EstetikVücut BakımıZayıflama

Kavitasyon Nedir? Kavitasyon İle Zayıflama ve 2022 Fiyatları

Kavitasyon Nedir? Kavitasyon ile Zayıflama ve 2022 Fiyatları

Kişiler istedikleri kiloya ulaştığında, bölgesel yağlanmalar veya bölgesel fazlalıklar kalabilir. İşte bu gibi durumlarda, profesyonel destek almak önemlidir. Kavitasyon, bölgesel fazlalıkların giderilmesi için yapılan bir uygulamadır. Üstelik sadece bölgesel fazlalıklar için değil, selülit tedavilerinde de kavitasyon yapılabilir.

Bazı diyetler, kilo vermeye yardımcı olabiliyor. Ancak bölgesel kiloları vermek sanıldığı kadar kolay değildir. Özellikle basen ve karın bölgesi yağlanmalarda diyetler yetersiz kalabiliyor. Bu gibi durumlarda kavitasyon gibi profesyonel işlemlerin yapılması daha doğru olacaktır.

Ayrıca selülit gibi estetiği bozan bazı durumlar için evde doğal olarak yapılabilecek işlemler yetersiz kalabilir veya selülitler fazla ise kavitasyon yaptırmak daha faydalı olacaktır. Kavitasyon nedir? Kavitasyon ile zayıflama ( zararları 2022 fiyatları) gibi tüm merak ettiklerinizi sizler için bir araya getirdik.

Kavitasyon Nedir? Kavitasyon İle Zayıflama ( Zararları 2022 Fiyatları)

Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon, vücudun yağ biriken bölgelerine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgalarının verilmesidir. Verilen ses dalgaları, sorunlu bölgedeki yağların parçalanarak vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

Kavitasyon nedir? Sorusunun yanıtına detaylı bir şekilde bakacak olursak, ses dalgaları ile yağ parçalama işlemidir. Parçalanan yağlar, su sayesinde absorbe edilerek hücre duvarını bozar ve buradan açığa çıkar. Bu yöntem 2010 yılından bu yana pek çok kişide kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde pek çok kişi bu yöntem sayesinde istediği beden ölçüsüne daha kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyor. Kavitasyon uygulaması;

 • Bel bölgesinde,
 • Basen bölgesinde,
 • Kollarda,
 • Bacaklarda,
 • Göbek bölgesinde daha sık yapılmaktadır.

İlk seansta 2 cm kadar incelme sağlar. Daha sonraki 5 ila 7 seans sonrası 10 cm incelme sağlar ve sonuç olarak kişiler, 5 seans sonrası 1 ila 3 beden arası incelmiş olur. Kavitasyon ölçümleri için metre kullanımı yapılır.

Kavitasyon pek çok kişiye rahatlıkla uygulanırken, yüksek tansiyon hastalarına, otoimmün hastalarına, şeker hastalarına, platin olan kişilere, belli bir yaşın üzerinde olan kişiler ve yine sezaryen olduktan sonra altı ay süre geçmemiş olan kimselere uygulanmaz.

Kavitasyon İle Zayıflama

Aslında kavitasyon, zayıflamak için yapılan bir işlem demek doğru olmaz. Kavitasyon bölgesel incelme sağlayan bir uygulamadır. Bu esnada ağrı, acı ve sızı olmaz. Cerrahi bir işlem değildir. Bu nedenle özel durumlar hariç herkes rahatlıkla kavitasyon ile zayıflama yaptırılabilir.

Kavitasyon İle Zayıflama

Kavitasyon Nasıl Yapılır?

 • Bu işlem için özel kavitasyon ultrason cihazına ihtiyacı vardır.
 • Uygulama öncesi mutlaka bolca su tüketmek gereklidir.
 • Sorunlu bölgeye ilk olarak ultrason jeli sürülür,
 • Daha sonra işleme başlanır,
 • İlk seansta 40 – 45 dakika kadar sürmektedir. Bu süre zarfında acı hissi yaşanmaz.
 • İlk seans sonrası ve diğer seanslar sonrasında idrar çok koyu renkte gelir. Bu durumdan korkmamak gerekir. Çünkü kavitasyon yöntemi ile parçalanan yağlar, idrar yolu ile atılmaktadır.
 • Kavitasyon seansları haftada bir kez yapılır.
 • Toplamda 3 hafta sürmektedir.
 • Eğer bölgesel yağlanmalar veya selüitler çok fazla ise seans süresinde artırma yapılır. Yaklaşık 10 seans sonrası işlem tamamlanmış olacaktır.

Bu işlem sadece bayanlara değil erkeklere de yapılan bir bölgesel incelme yöntemidir.

Kavitasyonun Zararları

Kavitasyon yaptırmak isteyen kişiler, işlemin artı yönleri kadar eksi yönlerine de dikkat etmelidir. Kavitasyonun zararları daha çok şu şekilde kendini gösterir;

 • Deri üzerinde kızarıklık,
 • Uygulandığı bölgede kabarcıklar oluşabilir,
 • Deri üzerinde soyulma,
 • Bölgede yanık ve yine dikkatli yapılmaz ise ağır yanıklar oluşabilir.
 • Kavitasyon hücre parçalama işlemidir. İleriki dönemlerde yapıldığı bölgede yaşlı bir görünüme neden olabilir.
 • Yine cihazın cilde uzaklığı da son derece önemli konular arasında yer alır. Örnek vermek gerekirse, cihaz ciltten 15 cm kadar uzak tutulmadığında tiroid over ve testis kanseri gibi kanserlere yol açar.
 • Ayrıca bu işlemin kesin sonuç vermesi garanti değildir.
 • Kişiler ne kadar çok su içerse görecekleri faydaları da o kadar artar.

Ayrıca kavitasyon ile zayıflama sanki bir mucize gibi anlatılır. Aslında liposuction kadar etkili değildir.  Sanki tek seansta incecik bele sahip olunacak gibi algılanması kesinlikle yanlıştır. Uygulama sağlıklı ve genç kişiler için daha uygundur. Obez ve çok kilolu kişilerde bir işe yaramaz.

Kavitasyon Ücretleri

Kavitasyon ücretleri, gidilecek seans sayısına, uygulanan bölgeye ve uygulayacak olan  merkeze göre değişmektedir.

Kavitasyon Yaptıranların Yorumları

Kavitasyon yaptıranların yorumları, farklılık gösterebiliyor. Bu yorumları inceleyecek olursak;

Ben kavitasyon yaptırdım, üç beden inceldim. Gayet memnun kaldım ama iyi bir merkezde yaptırdığım için hiçbir sorun çıkmadı. Eğer kavitasyon yaptırmak isterseniz, mutlaka işini iyi yapan bir merkezden destek almanızı öneririm.

Benim kilom 120 kavitasyon yaptırsam işe yarar mı? Diye sordum. Bana kavitasyonun işe yarayacağını söylediler. Ama 5 seans yaptırdım yine de işe yaramadı. En sonunda işe yaramayacağını söylediler. Kesinlikle önermem.

Vücudumda aşırı şekilde yanıklar oluştu. İkinci seansa bile gitmedim, çok yandı cildim kesinlikle önermem.

Ben ilk 2 seansa gittim daha sonra bir etkisini görmedim. Sosyal medyada kavitasyon yaptıranların şikayetleri hakkında bir araştırma yaptım. Pek memnun olan yok ben de üçüncü seansa gitmeme kararı aldım.

Ben baya kiloluydum. Önce sıkı bir diyet yaptım ama kollarımda ve bel bölgemde hiç hoş olmayan kilolar vardı. Bunun içinde 5 seanslık bir kavitasyon yaptırdım gayet memnun kaldım bence güzel bir işlem. Daha rahat incelme sağlıyor bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu