Siğil Nasıl Geçer? Siğillere Bitkisel Çözüm

13.12.2019
2.307
Siğil Nasıl Geçer? Siğillere Bitkisel Çözüm

Siğiller daha çok ellerde, ayaklarda ve genital bölgelerde çıkan bir cilt sorunudur. Siğil, her hangi bir sağlık sorununu beraberinde getirmese de, oluştuğu bölgede acıya neden olabilir. Yine estetik açıdan da siğiller hoş görülmez.  Bu nedenle pek çok kişi siğiller için çare aramaktadır. Siğiller doktor kontrolünde yok edilebileceği gibi, evde bazı doğal yollarla da yok edilebilir.

Burada önemli olan doğru ürünlerin, siğiller üzerinde düzenli bir şekilde kullanılmasıdır. Eğer sizde de siğil sorunları varsa,  vücudunuzda yayılmadan önce siğil nasıl geçer? siğillere doğal çözüm nelerdir? gibi tüm bu soruların yanıtını bilmenizde fayda vardır. İşte evde doğal yöntemlerle siğil tedavisi…

Siğillere Bitkisel Çözüm

Siğil mikrobu kişileri son derece rahatsız eden bir durumdur. Bu nedenle doktor tedavisi görebileceğiniz gibi evde de bazı yöntemlerle siğillerinizden kurtulabilirsiniz. Doğal yöntemlerle siğil tedavisi için evde bulunan birkaç malzemeden faydalanabilirsiniz. Eğer siğiller için her hangi bir çareye başvurmayı düşünmezseniz, siğiller zamanla vücudunuzun çeşitli yerlerine sıçrayabilir. Bilhassa genital bölgelerde çıkan siğiller diğerlerine göre her zaman daha tehlikeli olabiliyor. Bu nedenle evde düzenli bir şekilde doğal yöntemlerden faydalanarak siğillerinizi tedavi edebilirsiniz.

 

Siğil Tedavisinde Elma Sirkesi

Siğil ve et beni tedavisinde en güzel ve en etkili yöntemlerden biri de elbette elma sirkesidir. Elma sirkesi yakıcı bir özelliğe sahiptir. Ve yine içerisinde mikrop öldüren bileşenler mevcuttur. Elma sirkesini siğillerinize uyguladığınızda, siğil mikrobu çok kısa bir süre sonra yok olacaktır. Bunun için yapmanız gerekenler ise, bir pamuğun üzerine 5-6 damla elma sirkesi damlattıktan sonra siğilli bölgelerinize uygulayın. Her gün aynı işlemi günde birkaç defa yaptıktan sonra siğiller kısa sürede kaybolacaktır.

Karbonatla Siğil Tedavisi

Eğer siğillerden bir türlü kurtulamıyor ve sürekli çoğalıyorsa burada karbonatın eşsiz mucizesinden faydalanabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı karbonat,
 • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı,

Her iki malzemeyi de iyice homojen hale gelene kadar karıştırın. Daha sonra karışımdan bir miktar alıp, siğilli bölgenize uygulayın. Üzerine bir pamuk bantlayıp 30 – 40 dakika kadar bekletin. 30 – 40 dakikanın sonunda bandı ve pamuğu çıkarabilirsiniz. Yıkamanıza gerek yoktur. Her gün bu işlemi uygulayarak kısa sürede siğillerden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Siğiller İçin Sarımsak Kürü

Sarımsak harika bir antibiyotiktir. Bu doğal antibiyotikten faydalanarak kısa sürede siğil mikrobunu cildinizden uzaklaştırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler;

Malzemeler

 • 5 – 6 adet aspirin,
 • 2 diş sarımsak,

Uygulanışı

İlk olarak sarımsağı iyice ezin, daha sonra aspirinleri ezip, her iki malzemeyi de karıştırıp, siğillerin üzerine uygulayın. Üzerine bir yara bandı yaptıktan sonra bekleyin. Sarımsak bir süre sonra ciltte yanmaya neden olacaktır. Cildiniz yanmaya başladığı anda karışımı cildinizden temizleyebilirsiniz.

 

Siğil Tedavisinde Yoğurt Ve Aspirin

Aspirinin asidik özeliğinden faydalanarak siğillerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Gerekli malzemeler

 • 5 – 6 adet aspirin,
 • 2 yemek kaşığı yoğurt,

Uygulanışı

İlk olarak 5 – 6 aspirini ezip yoğurt ile iyice karıştırın. Eğer siğilli bölge çok daha fazla ise karışım miktarını artırabilirsiniz. Karışımı bir fırça yardımı ile siğillerinizin üzerine uygulayın. 30 dakika kadar karışım siğillerin üzerinde durduktan sonra yıkayabilirsiniz.

Siğiller İçin Limon Kürü

Limon yakıcı özelliği ile et ben ve siğiller üzerinde son derece etkilidir. Günde 2 – 3 kez siğillerinizin üzerine limon damlatarak çok kısa bir sürede siğillerinizden kurtulabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı

Eğer siğillerden çok fazla şikayetiniz varsa çay ağacı yağını siğiller üzerinde kullanabilirsiniz. Bunun için bir damla çay ağacı yağını siğil bulunan bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır.

Parmaktaki Siğil Nasıl Geçer?

Siğiller belli bölgelerde daha fazla çıkar. Örneğin; kişilerin ellerinde siğillere rastlamak daha çok mümkündür. Bunun nedeni ise, ellerin sürekli olarak kalabalık ortamlardan mikrop kapması ve temizlik ürünü gibi kimyasal ürünlere çok fazla temas etmesidir. Eğer siz de parmaktaki siğil nasıl geçer? gibi soruların cevabını merak ediyorsanız vereceğimiz tarifi parmaklarınızda uygulayabilirsiniz.

 • Öncelikle bir muz kabuğunu siğil boyutunda kesin.
 • Daha sonra siğilin olduğu yere yerleştirip bir bant ile bantlayın,
 • Eğer bu uygulamayı sabah yaparsanız tüm gün bandın parmağınızda kalması gerekecektir.
 • Eğer gece yatmadan önce yaparsanız muz kabuğu sabaha kadar parmağınızda kalması gerekir.
 • Muz kabuğu sayesinde parmağınızdaki siğillerden çok kısa bir sürede kurtulabilirsiniz. Üstelik bu yöntem siğil izinin kalmasını da engelleyecektir.

 

Siğillerin başka bölgelere geçmemesi için yapılması gerekenler;

Siğil mikrobu çok kolay bir şekilde çoğalan bir mikroptur. Bu nedenle eğer bir siğil ile karşı karşıya kalırsanız hemen tedavi etmeniz gerekir. Siğillerin çoğalmaması için yapılması gerekenler ise;

 • Siğillerin çoğalmaması için siğilli bölgenin kuru ve temiz tutulması şarttır.
 • Ellerin ve siğil olan bölgelerin her gün sabun ile temizlenmesi gerekir.
 • Çok fazla kimyasal ürüne temas ettirmemeye çalışın,
 • Siğillerin koparmayın ya da kaşımayın,
 • Başkaların kullandığı kişisel bakım malzemelerinden uzak durmanız son derece önemlidir. Örneğin, tırnak makası, tarak ve havlu gibi.

Yüzdeki Siğil Nasıl Geçer?

Eğer yüzünüzde bir siğil meydana gelmişse bu durumu mutlaka  dikkate almalısınız. Yüz hassas bir bölge olduğu için hemen doktora başvurulması gerekir. Bunun yanında lazer tedavisi, siğil spreyleri gibi ilaçlar kullanılabilir. Eğer evde doğal yöntemlerle yüzdeki siğillerden kurtulmak istiyorsanız, bir diş sarımsağı ikiye bölün ve gün içinde sık sık siğilin üzerine bu sarımsağı sürün. Bu sayede kısa sürede siğillerinizden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Genital Bölgedeki Siğil Nasıl Geçer?

En zor ve can sıkıcı durumlardan biri genital bölgede olaşan siğillerdir. Eğer cinsel organda siğil bitkisel tedavisi için bir şeyler yapmak istiyorsanız, bölgeyi temiz tutmanız gerekir. Yine bir pamuğa 5 – 6 damla çörek otu yağı damlatıp genital bölgedeki siğillerinize uygulayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bakınız: Genital siğil neden olur? Nasıl geçer?

Siğil İzleri Nasıl Geçer?

Siğil tedavisi sonrasında siğiller geçmiş olsa da mutlaka arkasında bir siğil izi kalacaktır. Bu nedenle siğil izi nasıl geçer? Soruları sıkça sorulmaktadır. Siğil izlerini geçirme yöntemlerine bakacak olursak;

Hindistan cevizi yağı; siğil tedavisinde oldukça etkili olan Hindistan cevizi yağı siğil izleri için de kullanılabilir. Siğil izi olan bölgeye gün içinde birkaç defa Hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz.

 

Papatya özü yağı; papatya özü yağı cilt üzerinde renk açma ve leke giderme gibi pek çok etkiye sahiptir. Bu nedenle siğil olan bölgeye ve siğil izi olan bölgeye papatya özü yağı uygulayabilirsiniz.

Buğday yağı; deri çatlaklarına son derece iyi gelen buğday yağını siğil izleri için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günde bir kez siğil izleri üzerine uygulamanız yeterli olacaktır.

Kekik yağı; siğilleriniz için kekik yağını kullandığınızda, kekik yağı antioksidan özelliği sayesinde siğillerinizi yok edecektir. Fakat siğiller üzerinde çok etkili değildir. Ama tedavi edilmiş siğillerin izlerinde kekik yağı son derece etkilidir. Bu nedenle siğillerinizin izine kekik yağı kullanabilirsiniz.

Tüm bunların yanında siğiller için dondurucu, yakıcı ve siğil düşürücü ilaçlar mevcuttur. Fakat bu ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.