Emla Krem

20.07.2018
2.734
Emla Krem

Emla krem; genellikle epilasyon esnasında acı hissini minimuma indirme maksadıyla tercih edilen bir kremdir. Bir çok kullanım alanına sahip olan emla krem uyuşturan etkisiyle ağda, dövme, epilasyon vb işlemler için kullanılmaktadır. Sizler için bu yazımızda, emla krem nedir? emla krem neye yarar? emla krem niçin kullanılır?  emla krem hangi bölgelerde kullanılır? emla krem zararı var mı? emla krem hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bu krem hakkında aklınıza takılan tüm soru ve cevaplar yazımızın devamında…

Emla Krem Nedir?

Emla krem etken maddesi, Lidokain ve Prilokain hidroklorür‘ dür. Uygulandığı bölgede hücre zarındaki sinirlerin iletimini ve uyarılmasını engelleyen uyuşma sağlayan lokal anestezik bir kremdir. Cilt yüzeyinde kısa süren geçici uyuşukluk hissi yaratmasıyla ağrılı ve acılı işlemlerde sıklıkla kullanılır.

Emla krem, penis yada vajina yüzeyini uyuşturmak, epilasyon işlemlerinde acı hissini azaltmak, bacak ülserinde ağrıları gidermek, cilde acı veren ağda ve dövme işlemlerinde cildi uyuşturmak için kullanılmaktadır. Emla krem cinsel ilişki öncesi erkekler tarafından geciktirici olarak tercih edilmektedir.

Doktor tarafından reçete edilse dahi devlet tarafından ödenmemektedir. Emla krem geniş kullanım alanına sahip olmasının yanı sıra asla açık yara üzerine sürülmez.

Emla Krem Ne İşe Yarıyor? 

Son yıllarda sıklıkla ismini duyduğumuz emla krem, sürüldüğü bölgede acıyı hafifleterek kısa süreli uyuşma sağlamaktadır. Deri üzerine, genital bölgeye, bacak ülserleri üzerine sürülerek uygulanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra bir çok alanda kullanımı tercih edilen emla krem uygulama şekli ve kullanım alanları sırasıyla;

 • Emla krem ağda öncesi kullanıldığında bacak, kol ve genital bölgede tüyleri alırken acıyı azaltmak için tercih edilmektedir.
 • Emla krem dövme yaptırmadan önce uygulandığında geçici uyuşma sağlayarak acıyı azaltır.
 • Emla krem sünnet yapılmadan önce uygulandığında yapılacak olan enjeksiyon acısını hafifletir.
 • Emla krem epilasyon yapılacak bölgede acıyı hafifletmek için tercih edilir.
 • Emla krem lazer epilasyon yapılmadan önce tercih edilir.
 • Emla krem geciktirici olarak erkekler tarafından cinsel birleşme öncesi uygulanmaktadır.
 • Emla krem ilk gece cinsel birleşme öncesi uygulandığında bayanların stresini ve hissedilecek acıyı ortadan kaldırır.
 • Emla krem basur için kullanıldığında anestol pomad kadar etkili olmayabilir.
 • Emla krem bikini bölgesi kullanımı için uygundur.

Emla Krem Nasıl Kullanılır?

Emla krem sürüldüğü bölgede uyuşma sağlayarak acı hissini ortadan kaldırmak için tercih edilir. Fakat, emla krem nasıl sürülür? emla krem ne kadar sürede uyuşturur? emla krem cinsel ilişkide nasıl kullanılır? kullanacakların aklına tüm bu sorular takılmaktadır. Bütün merak ettikleriniz detaylı olarak aşağıdadır.

emla krem

Emla Krem Nasıl Sürülür?

Emla krem size doktor tarafından kullanımı nasıl tavsiye edildiyse o şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Emla krem prospektüs bilgilerini mutlaka okumalısınız. Emla krem uygulanacak bölge öncelikle temizlenmelidir. Daha sonra bir miktar krem sürülmek istenen bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür. Üzeri kapatılarak 30 dakika kadar beklenmelidir. Uyuşma başladıktan sonra kremi gazlı bez ile temizleyebilirsiniz.

Emla Krem Ne Kadar Sürülmeli?

Sürülecek bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterse de, nohut büyüklüğünde krem uyuşukluk hissetmek için yeterli olacaktır.

Emla Krem Etkisi Ne Kadar Sürer?

Emla krem sürüldükten sonra yaklaşık olarak etkisi 4 saat kadar sürmektedir. Daha sonra uyuşukluk hissi geçer ve cilt eski haline yeniden döner. Gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Emla Krem Ne Zaman Sürülür?

Yapılacak işlem neyse ( ağda, epilasyon, dövme, sünnet vb…)  işleme başlamadan 30 dakika önce sürülmelidir.

Emla Krem Bacak Ülserlerinde Kullanımı

Bacak ülseri için emla krem uygulandıktan sonra üzeri hava almayacak şekilde sıkıca sarılmalıdır. Sıklıkla sorulan sorulardan biri olan emla krem ne kadar bekletilir? sorusuna cevaben; 30 dakika kadar beklendikten sonra kremi steril gazlı bez ile silmelisiniz. Krem uygulanan bölgeden temizlendikten sonra yıkamalısınız. Bacak ülserinde emla krem en fazla 10gr kadar kalın bir tabaka halinde uygulanmalıdır.

emla krem acısız ağda

Emla Krem Bacaklara Sürülür mü?

Emla krem bacak ülserinde kullanıldığı gibi bacak bölgesine ağda, epilasyon yada dövme uygulanacaksa acı hissini azaltmak için de kullanılmaktadır.

Emla Krem Genital Bölgeye Nasıl Uygulanır?

Genital siğillerin çıkarılması gibi cerrahi işlemlerden önce hemşireler tarafından 5-10 dakika önce genital bölgeye uygulanır. 10 gram kadar krem uygulandıktan sonra üzeri kapatılmalı ve 10 dakika sonra cerrahi işleme geçilmelidir.

Emla Krem Bikini Bölgesine Nasıl Uygulanır?

Bikini bölgesi için ağda, sir ağda ve lazer epilasyondan 1 saat önce sürülmelidir. Uyuşma başladıktan sonra krem temizlenmeli ve işleme geçilmelidir.

Emla krem vajinaya nasıl sürülür?

Emla krem vajinaya sıklıkla uygulanan bir kremdir. Özellikle emla krem ilk gece nasıl kullanılır? sorusu karşımıza sıkça çıkmaktadır. İlk cinsel birleşme öncesi vajina dışına az miktarda uygulandığında rahat bir birliktelik sağlanır. 1 saat önceden emla krem kullanmak etkili olacaktır.

Emla Krem Hamilelikte Kullanımı

Hamile bayanların doktora danışmadan emla krem kullanmaları önerilmez. Eğer emla krem kullanırken hamile olduğunuzu öğrenirseniz mutlaka doktorunuza bilgi vermelisiniz.

Emla krem gebelik kategorisi B’ dir.

Emla Krem Bebeklerde Kullanımı

Emla krem yeni doğanlarda, bebeklerde ve çocuklarda sadece sağlam deri üzerine uygulanmaktadır. 3 aylıktan küçük bebeklerde 1 gram kremden daha fazla kullanılmamalıdır ve bekleme süresi 1 saati aşmamalıdır. EMLA Krem çocuklarda genital mukoza membranına uygulanmamalıdır. Prematüre yeni doğan bebeklerde kullanılmaz.

Emla Krem Yan Etkileri

Emla krem uygulanan bölgede nadiren, solukluk, kızarıklık, yanma hissi, şişlik ve kaşıntı görülebilmektedir. Bu belirtiler hafif yan etkilerdir ve kısa sürede geçer. Emla krem ağız yoluyla kesinlikle tüketilmemelidir. Göze temasından kaçınınız. Kulak zarı hasarında kullanıma uygun değildir. Su toplamış yaraya ve açık yara üzerine uygulanmaz. Ağız, burun, deri döküntüleri ve egzama için kullanılmaz.

Emla Krem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Emla Krem Geciktirici Olarak Kullanılır mı?

Emla krem üretim ve kullanım amacı geciktirici olarak kullanmak değildir. Fakat krem kullanım alanları ve uyuşturma etkisi ile bazen ürologlar tarafında bu amaçla kullanılmak üzere tavsiye edilmektedir.

Emla Krem Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır?

Emla krem cinsel ilişki öncesi erkekler tarafından geciktirici olarak kullanmak üzere tercih edilmektedir. Cinsel birliktelik öncesi 10 dakika önceden sürüp beklemek yeterlidir. Bayanlarda ise ilk gece stresinden uzaklaşmak ve acı hissini azaltmak maksadıyla tercih edilir. İlişki öncesi vajina dışına 1 saat önceden sürmek yeterlidir.

Emla Krem Devlet Ödüyor mu?

Emla krem doktor tarafından reçete edilse bile  sgk ve bağkur tarafından karşılanmamaktadır. Emla krem muadili ve benzer kremler doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Emla Krem Nerede Satılır?

Emla kremi eczanelerden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Emla krem reçete ile satılmaz fakat doktor tavsiyesi ile kullanmak önemlidir.

Emla Krem Yüze Sürülür mü?

Özellikle yüz bölgesinde sir ağda yapılacağında, kaş ve bıyık bölgelerindeki tüyleri almadan önce yüzünüze sürebilirsiniz. Hassas cilde sahip olanlarda tahrişe neden olabilir.

Emla Krem Yanma Yapar mı?

Emla krem sürülen bölgede nadiren de olsa yanma hissi yapabilir. Fakat bu kısa sürede geçmektedir.

Emla Krem Kullananlar

 • Çok etkili bir krem dövme yaptırdıktan sonra çektiğim acıları krem dindirdi.
 • Arkadaşlar faydası var erkekler geciktirici etkisi olduğu için kullanıyor ve yüzde yüz etkisi var sürülen bölgeyi uyuşturuyor hissi azaltıyor yani ben kesinlikle tavsiye ediyorum kullanın pişman olmazsınız.
 • Fiyat açısından gerçekten pahalı kızlar fakat lazer ya da sir için evden çıkmadan uygularsanız işe yarıyor.
 • Emla krem cinsel ilişki öncesinde penisime sürdüm dedikleri gibi çok iyi bir geciktirici etki gösterdi.
 • Özellikle çocuklarda serum takılması ve benzeri acı verebilecek enjeksiyonlardan önce kullanılabilen lokal anestezik krem.
 • Bu olmadan lazere gitmeyin. Yazıktır günahtır. Sürün bunu üstüne de strech filmi kaplayın bekleyin bir saat. Oh mis gibi.

Emla Krem Fiyat

Emla Krem 2018 yılı satış fiyatı    131.60 tl

Reçetesiz Satılır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.