Kremler

Madecassol Merhem

Madecassol merhem kullanım alanı geniş olması bakımından, çeşitli cilt hastalıkları ve deri lezyonları ile yanık problemlerinde rahatlıkla kullanılmakta olup bu nedenle her evde bulunması gereken etkili bir kremdir.

Reçeteli ve reçetesiz kullanıma uygun olan madecassol merhem hoş kokusu sebebiyle de tercih edilmektedir. Doku ve organlardaki yaralanmaları tedaviyi amaçlayan madecassol merhem hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında…

Madecassol Merhem Nedir?

1 g Merhem 10 mg. Centilla asiatica’nın titre edilmiş ekstresini muhteva eder. Yardımcı etken madde olarak bileşiminde Propilen glikol (bu madde tahrişe neden olabileceği için dikkatli kullanılması önerilir) içerir.

Madecassol merhem harici olarak sürülebilir ve 40 g’lık ambalajlarda kullanımınıza uygun olarak sunulmuştur. Doktorunuz tarafından reçeteli ya da reçetesiz olarak kolaylıkla temin edebileceğiniz bir ilaçtır. Cilt yüzeyinde oluşan çatlaklar, göğüs ucu çatlakları, uçuk, sivilce, cilt lekeleri tedavisinde oldukça etkilidir.

Madecassol Merhem Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

 Madecassol merhem ne için kullanılır? Madecassol merhem deri üzerinde meydana gelen 1. ve 2. derece yanıklarda, ciltte bölgesel olarak meydana gelen deri ülserlerinde, sünnet yaralarının iyileştirilmesinde, genital bölgede oluşan yırtıklar da, doğuma yardımcı olmak amacıyla ve küçük cerrahi müdahale girişimlerinde, Radyoterapi (ışın tedavisi, radyasyonun iyonize edilerek kanserli hücreleri öldürmek için uygulanan tedavi işlemi) deride oluşan yaraların tedavisinde iyileştirme sağlamak amacıyla  kullanılır.

Madecassol krem hücre yenileyici özelliğe sahiptir ve kuru, yıpranmış, çatlamış cilt yüzeyini onarır ve nemlendirir. Madecassol merhem sivilce oluşumunu da engellediği bilinmektedir. Cilt bakımında tercih edilen merhem, ağda ve epilasyon işlemleri sonucunda oluşan tahrişi giderir.

Madecassol krem asla açık yara üzerine sürülmez. Açık yaralar üzerine uygulanması durumunda yaranın sulanmasına neden olur ve iyileşme süresi uzar.Aynı durum yanık tedavisi için de geçerlidir.

Madecassol krem uygulanacak bölge temiz ve kuru olmalıdır. Doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde veya prospektüsünde belirtildiği gibi günde 1 veya 2 defa ince bir tabaka halinde sürerek uygulanmalıdır.

madecassol merhem ne işe yarar

Madecassol Merhem Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Doktor tavsiyesi olmadan, kişi tavsiyesi üzerine veya kulaktan dolma bilgilerle hiçbir ilaç kullanılmamalıdır. İlaç kullanmaya başlamadan önce prospektüsü mutlaka okuyunuz.

Yazımızın bu kısmını, Madecassol krem kullanırken dikkat edilecek hususlar nelerdir konusunda sizi aydınlatmak için hazırladık.

Madecassol merhem hangi durumlarda KULLANILMAMALIDIR?

 • İlacın içeriğindeki etken maddelerden birine karşı bir duyarlılığınız varsa,
 • Henüz iyileşmemiş bir enfeksiyonunuz mevcutken yeni bir enfeksiyon durumu söz konusu ise (Süperenfekte Lezyonlar) merhemi kesinlikle kullanmayınız ve hemen bir doktora danışınız.
 • Gözlerinize kesinlikle temas ettirmeyiniz ve yumuşama problemi olan dokularda kesinlikle uygulamayınız.

Madecassol merhem YİYECEK VE İÇECEKLERLE birlikte kullanılabilir mi?

Evet, kullanılabilir. Madecassol krem kullanımı sırasında yiyecek ve içecekle birlikte olumsuz bir etkileşim söz konusu değildir. Her hangi bir yan etki durumu bildirilmemiştir.

Madecassol merhem HAMİLELİK sırasında kullanılabilir mi?

Doktorunuzun belirttiği dozlarda ve uzman hekim tavsiyesi ile hamilelik sırasında Madecassol merhemi kullanmanızda sakıncalı bir durum yoktur.

Madecassol merhem EMZİRME sürecinde kullanılabilir mi?

Meme başında oluşan çatlak ve yaraların tedavisinde de kullanılan Madecassol merhemi bebeğinizi emzirme rahatlıkla kullanabilirsiniz ancak önce doktorunuza danışmanız ve onun kontrolünde merhemi uygulamanız gerekecektir.

Eğer Madecassol merhemi meme bölgesine uygulayacaksınız önce bebeğinizi emzirin ve sonrasında sorunlu yere sürün. Bebeğinizi tekrar emzireceğiniz zaman mutlaka meme bölgenizdeki ilacı sabunlu suyla temizleyerek bol su ile durulayın.

Madecassol merhem ARAÇ VE MAKİNE kullanımını etkiler mi?

 Bilindiği üzere bazı ilaçların yan etkileri uyku ya da uyuşukluk durumuna neden olabilir. Bu nedenle zihin bulanıklığına ve konsantre güçlüğüne doğrudan sebebiyet verir ancak, Madecassol merhemin araç ve makine kullanımı sırasında herhangi bir olumsuz etkileşimi bildirilmemiştir.

Madecassol merhem DİĞER İLAÇLARLA birlikte kullanılabilir mi?

Madecassol merhem Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı sırasında hastalar üzerinde yan etkiye neden olmamış ve etkileşim durumuna rastlanmamıştır.

Madecassol krem Yüze Sürülür mü?

Hücre yenileyici özelliğe sahip madecassol merhemi yüzünüze rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Cildi canlandırır, onarır ve nemlendirir.

Madecassol Merhem Tüylenme yapar mı?

Uzun süre kullanımda kıl köklerini besler ve tüylenmeye sebep olmaktadır. Özellikle daha etkili sonuç almak isteyip madecassol ve bepanthen beraber kullanıldığında tüylenme yapmaktadır.

Madecassol Sivilce Ve Sivilce İzleri

Madecassol merhem cildi onarır ve sivilceleri kısa sürede yok eder. Fakat bazı durumlarda madecassol merhemin sivilce yaptığı da bilinmektedir. Hücre yenileyici özelliği olan merhem, düzenli kullanımda cilt lekeleri ve sivilce izleri üzerinde de etkilidir.

Madecassol Merhem ve Olası Yan Etkileri Nelerdir?

 • Alerjik deri reaksiyonları,
 • Ciltte döküntü ve kaşıntı durumu,
 • Kızarıklık ya da içi sulu kabarcık oluşumu (kurdeşen),

Şikâyetleri çok mühim ve olası yan etkiler arasında yer alır bu durum Madecassol merhemin içeriğindeki maddelerden birine karşı alerjiniz olduğunu gösterir. Bu yan etkilerden biri ile karşılaşırsanız, hiç vakit kaybetmeden bir doktora başvurmanız gerekir.

Bebeklerde, çocuklarda ve yaşlılarda, böbrek rahatsızlığı gibi kronik hastalığı olanlarda Madecassol merhem kullanımı hakkında yeterli klinik deneyler mevcut değildir. Bu nedenle son olarak diyebiliriz ki her ilaç kişiye özeldir ve doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Madecassol krem Kullananlar

 • Geçen sene bir kuaför çırağı ağdayla bıyık bölgemi yaktı hem boydan boya hem de yılbaşı sabahı. Bir günde beni yanıktan kurtarıp bana resmen deri değiştirten kremdir. Her daim benimle artık.
 • Bir dönem sol yanağımda yaşadığım sivilcelenme sorunumda her gün düzenli olarak sürdüğüm hem sivilceleri hem de izlerini geçiren mucizevi krem. Bepanthol ile karıştırıp nemlendirici niyetine banyodan sonra sürüyorum bazen çok iyi geliyor cildime. Deriyi yeniden yapılandırma ve onarma özelliği var. Her türlü yanık, yara vesaire sorunlarda kullanılabiliyor. Onarıcı özelliğinden dolayı fazla peelingden incelmiş ve hassaslaşmış cilde de iyi geliyor.
 • Burada yazılan yorumlardan sonra kontrol için gittiğim doktora 2 kutu yazdırdığım müthiş krem. nasıl bunca zaman habersizce yaşamışım dedirtti bana.Ben biraz sakar olduğum için küçük kağıt kesikleri ufak çarpma ve çizilmeler elimden vücudumdan eksik olmuyor. Üstelik 2 köpeğim de oynarken fark etmeden çizebiliyorlar. Bu bilgiden sonra söyle devam edeyim; köpeğimin boydan boya çizdiği kolumu günde bir kere sürmek şartı ile 2 günde tedavi etti. Bu kremi bilmeden yaşadığımız bir çizik vakasında ise hala ufak bir iz var tam geçmedi. Bütün süslülere tavsiye ediyorum kesinlikle herkesin elinin altında olmalı.
 • Yanık izlerine birebir çözüm olan krem. Özellikle ağda yanık izlerini gayet çabuk geçirmektedir.

   

Madecassol Merhem Fiyat

Madecassol merhem 2018 yılı fiyatı  20.26 tl’dir.

reçeteli satılır.

Madecassol merhem muadili

Hepatubex  jel

Madefix merhem

Regen-D jel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu