Vicks Saça Faydaları? Vicks Saça Nasıl Uygulanır?

10.09.2019
6.815
Vicks Saça Faydaları? Vicks Saça Nasıl Uygulanır?

Vicks; daha çok kış aylarında soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığını gidermek için kullanılır. Fakat Vicksin daha pek çok faydası mevcuttur. Vicks, saç bakımından, tırnak bakımına hatta deri bakımına kadar adeta şifa dağıtan eşsiz bir kremdir. Sonbahar mevsiminin yaklaşması ile beraber yaz aylarında yıpranan saçların onarım telaşı da başlamıştır. Burada bayanlar kozmetik ürünler yerine doğal ürünleri tercih ederek evde saç bakımlarını kolaylıkla yapabilirler. Özellikle Vicks ile saç bakımı yapmak hem doğal hem de maliyeti ucuz bir yöntem olacaktır.

Vicksin etmen maddeleri vazelin krem olmakla beraber esansiyel bitkilerden oluşur. Bu sayede de hem saç uçlarının bakımında hem de saç derisinde rahatlıkla kullanılabilir. Vicks kremin saç için başlıca faydaları ise; saç derisi hastalıklarını önler ve tedavi eder, saç kırılmalarını önler ve saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Elbette Vicks kremin saça faydaları bunlarla sınırlı değildir. Yazımızın devamında Vicks saça faydası, Vicks saça iyi gelir mi? vicks krem saça sürülür mü? gibi tüm sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Vicksin Saça Faydaları Nelerdir?

Vicks krem kullanımı eskiye  dayanır ve nerede ise her evde bulunan Vicks ile saç bakımlarınızı yapabilirsiniz. Kremin içeriğinde vazalin başta olmak üzere, nane esansı, Hindistan cevizi yağ bulunur. Bu yağlar kıl köklerini güçlendiren özelliklere sahiptir. Bu nedenle saç bakımında kullanılır.  Vicksin saça faydaları ise;

 • Vicks krem antiseptik özelliğe sahiptir. Bu nedenle saç derisinde oluşan mantar, saç derisi iltihabı ve diğer saç mikroplarını kırarak daha güçlü saçlara kavuşmanızı sağlar.
 • Fön, saç şekillendirici ve diğer ısıya maruz kalmadan dolayı meydana gelen saç sorunlarını onarır.
 • Saç kırılmalarını yapılandırarak saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.
 • Yaz aylarında güneş, deniz ve kum gibi etmenlerden dolayı yorulan saçları toparlar.
 • Matlaşmış ve keçeleşmiş saçların onarılmasına yardım eder.
 • Saçların daha hacimli ve daha dolgun görünmesini sağlar.
 • Saç dökülmelerinin önüne geçer.
 • Sürekli kepeklenen saçların daha temiz ve daha ferah bir yapıya ulaşmasına yardımcı olur.
 • Kuru ve çabuk dökülen saçları yapılandırır.
 • Saçları ipeksi bir görünüme kavuşturur.
 • Vicks kremin içinde Hindistan yağı ve vazelin dışında sedir ağacı yağı vardır. Sedir ağacı yağı ise kıl köklerini güçlendirir. Bu sayede saç dipleri güçlenir.
 • Tüm bunların dışında Vicks krem içeriğinde akaliptüs yağı ile çam terebentini vardır. Çam terebentini ve okaliptüs özü kremin içerisinde mevcuttur. Bilindiği üzere bu iki madde tek başına bile saç bakımında büyük rol oynar.
 • Bit ve sirke temizliğinde de oldukça önemli yere sahiptir

 

Vicks Saça Nasıl Uygulanır?

Saç diplerine bakım yapılmadığında saç kökleri ilerleyen yaşlarda küçülür ve dökülmesi kaçınılmaz olur. Bu nedenle saç bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Eğer doğal ürünler ile saç bakımı yapmak isterseniz öncelikle Vicks saça nasıl uygulanır? sorusunun yanıtını tam olarak bilmeniz gerekir.

 • Eğer saç diplerindeki bazı hastalıklar için saç bakımı yapmak isterseniz bunun için parmaklarınızın üzerine bir miktar Vicks krem alıp saç derisine yavaş hareketlerle masaj yapmanız yeterli olacaktır.
 • Saç dökülmesi yaşanan bölgelere bir miktar Vicks sürüp 10 – 15 dakika bekletip yıkmak gerekir.
 • Eğer saç uçlarında kırklar mevcutsa bunun için ilk olarak saça bir miktar lavanta yağı sürülür, daha sonra da saç uçlarına Vicks sürülür.
 • Eğer saçtaki bitleri yok etmek için kullanılacaksa saçın tamamına özellikle de kulak ve ense bölgesine bolca Vicks krem sürülmeli ve bir bone giyilerek 30 dakika bekletilmelidir. Daha sonra ılık su ile saç yıkanır.

Vicks Saç Çıkarır Mı?

Saç dökülmesi çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesidir. Bu nedenle en çok sorulan sorulardan bir tanesi Vicks saç çıkarır mı? sorusudur. Eğer saç dökülmesi sorunları yaşıyorsanız bunun için dökülmenin olduğu alana ve saç köklerinin zayıf olduğu bölgelere Vicks uygulanır. Böylece saç diplerinde bulunan ufak kıllar güçlenir. Bu sayede de dökülen saçlar yeniden çıkar.

Vicksin saç çıkarma özelliğinden faydalanmak istiyorsanız bunun için tüm saçınıza yani saç derisinden saç uçlarına kadar Vicks sürülmeli ve bir saat bu şekilde bekletilmelidir. Böylece hem güçsüz saçlar canlanacak hem de saç uçlarında yaşanan saç kırılmaları büyük oranda düzelecektir.

Vicks İle Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçların en büyük sorunu zor düzleşmesidir. Bu nedenle pek çok kişi vazelinle saç düzleştirme yoluna gitmiştir. Eğer saçlarınızı doğal yollarla düzleştirmek istiyorsanız vazelin kullanabilirsiniz. Fakat Vicks krem de içeriğinde vazelin barındırdığı için saç düzleştirmede kullanılabilir. Bu sayede hem saç bakımı hem de saç düzleştirme işlemi yapılabilir.

 • Banyo öncesi saça Vicks uygulanır. 40 dakika bekletilir.
 • Bu sürede saç sürekli olarak taranmalı ve fön uygulanmalıdır.
 • 40 dakika sonra saç çok karıştırılmadan yavaşça ılık su ile yıkanmalıdır.
 • Banyo sonrası hemen tekrar bir fön çekilmelidir.
 • Böylece saçlar uzun süre hacimli ve düz olur.

Vicks Hakkında En Sık Sorulan Sorular

Göze Vicks sürmek doğrumu? Yani kirpiklerim çok kısa saça faydası olan Vicks kirpiklere de faydalı mı?

Evet, Vicks krem kıl köklerini besler. Ama asla göze ve kirpiklere uygulanmaz, eğer kirpiklerinizin uzamasını istiyorsanız bunun için badem yağı ya da vazelin kullanabilirsiniz. Zaten Vicksin içinde de vazelin mevcuttur yani tahmin ettiğiniz gibi aynı etkiyi gösterecektir.

Vicksin saça pek çok faydası varmış peki vazelinin saça faydası var mı? Sonuçta Vicks kremin içeriğinde vazelin var.

Evet saça faydası vardır ama Vicks daha etkilidir. Bunun nedeni Vicksin içeriğinde çam terebentini ve diğer bitki özlerinin olmasıdır.

Vicks tamamen dökülen ve kelleşen saçı tekrar çıkarır mı?

Vicks krem o kadar etkili değildir bu işlem için tıbbı yardım almanız önerilir.

Vicks Kullananların Yorumları

 • Vicks kremi erkek tipi denilen saç dökülmesinde kullanıyorum. İnanılmaz bir etkiye sahip.
 • Saç uçlarım boyadan dolayı çok yanmıştı ben de Vicks kullandım şuan daha iyi görünüyor.
 • İlaç kullanımına bağlı olarak saçlarım aşırı derecede dökülüyordu. Vicks krem kullandıktan sonra artık saçlarımın hiç dökülmediğini fark ettim.
 • En büyük derdim tepemin tam ortasındaki saç azalmaları idi. Zamanla bu azalmalar çoğaldı ve tepe kısmında bir kellik oluştu, Vicks etkisini bir yerden okumuştum denedim önce saç dökülmeleri durdu daha sonra zayıf olan saç diplerim güçlendi hiç ummadığım kadar güzel bir sonuç elde ettim.
 • Ben kuşlarımın tüylerinin çıkması için kullanmıştım, sonra kendi saçımda denedim etkili oldu tavsiye ederim.
 • Saç köklerim her taramada kırılıyor ve dökülüyordu neyse ki Vicks etkisi ile tanıştım harika bir sonuç aldım.
 • Çocuğum okuldan bit kapmış Vicks ile birkaç kez saçlarına bakım yapıp ince tarakla taradım bit şampuanlarından daha iyi sonuç verdi.

 

Vicks Krem Nerede Satılır?

Vicks nerede satılır? Sorusu için eczane, web siteleri ve marketler demek doğru olacaktır.

Vicks Fiyatı Nedir?

Vicks fiyatı oldukça uygundur. 12,50tl fiyatı üzerinden satın alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.