Makyaj

Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

Makyaj, bayanların kendilerini rahat ve özgüvenli hissetmesini sağlayan uygulamalardan biridir. Öncelikle doğru cilt bakımları yaparak cildi canlı tutmalı ve cilt rengine en uyumlu makyaj trendleri seçilmelidir. Her sezon değişen makyaj trendleri bayanların ilgisini çekse de bilindik makyajlardan şaşmayanlar için bu sezon sıra dışı makyajları sevdirecek modeller ortaya çıkmıştır.

Sonbaharda seçilen makyaj seçimlerinde daha çok allık ve farlar ortaya çıksa da, bu yıl neon renkli göz makyajları, uzun ve renkli kirpik makyajları daha çok gündemde kalacaktır. Kış mevsiminde ise soğuk havanın etkisini kıracak sıcak tonların kullanılması her dönem olduğu gibi bu dönemde de popüler olacağa benziyor. Sonbahar kış makyajı nasıl yapılır? Sonbahar, kış trend makyaj renkleri nelerdir? Yaşlara göre makyaj modelleri ve makyaja dair ne varsa hepsini bu yazımızda bulabilirsiniz?

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Sonbahar mevsiminde daha abartılı ve daha yoğun makyaj kullanılması eskiden bu yana hiç değişmeyen moda kuralları arasındadır. Yine, bu yıl tabulaşmış makyaj renklerinin yanında asi makyaj renklerini de görüyor olacağız. Sonbaharda makyaj nasıl yapılmalı ve nelere dikkat edilmeli?

 • Öncelikle sonbaharda mutlaka cildin ihtiyacı olan nem cilde sağlanmalıdır. Böylece cilt makyajı daha iyi tutacak ve yüz ile makyaj bir bütün oluşturacaktır.
 • Sonbaharda cilt bakımı yapıldıktan sonra cilt renginizin tonuna göre renk seçimi yapmalısınız. Örneğin soğuk bir cilt rengine sahipseniz, bu yılın moda renklerinden biri olan koyu kırmızı tonları tercih edebilirsiniz.
 • Makyaj yaparken ilk olarak fondöten seçimini doğru yönde yapmanız gerekir. Özellikle son baharda cildi nefes aldıracak ince ve kaliteli ürünler seçilmelidir. Yine kesinlikle maske etkisi yapmayacak kapatıcıların seçilmesi sonbahar mevsiminde doğallığı yansıtacak en önemli detaylar arasında yer alır.
 • Elbette sonbahar aylarında dikkat çeken uzuvlardan biri gözlerdir. Bu yıl göz makyajında daha belirgin göz kalemleri ve farlar trend hale gelmiştir. Yine asi bayanlar çerçeve göz kalemi kullanabilir.
 • Allık seçiminde ise kahve tonları, hardal tonları ve kiremit tonları sonbaharda en uygun makyaj renk seçenekleri arasında yer alır.
 • Ruj seçiminde ise sonbahara uyumlu olacak ipeksi görünümlü rujlar tercih edilmelidir. Sonbahara damgasını vuracak ruj türü ise mat likit rujlardır. Adeta bir gül yaprağı görünümü veren bu mat rujlarda fuşya tonları seçilmelidir.
 • Sonbaharda kirpiklerin daha belirgin olası önemlidir. Burada kirpikleri hacimli gösterecek maskaralar tercih edilmelidir.

 

Kış Makyajı Nasıl Olmalı? 

Kış mevsiminde daha çok soğuk görünümlü makyaj modelleri yerine daha sıcak ve yüzü daha canlı gösterecek makyaj modelleri tercih edilmelidir. Özellikle göz makyajı kış mevsiminde daha önem verilmesi gerekenler arasındadır. Burada belirgin göz kalemleri ve buğulu göz makyajları tercih edilmelidir.

 • Kış makyajında seçilecek renkler baharat tonlarından olmalıdır. Özellikle bu yıl sarı ve sarının tonlarının ön plana çıktığını görüyoruz. Eğer tarzınız etnik ise makyajda da bu yıl swarovski etkisini makyajlarınıza yansıtabilirsiniz. Kızıl gözler ve morun kadınsı etkisini en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.
 • Bu yıl kış makyaj trendlerinden en çok göze çarpan modeller çerçeveli gözlerdir. Göz içine ve kirpik diplerine sürmeye alışık olduğumuz kalemler, bu yıl kış makyaj trendlerinde büyük bir değişime uğramıştır. Gözaltına ve göz kapağının üzerine sürülen kalemlerin kalınlığı da artmıştır.
 • Kış mevsiminde soluk bir tenle ve soluk yüzle değil daha parlak görünümlü olmakta fayda vardır. Enerjinizi yükseltecek ıslak makyaj ve parlak farlar hem kış mevsimine birebir uyum sağlarken hem de en moda 2019 makyaj trendleri arasında yer almıştır.
 • Kış makyajı içinde kirpiklerinde önemi büyüktür. Sıradan siyah maskaralardan sıkılan özgür ruhlu bayanlar bu yıl renkli maskaralarını gün yüzüne çıkarıp makyaj tarzlarını en iyi şekilde ölçüsüz yansıtabilirler.

Günlük Makyajın Püf Noktaları

Yaz mevsimlerinde günlük makyaj seçimi daha çok soft renklerden oluşmaktadır. Fakat sonbahar ve kış mevsimlerinde bu durum tam tersidir. Sonbaharda sarı ve turuncu tonları sevilirken, kışın kırmızı ve mor makyaj renkleri en sevilenler arasındadır.

 

 • Sonbahar, kış makyaj trendlerinde ilk yapılması gereken makyaj malzemelerinin renklerini belirlemek olmalıdır.
 • Günlük makyaj renkleri giysilerle uyumlu olabileceği gibi tamamen aykırı renkleri de seçebilirsiniz. Özellikle bu yıl makyajda sonsuz bir özgürlük söz konusudur.
 • Günlük göz makyajında ipek takma kirpikler ya da manyetik kirpikler tercih edilmelidir. Böylece daha doğal bir kirpik görünümüne de kavuşmuş olursunuz.
 • Yine günlük sonbahar kış makyajın için önemli detaylardan biri göz kalemlerinin yoğunluğudur. Burada daha hafif bir kalem kullanabilirsiniz. Fakat kalem kullanırken mutlaka kirpiklerin en diplerine de ince bir çizgi çekmeniz tavsiye edilir. Böylece kirpikler daha dolgun, uzun ve hacimli görünecektir.
 • Cilt kusurları için ve bebeksi bir cilt için kapatıcıların kullanılması şarttır. Burada cildi havalandıran fondöten tercihinde bulunmak doğru olur. Yine kapatıcıları cilde uygularken tüy kökü yönünde sürülmelidir. Aksi halde ciltte pütürlü görünümler ve kırışık görünümler meydana gelecektir.
 • Günlük makyajda ruj kullanımında mat rujlar tercih edilmelidir. Bu seçim hem gün boyu rujunuzun kalıcı olmasını sağlayacak hem de sonbaharda ve kışta daha iddialı görünmenize yardımcı olacaktır.

Sonbahar Ve Kış Makyajının Trend Renkleri

Bu yıl sonbahar ve kış mevsiminde trend makyaj renkleri daha çok sıcak tonlardan oluşur. En sevilen ve günlük yaşamda da kullanılabilecek makyaj renkleri ise;

 • Sarı tonları,
 • Baharat renkleri,
 • Koyu kırmızılar,
 • Mor tonları,
 • Özgür makyajı sevenler için neon renkler,
 • Siyah ve yeşil renkler
 • Bu sezonun en sevilen ve en çok kullanılan renkleri arasında yer alacaktır.

Sonbahar/ kış makyaj trendleri her ne kadar modacılar tarafından çoktan belirlenmiş olsa da bayanlar kendilerini en rahat hissettiği renkleri ve makyaj modellerini tercih etmelidir.

 

Sonbahar Ve Kış Mevsiminde Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı hangi mevsimde olursa olsun mutlaka ışıltılı ve parlak olmalıdır. Sonbaharda ve kış mevsiminde kullanılacak gece makyajları ışıltılı ve ıslak görünüme sahip olmalıdır.

 • Göz makyajı buğulu olmalıdır. Burada kalın ve koyu renk kalemler kullanılmalıdır.
 • Burun, yanak ve alın kısımları hep parlak ve hep ıslak görünüme sahip olmalıdır.
 • Yine hangi renk makyaj seçiminde bulunursanız bulunun göz dipleri her zaman gold ve lame aydınlatıcılarla aydınlatılmalıdır. Bu makyaj uygulaması ile ışıltılı bir görünümü yakalarken, gözlerin daha çekik ve daha iri görünmesine fayda sağlayacaktır.
 • Kapatıcıların içine bir miktar sim karıştırabilirsiniz. Belli belirsiz sim kullanımı gece makyajında en önemli püf noktalardan biridir.
 • Kirpiklerin hep uzun olması gerekir. Bu yıl kış makyaj trendleri içinde ışıltılı maskaralar da yerini almıştır. Farklı olmayı seviyorsanız gösterişli ve ışıltılı maskaraları kullanabilirsiniz.
 • Dudaklar dolgun ve ıslak görünmelidir. Günlük makyajda mat ruj seçimi doğru olacakken gece makyajında likit ruj tercih edilmelidir.

Sonbahar/ kış makyaj trendleri her ne kadar modacılar tarafından çoktan belirlenmiş olsa da bayanlar kendilerini en rahat hissettiği renkleri ve makyaj modellerini tercih etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu