Fucidin Krem

19.07.2018
8.020
Fucidin Krem

Fucidin krem; bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları tedavisinde kullanılan antibakteriyel bir pomaddır. Özellikle ergenlik döneminde görülen ve geçmek bilmeyen sivilce tedavisi için sıklıkla tercih edilmektedir. Duyarlı organizmaların oluşturduğu her türlü deri hastalığı tedavisini amaçlayan fucidin krem nedir? fucidin krem ne için kullanılır? fucidin krem nasıl kullanılır? fucidin krem faydaları nelerdir? detaylı bilgi yazımızın devamında…

Fucidin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Fucidin krem etken maddesi Fusidik Asittir. 20 gramlık alüminyum tüplerde kullanıma sunulan fucidin krem antibiyotik sınıfına dahil olup bir çok bakteri üzerinde etkili bir antibakteriyel özelliğe sahiptir. Doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen fucidin, özellikle sivilceler üzerinde etkili olması sebebiyle yaygın olarak  kullanılmaktadır.

Fucidin krem; duyarlı organizmaların sebep olduğu cilt enfeksiyonları tedavisinde kullanılır ve bakterileri yok eden ve üremesini engelleyen etkiye sahiptir. Fucidin krem sivilce, egzama, enfekte yanık, enfeksiyonla görülen yara, kıl kökü iltihabı, tırnak kıvrımında görülen iltihaplanma (dolama), ter bezi iltihabı, sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı ve eritrazma hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır.

Fucidin krem duyarlı olmayan organizmaların sebep olduğu deri hastalıkları tedavisinde kullanılmaz. Etkili bir antibiyotik krem olması nedeniyle mutlaka doktor tarafından reçete edilmiş olması önemlidir. Alerjik reaksiyonlara sebep olabileceğinden açık yaralar üzerine uygulanmaz. Kullanılmaya başlandığı ilk günden etkisini gösteren fucidin kremin düzenli kullanılması önemlidir.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz yada eczacınız tarafından fucidin krem kullanım şekli nasıl açıklandı ise o şekilde kullanmaya özen gösterin. İlacın etken maddelerine karşı alerjiniz var ise kremi kullanmayın. Fucidin kremin uygulama süresi yaklaşık olarak yirmi bir gündür. Kremi uzun süre ve sık kullanmaktan kaçınınız. Aksi takdirde istenmeyen yan etkilere sebep olabilir.

Fucidin krem uygulayacağınız cilt yüzeyini temizleyip, küçük bir miktar kremi ince bir tabaka halinde sürünüz. Krem uygulanan bölge açık kalabilir yada dilerseniz gazlı bezle lezyonlu bölge kapatılabilir. Günde 2-3 kez kullanıma uygundur.

Enfeksiyonlu bölge göz çevresinde ise, fucidin kremin gözle temasından kaçınınız.İlacı kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra iyileşme görülmezse mutlaka doktorunuza bilgi veriniz. Fucidin krem kesinlikle açık yara üzerine uygulanmaz. Kremi uygulamayı unutursanız bir sonraki kullanımda çift doz uygulamayınız. Detaylı ve güncel bilgi edinmek için fucidin krem prospektüs bilgilerini mutlaka okumalısınız.

fucidin krem kullanımı

Fucidin Krem Hamilelikte Kullanımı

Fucidin krem gebelikte kullanımı için yeterli bilgi mevcut değildir. Hamilelik döneminde fucidin kullanmak için mutlaka hekiminize danışmalısınız. Fucidin krem kullanırken hamile olduğunuzu öğrenirseniz doktorunuza bilgi vermelisiniz.

Fucidin krem gebelik kategorisi B’ dir.

Fucidin Krem Emzirme Döneminde Kullanımı

Fucidin krem emzirme döneminde doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaz. Emzirmeden önce meme başı temizlenmelidir. Bu çevreye uygulamak için uygun değildir.

Fucidin Krem Yan Etkileri

 • Nefes almada güçlük,
 • Dil ve boğaz çevresinde şişlik,
 • El, ayak ve bileklerde şişlik,
 • Yutkunmada zorluk,
 • Ciltte döküntü,
 • Kaşıntı,
 • Kuruluk,
 • Uygulanan bölgede yanma ve batma hissi,
 • İrritasyon,
 • Göz çevresinde şişme,
 • Yüzde kızarıklık,

Bu yan etkilerden herhangi biriyle karşılaşma durumunda ilacı kullanmayı bırakıp, doktorunuza bilgi vermelisiniz.

Fucidin Krem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Fucidin krem kullanımı ve hakkında sıklıkla merak edilen soruları sıralayarak bilgi vermeye çalıştık. Fucidin krem hakkında aklınıza takılanları yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Fucidin Krem Ne Kremidir?

Fucidin krem bakterilerin neden olduğu cilt hastalıkları tedavisi için kullanılmaktadır. Özellikle sivilce ve siyah noktaların tedavisi için oldukça tercih edilmektedir.

Fucidin Krem Bebeklerde Kullanımı

Fucidin krem çocuklarda ve bebeklerde kullanıma uygundur. Fakat bebeklerde kullanmak için doktor tarafından reçete edilmiş olması oldukça önemlidir.

Fucidin Krem Çeşitleri

Fucidin krem, fucidin pomad ve fucidin H olarak çeşitleri mevcuttur. Genel olarak aynı içeriğe sahip ilaçlardır.

Fucidin Krem Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kullanım süresi doktorunuz tarafından mutlaka belirtilmelidir. Fucidin krem etkili bir antibiyotik olduğundan uzun süre kullanılması önerilmez. Yaklaşık olarak kullanım süresi 21 günü geçmemelidir.

Fucidin Krem Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Fucidin krem ne zaman etki eder? sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Kullanılmaya başlandıktan bir kaç gün sonra etkisini gösterir.Fakat düzenli kullanımı oldukça önemlidir.

Fucidin Krem Uçuk İçin Kullanılır mı?

Uçuk tedavisi için oldukça iyi bir antibiyotiktir. Uçuk mikrobunu yok eder ve üremesini engeller.

Fucidin Krem Yanık İçin Kullanılır mı?

Fucidin krem cilt yüzeyindeki enfekte olmuş yanıklar için kullanılabilir. Yanıklar için etkili bir yanık kremi olan Silverdin Krem kullanabilirsiniz.

Fucidin Krem Güneş Yanığına İyi Gelir mi?

Fucidin krem güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktan meydana gelen semptomları önlemektedir.

Fucidin Krem Genital Bölgede Kullanılır mı?

Teşhis konulmuş mantar ve kaşıntı problemi için hekim tavsiyesiyle kullanılabilir.

Fucidin Krem Kaşıntı İçin Kullanılır mı?

Fucidin kaşıntılı iltihap durumunda çözüm içerikli bir ilaçtır.

Fucidin Krem Kortizonlu mu?

Fucidin krem kortizon içermez. Kortizonlu olan krem Fucidin H krem’ dir.

Fucidin Krem Sivilce ve Sivilce İzlerine İyi Gelir mi?

Fucidin krem ( akne vulgaris) iltihaplı sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. Fakat aynı etkiyi sivilce izleri için göstermez. Sivilce sonrası yüzde kalan kızarıklık ve kaşıntı için iyi geldiği bilinmektedir.

Fucidin Krem Reçetesiz Alınır mı?

Fucidin krem reçetesiz de alınabilir.

Fucidin Krem Kullananlar

 • Epilayson sonrası kullanımı tavsiye edilen krem. Ciltte oluşması olası bakteriyel mevzulara erken çözüm olduğundan, çeşidi ne olursa olsun, sonrasında ciltte tahriş, sivilce vs ye neden olan her tür epilasyonun dostu, ahbabı…
 • Yanağımdaki sivilce ile siğil arası zımbırtıyı azot dioksit ile yaktırdıktan sonra günlerdir kullandığım, yavaş yavaş etkisini gösteren süper pomad.
 • Ameliyat yaralarından sonra doktorum tarafından tavsiye edilen krem. Yağlı bir yapısı var, garip bir şekilde vıcık vıcık hissediyorum sürünce. Yüzüme hiç sürmedim o konuda bilgim yok ama, vücudun diğer bölümlerindeki kesik, yara gibi şeyleri hızlı iyileştirme özelliği var.
 • Kesiklerde ya da etrafı kızaran iltihaplanma sinyalleri veren yaralarda kullanıyorum. Ayrıca veterinerimizin tavsiyesiyle köpeğim de açık egzama olduğu zaman yarayı kurutma ve mikrop kapmasını önleme maksatlı da kullanıyoruz. Bizim evin demirbaşlarından.

Fucidin Krem Muadili

Fucıcort krem

Fucıbest krem

Fucıdox krem

Fucıtec krem

Fucidin Krem Fiyatı

Fucidin krem 2018 yılı fiyatı    14.02 tl

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.