Saç Bakımı

Oksijenli Suyla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Kimyasal ismi hidrojen peroksit olan oksijenli su saç tonunuzun açılmasına yardımcı olur. Böylece saçınızda çok fazla işlem uygulaması yapmadan da istediğiniz tona ulaşabilirsiniz. Diğer yöntemlere göre daha hızlı sonuç alacağınız bu yöntemde saçların zarar görmemesi için birkaç noktaya dikkat etmenizde de fayda vardır.

Eğer saçlarınızı oksijenli su ile açmak istiyorsanız  bunun için her kullanım öncesi ve sonrası mutlaka saç kremi uygulaması yapmanız gerekir. Oksijenli suyla saç rengi nasıl açılır? sorusu oldukça sık bir şekilde sorulmaktadır. Eğer doğru yöntemi uygularsanız saçlarınızdaki renk açılmalarını sağlayıp renginde doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Oksijenli Suyla Saç Açma Nasıl Yapılır?

 • Evde saç rengi açma işlemi için, oksijenli su ile saf suyu aynı oranda kullanmanız gerekir. Yani bu yöntem saçlarınızın zarar görmesini engeller. Eğer oksijenli suyu saf su ile seyreltmezseniz saçlarınız yanabilir.
 • Bire bir oranında hazırladığınız oksijenli suyu bir sprey şişeye doldurun. Belli aralıklarla saçlarınızın üzerine sıkın. Daha sonra güneşe çıkıp saç tonunuzun açılmasını bekleyin. Eğer havada güneş yoksa ya da güneşe çıkmaya vaktiniz yoksa fön makinesi ile saçlarınızı ısıtın. Böylece oksijenli su uygulaması daha fazla etkisini gösterecektir.
 • Bir saat boyunca oksijenli su ile beklettiğiniz saçlarınızı doğal ve kimyasal olmayan bir şampuan ile yıkayın. Yıkama işleminde kesinlikle çok sıcak su kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi halde saçlarınız aniden yıpranabilir.
 • Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçınıza saç kremi ve saç nemlendirici krem sürmeniz saçlarınızı daha canlı ve sağlıklı gösterecektir.
 • Bu işlemi saçlarınıza bir iki güne bir uygulamanız faydalı olacaktır.
 • Eğer saçlarınız çok koyu renkli ya da siyah renkli ise oksijen uygulamasında saç rengi eşit dağılmayabilir ve dalgalı hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle siyah saçlılar için oksijenli su uygulaması tavsiye edilmez.

Oksijenli Su İle Saç Nasıl Açılır

Papatya ve Oksijenli Su ile Saç Açma

Evde saç rengini açmak için oksijenli su ve papatya çayı karışımını da kullanmanız mümkün. Bu işlem için ihtiyacınız olan malzemeler;

 • 1 çay bardağı papatya çayı,
 • 1 çay bardağı su,
 • 1/2 çay bardağı oksijenli su,
 • Yarım limon suyu,
 • Sprey şişesi,

Öncelikle tüm malzemeyi sprey şişesine alarak karıştırın. Yıkanmış ve kurulanmış olan saçlarınızı ayırıp, her bir bölüme eşit miktarda bu karışımı sıkın ve saçlarınızın iyice nemlenmesini sağlayın. Daha sonra güneşe çıkıp 45-50 dakika kadar bu karışımın saçlarınızda kalmasını sağlayın. En son olarak saçlarınızı yıkayıp, kremleyin. Bu işlem saç renginin bir ton açılmasını sağlayacaktır.

Oksijenli Su İle Siyah Saç Açma

Eğer oksijenli suyu siyah ya da koyu renk saça uygulayacaksanız  çok özen göstermeniz ve dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekir. Çünkü oksijenli su ile siyah saç açma işlemi oldukça zordur. Siyah saçta oksijenli su yapacaksanız bunun için ince bir tarak kullanmanız önerilir. Ve yapacağınız işlem için birinin size yardımcı olması gerekir.

Oksijenli Su Ve Papatya Suyu

Böylece saçların arka tarafında oksijenli su eşit olarak dağılacaktır. Eşit dağıtılmayan uygulama, sonrasında dalgalı bir görünüme neden olur. Bu nedenle ilk etapta saçların uç kısmından başlanıp, üst kısımlara yavaş yavaş geçilmelidir. Yine oksijenli su uyguladığınız siyah saçı güneşte bekletme süresi de diğer açık renkli saçlara göre daha fazla olmalıdır.

Oksijenli Su Siyah Saçı Hangi Renk Yapar?

Ülkemizdeki kadınların pek çoğu siyah ya da koyu renk saç yapısına sahiptir. Bu nedenle akıllara ilk gelen soru, oksijenli su siyah saçı hangi renk yapar? sorusudur. Oksijenli su siyah saça uygulandığında saçın rengini koyu kahverengi yapar.

Düzgün uygulanmadığında ise kızıl renge çevirebilir. Fakat bu kızıl rengin tonu bayanlarda güzel durmaz. Saça yanmış gibi bir görünüm kazandırır. Eğer profesyonel bir destek alamayacaksanız evde siyah saça oksijenli su uygulamanız sakıncalı olur.

Evde Oksijenli Su Nasıl Yapılır?

Saçlarında boya istemeyen kimseler ve açık saç tonuna sahip olan kimseler oksijenli su ile saç rengini açabilirler. Bu yöntem boya işlemine göre daha zahmetli ve daha uzun sürse de sonuç olarak doğal ve sağlıklı bir saç rengine ulaşabilirsiniz. Evde oksijenli su nasıl yapılır? tarifi nasıldır? Sorularının cevabı ise;

Bire bir oranında su ve oksijenli su katmanız önerilir. Örneğin; oksijenli suyu koyacağınız sprey bir su bardağı kadar ise yarım su bardağı saf su, yarım su bardağı oksijenli su koymanız ve iyice karıştırmanız gerekir.

Oksijenli Su Saça Zarar Verir Mi?

Oksijenli su kullanımı yapacak olan kimseler ilk olarak oksijenli su saça zarar verir mi? bunun araştırmasını yapmalıdır. Eğer güçsüz, zayıf, dökülen ve ince telli bir saç yapısına sahipseniz  oksijenli su yerine papatya suyu ile saç renginizi açma işlemi yapabilirsiniz. Çünkü oksijenli su bilinçsiz bir şekilde kullanılırsa saça büyük zarar verebilir.

Oksijenli Su Saça Zararlı mı

Oksijenli su saçların kurumasına, saç dökülmesine, saç derisinde tahrişe sebep olabilmektedir. Çok fazla kullandığınız oksijenli su saçı yıpratmakla kalmaz saçları kökünden döker. Eğer canlı ve güçlü saçlara sahipseniz oksijenli su ile saç renginizi dikkatli bir şekilde açabilirsiniz. Burada çok fazla yıpranmalar yaşanmayacaktır.

Oksijenli Su İle Saç Rengini Açanların Yorumları

 • Ben yaptım bunu ve çok güzel oldu böyle bebek kumralı, tamamı değil tabi, karışık ve az az sürdüm. Her yerde insanlar saçlarımın doğal rengi sanıyor ve çok beğeniliyor. Mutluyum.
 • Ben saçımı oksijenli suyla açıyorum. Uçlarını da farklı bir açıcıyla açtım çok güzel sonuç verdi herkes soruyor hangi kuaför diye ombre denilen saç modelini oksijen suyuyla yaptım yani.
 • Oksijenli su kullanmaya cesaret edemeyip, papatya suyu ile denedim. Zaten kumral olan saç rengim var. Saç uçlarını sararttı ve harika oldu.
 • Arkadaşımda denemiştik saçları berbat oldu, resmen yandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu