir o kadar da güzel makyaj yapmak için pratik makyaj bilgisine sahip olmanız gerekir. Evde yapılacak günlük makyajlarda dikkat edilecek püf noktalar ise;

  • Makyaj yaparken en önemli adım kapatıcıların doğru biçimde kullanılmasıdır. Bu nedenle kapatıcı seçimi yaparken ince yapıda olan fondötenleri tercih etmeniz cilt sağlığınız açısından en önemli noktadır. Kapatıcı tercihi için BB krem veya CC krem kullanmanız tavsiye edilir.
  • Günlük makyajda kapatıcılardan sonra göz makyajı en önemli noktalardan biridir. Günlük makyaj yaparken, gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Bu  arada maskara ve göz kalemi yoğun bir şekilde kullanılabilir.
  • Eğer göz makyajını geri planda tutmak isterseniz, ruj ve allığınızı daha koyu renklerde tercih edebilirsiniz.

Günlük Makyaj Sıralaması

Günlük Makyaj sıra ile nasıl yapılır? Sorusunun cevabı ise;

  • İlk olarak makyaj yapmadan önce mutlaka cilt temizliğinin yapılması gerekir. Bu sayede daha pürüzsüz bir makyaj görünümüne ulaşabilirsiniz.
  • Temiz cilde fondöten bazı uygulanmalıdır. Baz sayesinde kapatıcılar ve fondötenler cilde iyice tutunur ve ciltte maske etkisi yapmaz.
  • Makyaj bazını sürdükten sonra, fondöteni bir fırça ya da sünger yardımı ile iyice uygulayın. Fondöteni yüzdeki tüylerin çıkış yönünde sürmeniz oldukça önemli bir detaydır. Aksi halde cilt üzerinde kırışıklıklar ve yaşlanma belirtileri gibi durumlar meydana gelir.
  • Baz uygulamasından ve fondöten uygulamasından sonraki aşama, göz makyajıdır.
  • Göz makyajında göz halkalarının ve göz torbalarının kamufle olması için kapatıcılar sürülmelidir. Göz kalemi ve maskara ile de göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
  • Göz makyajından sonraki aşama ise rujdur. Rujunuzu uygularken, açık tonlar tercih etmeniz doğru olacaktır. Buna ek olarak eğer rujunuzun daha canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız, üzerine parlatıcı sürebilirsiniz.
  • Son olarak allık uygulaması yaptığınız takdirde günlük makyajınız sırası ile tamamlanmış olacaktır.

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük makyajda çok abartılı ve ışıltılı makyaj modellerinden uzak durmanız gerekir. Ağır makyajlar yerine daha soft renklerde sade makyaj yapabilirsiniz. Sade makyaj modelleri ile daha şık ve asil bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu nedenle günlük makyajda her zaman sadelikten yana olmanız önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu