Tiremix Krem

27.07.2018
7.275
Tiremix Krem

Tiremix krem; deri hastalıkları tedavisini amaçlayarak vücut yüzeyine uygulanan antibakteriyel bir ilaçtır.Bakterilerin neden olduğu enfeksiyonla savaşır ve bakterileri yok edici özelliğe sahiptir. Tiremix bir çok cilt hastalığına iyi gelmesinin yanı sıra akne vulgaris tedavisinde de oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Tiremix krem, sivilce, egzama, enfeksiyonla görülen yara ve diğer cilt hastalıklarının tedavisi amacıyla doktorlar tarafından reçete edilir. Tiremix krem hakkında tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tiremix Krem Nedir?

Tiremix krem etken maddesi fusidik asittir. Her gramda 20 mg. fusidik asit içeren tiremix, 15 yada 20 gramlık alüminyum tüplerde kullanıma sunulmaktadır. Tiremix krem yardımcı maddeleri,  setil alkol, polisorbat 60, sıvı parafin, saf su, beyaz yumuşak parafin, bütil hidroksi anisol, gliserol, potasyum sorbat ve hidroklorik asit içermektedir.

Tiremix krem, etkili bir antibiyotik olup, bir çok mikroorganizmalar üzerinde güçlü bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Enfeksiyonla birlikte görülen yara ve iltihaplı durumlarda cilt yüzeyine uygulanan tiremix, açık yara ve yanıklar üzerine uygulanmaz.

Tiremix Krem Ne İşe Yarar?

Tiremix krem bir çok deri hastalıkları tedavisinde etkili olmaktadır. Fakat kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması ve reçete ile alınması önemlidir. Tiremix krem kullanım alanları ise aşağıdaki gibidir;

 • Cilt üzerindeki bakterileri yok ederek gelişimini engeller,
 • Bakteri sebepli cilt enfeksiyonları tedavisini amaçlar,
 • Enfekte olmuş yanık,
 • Enfeksiyonla görülen yara,
 • Egzama,
 • Sivilce,
 • Hidrozadenit (ter bezi iltihabı)
 • Akne vulgaris,
 • Sakal bölgesinde oluşan kıl kökü iltihabı,
 • İmpetigo hastalığı tedavisinde,(bulaşıcı deri hastalığı)
 • Eritrazma (kahverengi lekelerle ortaya çıkan bulaşıcı cilt hastalığı)  tedavisinde kullanılır.

tiremix krem dolama tedavisi

Tiremix Krem Nasıl Kullanılır?

Tiremix kremin etken maddesine karşı alerji durumunda bu ilacı kullanmamalısınız. Doktor tarafından nasıl önerildi ise o şekilde kullanım önemlidir. Yanlış kullanımlar yada doz aşımı sağlığınız üzerinde olumsuz etki edebilir. İlacın uygulanacağı bölge temizlenerek az miktarda krem lezyonlu bölgeye sürülür ve yedirilir. Tiremix günde 2-3 defa uygulanmalıdır. Uygulanan bölge üzeri kapatılabilir yada açık bırakılabilir.

Tiremix krem duyarlı olmayan organizmaların neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılmamalıdır. Tiremix açık yara ve yanık üzerine uygulanmaz. Kremin gözle temasından kaçınınız. İlacın çok miktarda sık kullanımı iyileşme süresini hızlandırmaz. Mutlaka doktorunuzun önerilerini dikkate almalısınız.

Tiremix Krem Yan Etkileri

 • Ağız, dil ve boğazın soluk almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi,
 • El, ayak, yüz, dudakların şişmesi,
 • Cilt döküntüleri,
 • Ciltte yanma batma hissi,
 • İrritasyon,
 • Ciltte kuruluk,
 • Egzama,
 • Göz çevresinde şişlik,
 • Ürtiker,
 • Yüzde kızarıklık,

Tiremix krem kullanırken yukarıdaki yan etkilerden herhangi biriyle karşılaşma durumunda mutlaka doktorunuzu bilgilendiriniz. Acil tıbbi müdahaleye gerek olabilir ve hastanede tedavi gerekebilir.

Tiremix Krem Hakkında Merak Edilen Sorular

Tiremix krem hakkında sıklıkla karşımıza çıkan sorular ve tüm merak edilenleri maddeler halinde aşağıda bulabilirsiniz. Fakat önce belirtmeliyim ki tiremix size reçete edildiğinde mutlaka prospektüs bilgilerini okumalısınız. Doktorunuzun ve eczacınızın tavsiyelerine uymalısınız.tiremix krem

Tiremix Krem Yüze Sürülür mü?

Sorunlu bölge yüzünüzde ise tiremix kremi yüze sürmenizde bir sakınca bulunmamaktadır. Fakat kremi uygularken göz çevresinden uzak tutmalısınız.

Tiremix Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Tiremix krem, sivilce ve iltihaplı sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. Fakat sivilce lekeleri üzerinde etkili değildir.

Tiremix Krem Reçetesiz Alınır mı?

Tiremix kremin reçetesiz ve doktor tavsiyesi dışında alınıp kullanılması önerilmez.

Tiremix Krem Hamilelerde Kullanımı

Tiremix etken maddesi olan fusidik asidin gebelerde kullanımına yönelik yeterli çalışma bulunmamaktadır. İlacı kullanmadan önce doktorunuza yada eczacınıza danışmalısınız.

Tiremix Krem Emzirme Döneminde Kullanımı

Emziren annelerin meme başı çevresine uygulamaları için kullanılmaz. Emzirme döneminde ilacın anne sütüne karışıp karışmadığına dair yeterli bilgi mevcut değildir. Doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız.

Tiremix Krem Muadili

FUCICORT

FUCIDIN

FUCIDOX

FUCITEC

FUCITHALMIC

FUSIDAS

Tiremix Krem Fiyatı

Tiremix krem fiyatı   14.02 tl

Reçete ile satılır.

Tiremix Krem Kullananlar 

Tiremix krem kullanıcı yorumlarında, kremin özellikle akne ve sivilceler üzerindeki etkisinden bahsetmişlerdir. Egzama ve diğer cilt hastalıkları tedavisinde reçete edilen bir krem olduğu belirtilmiş. Yan etkilerinin olabileceği göz önünde bulundurularak , bu kremin reçetesiz kullanılmaması gerekmektedir.

Bu krem size reçete edildiğinde tiremix krem prospektüs bilgilerini mutlaka okumalısınız. Bizler size bu yazımızda tiremix krem nedir? tiremix krem ne için kullanılır? tiremix krem olası yan etkileri hakkında detaylı bilgi sunmaya çalıştık. Fakat en doğru ve güncel bilgiler için ilaçların prospektüs bilgilerini okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.