Mor Şampuan Nedir? Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

10.12.2019
1.065
Mor Şampuan Nedir? Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Saç bakımında en önemli etmenlerden biri de, boyalı saçlara doğru ürünlerin kullanılmasıdır. Eğer açık renk saç rengine sahipseniz daha özel bir saç bakımına ihtiyacınız olacaktır. Özellikle saç boyadıktan hemen sonra açık tonlar, saça tam anlamı ile entegre olamayabiliyor. Bu durumda da saçların rengi daha çiğ bir görünümde kalıyor.

Açık saç rengini tam manası ile saç oturması ise bir hayli zaman alıcı olur. Elbette bu sırada saç boyası saçtan akıyor, bu durumda da bayanlar saçları için özel ürünler kullanmalıdır. Mor şampuan bu ürünlerden biridir.

Sarı saçlar, kumral ve küllü saç renklerini kullanmak isteyen bayanlar kesinlikle mor şampuanı kullanmalıdır. Mor şampuan saç rengini tam olarak, saçta istenilen tonu yakalamak için kullanılır. Bu yazımızda mor şampuan nedir? mor şampuan ne işe yarar? nasıl kullanılır? faydası nelerdir? gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Mor Şampuan Nedir?

Eğer saçlarınızda açık tonlardaki renkleri seviyorsanız mor şampuan nedir? sorusuna yanıt bulmanız ve kullanmanız tavsiye edilir. Mor şampuan gri, sarı ve platin saç renklerini saça tam olarak kaynaşmasını sağlayan bir üründür. Bilhassa saçlardaki yansımaları ve çiğ görünümü ortadan kaldırdığı için pek çok kadın tarafından sevilerek kullanılan bir üründür. Bu ürünü kullandığınızda daha yumuşak ve daha sabit bir saç rengine ulaşabilirsiniz.

Eğer boyalı saçlarınızın daha güzel ve yumuşak bir tonda olmasını istiyorsanız turunculaşma karşıtı olan mor şampuanı mutlaka denemeniz gerekir. Bilindiği üzere açık renk boyalı saçlarda kızıllaşma, turunculaşma ve yanık gibi görünümler meydana gelebiliyor. Tüm bu görünümleri ortadan kaldırmak için saç renginin nötrleşmesini sağlayan ve içinde mor pigmentlerin yer aldığı mor şampuanı kullanabilirsiniz. Mor şampuan kullandığınızda saç renginiz akmaz ve saç daha soğuk bir görünüme kavuşur.

 

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Esasen mor şampuanın kullanımı diğer şampuanlar gibidir. Yani saçlarınızı ıslattıktan sonra avucunuzun içine bir miktar mor şampuanı alıp saçlarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Burada şampuanın tüm saçlarınıza ulaşmasını sağlamalısınız. Saç diplerinden başlayarak, saç uçlarınıza doğru iri dişli bir tarak ile tarayın. Böylece mor şampuan tüm saçlara rahatlıkla ulaşacaktır.

Mor şampuan kullanımı yaparken saçınızdan mor renk atığını göreceksiniz. Burada telaş yapmanıza gerek yoktur, çünkü saçınız mora boyanmayacaktır. Şampuanın rengi mor olduğundan dolayı, saçlardan mor renk akacaktır, saçlarınızı duruladığınızda ise, mor renk saçlarınızdan tamamen arınacaktır.

Mor Şampuanın Saça Faydaları 

Mor şampuan boyalı saçlar için ideal bir bakım ürünüdür. Bu bağlamda mor şampuanın faydalarını bilerek kullanmanız tavsiye edilir. Mor şampuanın saça faydaları ise;

 • Mor şampuan kullanımından sonra saçınızda oluşan turuncu görünüm yok olacaktır.
 • Boya saçta eşit bir görünüme kavuşacaktır.
 • Mor şampuan sayesinde, saçta oluşan çiğ görünüm yok olacaktır.
 • Saçta oluşan yansımalar yerini yumuşak bir renge bırakacaktır.
 • Platin, gri ve sarı gibi saç renkleri saça iyice tutunur ve akma yaşanmaz.
 • Boya hataları mor şampuan sayesinde kaybolur.
 • Boyadan yıpranan saçlar daha sağlıklı ve daha güçlü bir hale ulaşır.

Mor Şampuan Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Eğer açık renk saçlarda istediğiniz tonu tutturmak için mor şampuan kullanmak istediğinizde mor şampuan ne sıklıkla kullanılmalıdır? sorusunun yanıtını mutlaka bilmeniz gerekir. Mor şampuanı haftada iki kez kullanmanız gerekir. Burada mutlaka saç diplerinize ve saç uçlarınıza mor şampuanı iyice yedirmeniz gerekir, saçlarınızı doğru şekilde köpürttükten sonra durulayabilirsiniz. Her hafta iki kez mutlaka düzenli bir şekilde uygulamanız şarttır. İki hafta boyunca düzenli bir şekilde kullandığınızda ise, sonuç istediğiniz gibi olacaktır.

 

Mor Şampuan Saçı Temizler Mi?

Mor şampuanı haftada iki kez kullanmanız gerekir. Mor şampuan daha çok saç rengini istediğiniz ölçüye getirmenizi sağlar. Saçı temizleme işi için çok uygun değildir. Bu nedenle saçınızda her zaman kullandığınız şampuanı mor şampuan ile beraber kullanmanız tavsiye edilir.

Mor Şampuan Doğal Saça Kullanılır Mı?

Mor şampuan boyalı saç rengini açık sarıya, küllü sarıya ve platin rengine dönmesini sağlar. Saçların daha yumuşak bir renge ulaşmasını sağladığı için pek çok kişi tarafından mor şampuan doğal saça kullanılır mı? sorusu sorulur. Mor şampuan doğal saça kullanılsa da etkisi olmaz. Yani doğal saç rengini küllü renge ya da açık sarıya çevirmez. Bu nedenle doğal saça kullanılmasının hiçbir anlamı yoktur.

Mor Şampuan Koyu Saça Uygulanır Mı?

Eğer saçınızda röfle ve balyaj gibi saç boyaları yoksa mor şampuanı koyu saçınıza uygulamanız doğru olmaz. Saç rengini açmak isteyen ya da daha hafif bir saç rengine ulaşmak isteyenler doğal yollarla saç rengi nasıl açılır?  başlıklı yazımızı okuyabilirler. Koyu saça mor şampuan uygulandığında saça kızıl, kırmızı ve istenmeyen turuncu gibi renkleri verebilir. Bu nedenle koyu saça mor şampuan kullanmanız hiç doğru olmayacaktır.

Mor Şampuan Kullananlar

Boyalı saçlarda mor şampuan kullananlar oldukça memnun kalmıştır. Burada kullanıcılar saç renginin tam istedikleri gibi olduğunu da belirtmişlerdir.

 • Ben saç rengimi istediğim tonlara ayarlayamıyordum. Özellikle ara ara görünen turuncumsu renkler beni oldukça rahatsız ediyordu. Bu nedenle saçımda mor şampuanı denedim, iki kullanım sonrası saç rengim oturmaya başladı.
 • Saçlarımın rengini platin yaptım ama hiç istediğim gibi olmadı, çiğ görünüm vardı ama ben mor şampuan kullandım. Harika bir ürün herkese tavsiye ederim.
 • Sarının en sevdiğim tonunu mor şampuan sayesinde yakaladım. Gerçekten sonuç iyi.
 • Saçım boyadan sonra yanık gibi bir görünüme ulaştı, oldukça rahatsızlık verici bu durumu mor şampuan sayesinde atlattım.
 • Saç diplerim kızıl gibi saç uçlarım ise sarı gibi ne yaptıysam istediğim renge ulaşmadı. Mor şampuanı internette gördüm sipariş verdim ve hemen faydasını gösterdi.

 

Mor Şampuan Nereden Alınır?

Mor şampuan nereden alınır? Diye sorulacak olursa web sitelerinden, kozmetik ürünleri satan mağazalardan mor şampuanı kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bunun yanında bazı markalar eczanelerde de satılmaktadır.

Mor Şampuan Fiyatı Nedir?

Mor şampuan fiyatı, ürünün markasına göre değişmektedir. Burada ney bir rakam vermek hiç doğru olmaz. Yine ürünü alırken kaliteli ve kendini ispat etmiş markalardan alınması tavsiye edilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.