Estetik

Kıl Tekniği İle Kaş Doldurma Yöntemi (Microblading Yöntem)

Yüzdeki mimikleri ve ifadeleri en iyi şekilde ortaya koyan detaylardan bir tanesi elbette ki kaşlarımızdır. Fakat zamana ve kullanılan ürünlere bağlı olarak kaşlarda dökülmeler meydana gelebilir. Tam da burada işlevselliğini gösteren Kıl tekniği ile kas doldurma yöntemi ( microblading yöntem) dökülen ya da kaza gibi sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan sorunlarda kullanılır. 3 D teknolojisi ile yapılan kaşlar oldukça uzun ömürlü ve kalıcıdır.Bu yazımızda sizlere, microblading yöntemi hakkında tüm merak edilenlerden bahsettik… İyi okumalar.

Kıl Tekniği İle Kaş Doldurma Yöntemi Nedir?

Microblading yöntem, dövme gibi düşünülse de, dövmeden farklı bir teknikle uygulanır. Kaş aralarına 3 boyutlu çizikler atılır ve bu sayede kaşlardaki boşluklar doldurulmuş olur. Uygulamanın ömrü üç yıldır. Microblading yöntemi uygulamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı durumlar mevcuttur. Her şeyden önce işlemi uygulayacak güzellik uzmanının gerekli belgeleri ve sertifikaları olmalıdır.  Aksi halde cilt üzerinde farklı tahrişlere ve istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

Kıl Tekniği İle Kas Doldurma Yönteminin Faydaları

 • İnce ve sık dökülen kaşlar için idealdir.
 • Soluk kaşlar ve görünmeyen kaşlar için uygun olacaktır.
 • Yara ve kaza sonrası kaş açıklarında kullanılabilir.
 • Şekilsiz kaşlara şekil vermek için kullanılan bir yöntemdir.
 • Kaş dövmeleri kaşları gerçekçi göstermez fakat microblading kıl tekniği 3 D teknolojisi ile yapıldığı için kaşları gerçekçi gösterir.
 • Kaşlara istenilen şekil bu yöntem sayesinde verilebilir.
 • Renk seçenekleri mevcut olduğu için gerçek kaşınıza bire bir uyun sağlayacaktır.
 • Kısa sürede etkili bir görsellik sunar.
 • Düşük kaşlarda ve kaş kalınlaştırma gibi durumlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Microblading Kıl Tekniği

Microblading kıl tekniği, kaşların arasına yapılan bu işlemden sonra kaşlarda bir ilizyon söz konusu olur. Karşıdan bakıldığında kıl görünümü alır ve seyrek kaşlarda gür görünüm elde edilir. Kaş boyaları ve kaş makyajları kısa sürelidir. Bu nedenle özellikle çalışan ve kaş makyajına sürekli vakit ayıramayanların ilk tercihleridir.

 

Kıl Tekniği İle Kaş Konturu Sonrası

Kıl tekniği ile kaş kontörü, gerek manüel cihazlar yardımı ile gerekse elektrikli cihazlar yardımı ile yapılan bir yöntemdir. Derinin hemen altına  uygulanan kıl görünümlü çizikler ve renkler kaşlarda dolgunlaşma sağlar. 3 D kıl tekniği aslında kalıcı makyaj dallarından bir tanesidir.

Yani kalıcı makyaj olarak ta düşünülebilir. Tekniği uygulamadan önce uzman eşliğinde kaşların şekilleri belirlenir ve gerekli düzenlemeler yapılır. Böylece sonradan oluşacak hataların da önüne geçilmiş olur. Kıl tekniği ile kaş konturu sonrası ise daha sağlıklı ve daha canlı kaşlara ulaşmak mümkün olacaktır.

Bu uygulama sadece kaşlar için değil erkeklerde sakalları gürleştirmek için de kullanılan etkili yöntemlerden bir tanesidir. Kadınların kaşlarında, erkeklerin kaşlarında ve sakallarında son dönemlerde kullanılan kalıcı makyajın son teknolojisidir.

Microblading Kıl Tekniği Nasıl Yapılır?

Kıl tekniği işlemi yapmadan önce kaş temizliğinin yapılması gerekir, kaş ve kaş çevresinde bulunabilecek bakterilerin yok edilmesi işlem sonrası sorunların ortaya çıkmaması adına önemli detaylardır. Akabinde kaşlara lokal anestezi yapılır bunun için emla krem kullanılabilir. Akabinde altın oran denilen çizimler yapılır, altın oran çizimleri için kalibra cetveli kullanılır, kişiden onay alındıktan sonra da işlem başlar.

İşlem yaklaşık 15 – 20 dakika sürer. Fakat uzman olmayan bazı kimseler bu süreyi yarım saat ve bir saate çıkarabilir. Oysa işlem ne kadar uzun sürerse ciltte tahribat oranı da o kadar artar. İşlem sonrası kişiler 5 gün boyunca sudan uzak durmalıdır.

3d kıl tekniği sonrası kişi beş gün boyunca kaş bakımı için uzmanın önerdiği kremi sürmelidir. Bir ay sonra kontrol seansı başlar eğer kaşların farklı bir uygulamaya ihtiyacı varsa bu tespit edilir. Eğer kaşların herhangi bir ihtiyacı yoksa kesinlikle uygulamaya müdahale edilmemesi gerekir.

Microblading Kıl Tekniği Kaş Döker Mi?

3D kıl tekniğinin pek çok avantajı mevcuttur. Fakat burada önemli olan uzman ve eğitimli kişilerden destek almaktır. Kıl tekniği yöntemini kullanmak isteyen kimselerin ilk sorduğu sorulardan bir tanesi microblading kıl tekniği kaş döker mi? sorusudur.

 

Aslında kaş köklerine ve sakal köklerine çok yakın yapılan bir işlem olduğu için bir yandan da tehlikelidir. Yanlış ya da hatalı bir uygulama sonucunda kıl kökleri zayıflayabilir ve hasar görebilir. Bu nedenle yöntemde kaş dökme olasılığı her zaman vardır.

Fakat uzman kişiler bu işlemi doğru yaptığı için kaş ve kıl dökme gibi bir sorun da karşımıza çıkmaz. Yine uygulama öncesi tedbirlerin alınması gerekir ve uygulama sonrası gerekli bakımların doğru bir şekilde yapılması gerekir. Böylece kaş dökülme olasılığı da ortadan kalkacaktır.

Microblading Kıl Tekniği Kaş Kontürü Sonrası

İşlemin önceki ve sonraki aşamaları önemlidir. Microblading kıl tekniği kaş konturu sonrası ise elbette bakımların yapılması gerekir. Bunun yanında işlem sonrası ciltte hafif kızarıklık, kabuklanma gibi durumlar da gözlenebilir. Bu son derece doğaldır. İşlem sonrası kaşların aşırı ısıya ve güneşe maruz kalmaması gerekir.

Microblading Kıl Tekniği Kaş Sonrası Kabuklanma

Kıl tekniği ile kas doldurma yöntemi ( microblading yöntem) sonrası kızarıklık ve kabuklanma görülmesi normaldir. Bunun nedeni ise, deri altına işlem uygulandığı içindir. Yani kişi kaşlarında microblading kıl tekniği kaş sonrası kabuklanma görürse panik yapmaması gerekir.

Böyle bir durumda tavsiye edilen kremleri uygulaması yeterli olur.  Kabuklanmanın daha az görülmesi için uygulama sonrası kaşlara el ile mudahale edilmemeli ve kaş makyajları uygulanmamalıdır. Yine kaşlardan cımbız ile kıl alma yapılmamalıdır. Böylece Kıl tekniği sonrası  kabuklanma bir hafta gibi kısa bir sürede son bulacaktır.

Microblading Kıl Tekniği Kaş Sonrası Banyo

Microblading kıl tekniği kaş sonrası banyo yapabilirsiniz. Fakat beş gün boyunca bu alana kesinlikle su değmemesi gerekir. Bu nedenle eğer banyo yapmak isterseniz bölgeye su değmeden banyonuzu yapabilirsiniz. Havuz ve deniz gibi etmenlerden de kesinlikle uzak durmanız tavsiye edilir.

 

Microblading Kıl Tekniği İle Kaş Yaptıranlar

Gerek ünlü kişiler gerekse diğer bayanlar son dönemlerde microblading kıl tekniği ile kaş yaptırmaya başlamıştır. Microblading kıl tekniği ile kaş yaptıranlar yorumlarına bakacak olursak;

 • Bir kaza sonucu sağ kaşımda açılma vardı. Bu açılma yerine kaş kalemi sürünce fark ediliyordu bu beni rahatsız etti, kaş dövmesi yaptırmak istedim ama kıl tekniğini duyunca vazgeçtim. Kıl tekniği ile kaş yaptırdım harika sonuç verdi.
 • Bende 3d kaş yaptırmak istiyorum ama canım acır diye çok korktum ayrıca uzman birine nasıl ulaşabilirim.
 • Benim kaşlarım doğuştan seyrek ve açık renkli ben uzmanımla görüşüp cilt rengime ve yüz yapıma uygun microblading kıl tekniği ile kaş yaptırdım harika bir sonuç keşke ömürlük olsa.
 • Microblading kıl tekniğini bir abla yaptırmış ben de yaptırmak istiyorum, yorumları okuyunca kesin emin oldum yaptıracağım.
 • Microblading kıl tekniği ile kaşlarımı yaptırdım ama sonrası bakım son derece önemli bu nedenle bakımlarımı düzgün yaptım.
 • Microblading kıl tekniği sonrası vazalin  kabuklanmaya iyi geliyor. Tavsiye ederim.

Kıl Tekniği İle Kas Doldurma Yöntemi ( Microblading Yöntem) Fiyatı

Kıl tekniği ile kas doldurma yöntemi fiyatı yaklaşık 1000 tl ila 1500 tl arasında değişmektedir. Seanslar ve kaş kalınlığı fiyatı etkiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu