Cilt BakımıCilt SorunlarıEstetikFaydalarıGüzellik Sırları

Karbon Peeling Nedir? Faydaları Nelerdir? Fiyatları 2022

Karbon Peeling Nedir? Faydaları Nelerdir? Fiyatları 2022

Cildin derinlemesine temizlenmesine katkı sağlayan karbon peeling ile daha saf ve daha temiz bir cilt yapısına ulaşabilirsiniz.  Deri altında ve deri üzerinde biriken yağ tabakalarını temizleyerek, daha genç bir görünüm sağlayan Karbon peeling son dönemlerin gözde cilt bakımları arasında yer almaktadır.

Karbon peeling, sadece sivilcelerde etkili bir cilt bakım ürünü olmayıp, akne, siyah nokta, ince çizgilerin tedavisi ve yaşlanmayı önleyen özelliklere de sahiptir. Yani cilt üzerinde derinlemesine bakım yapan bu yöntem sayesinde kısa sürede daha iyi bir cilt yapısına ulaşmanız mümkün olacaktır. Karbon peeling nedir? Faydaları nelerdir? Fiyatları gibi konularda bilgi almak isterseniz rehber niteliğindeki yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Karbon Peeling Nedir? Faydaları Nelerdir? Fiyatları 2022

 

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling, sadece sivilce izleri ve sivilcenin neden olduğu olumsuz durumları oradan kaldırmakla kalmayıp, diğer cilt sorunları ile de savaşmaktadır. Ancak bu uygulama her cilt yapısı için uygun değildir. Bu nedenle ilk etapta bir uzman tarafından cilt analizi yapılmalı ve akabinde de işleme başlanmalıdır.

Koyu ten rengine sahip kişiler için lazer epilasyon yapılmasına olanak sağlayan ve diğer cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan bu yöntem, karbon sıvısı ile beraber uygulanır. Uygulama sonrası  başta cilt lekeleri, sivilce izleri ve ölü deriler cilt üzerinden kolayca kaybolmaktadır.

Karbon Peeling Faydaları

Cilt bakımında yeni bir çığır açan Karbon peeling faydaları oldukça fazladır. Bunlardan bir kaçı ise;

 • Cildin ölü derilerden arınmasına yardımcı olur. Bu sayede cilt daha temiz, daha bakımlı ve daha canlı bir görünüme kavuşur.
 • Deri sarkmalarını önler, cilt sarkmaları oldukça büyük bir sorundur. Karbon peeling ile cilt sarkmaları tamamen ortadan kaybolacaktır.
 • Büyük gözeneklerin sıkılaşmasına ve küçülmesine yardımcı olur. Özellikle cilt üzerinde büyük çukurlukları olan kişiler tarafından daha sık tercih edilmektedir.
 • Cildin yorgun görünümünü alır ve daha parlak görünmesine katkı sağlar.
 • İşlem sırasında anestezi, iğne ve diğer acı verici uygulamalar yapılmadığı için acısız ve zahmetsiz bir uygulamadır.
 • Kalıcı sonuçlar verir.
 • Uygulama çok kısa bir sürede tamamlanır. Bu nedenle kişiler normal yaşamlarına kısa sürede geri dönebilir.
 • Cilt lekelerini giderir.
 • İnce kırışıklıkları giderir.
 • Sivile izi, akne ve diğer tüm izleri yüz bölgesinden temizler.
 • Koyu tenli kişiler Karbon peeling sonrası lazer epilasyon olabilir.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Karbon Peeling Nedir? Faydaları Nelerdir?

Karbon peeling nasıl yapılır? Gibi sorular bu uygulamadan faydalanmak isteyen kişilerce sıkça sorulur. İşlemin aşamaları ise;

 • İlk olarak cilt analizi yapılır. Bu işlem için mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
 • Daha sonra cilt temizlenir. Cilt üzerinde makyaj gibi kalıntıların olmaması gerekir.
 • Cilt temizliği yapıldıktan sonra, Karbon sıvısı ile cilt tamamen kaplanır.
 • Belli bir süre cildin Karbon sıvısını emmesi beklenir.
 • Uygun süre tamamlanınca, uzman kişilerce lazer atışları başlatılır.

İşlem süresi oldukça kısadır. Karbon sıvısının cilt tarafından emilme süresi 15 ila 20 dakika sürmektedir. Diğer işlemler ise 15 dakika sürer, yani kişiler yaklaşık yarım saat içinde Karbon peeling uygulaması yaptırabilir. İşlemin seans sayısı ise cildin sorunlarına göre değişiklik gösterir. 6 ila 8 seans sürebilir.

Karbon Peeling Zararları

Karbon peeling zararları, deri altı yağ bezlerine işlem yapıldığı için cildin yağ dengesi bir süreliğine bozulabilir. İşlem sırasında ciltten ölü deriler arındırılır. Bu nedenle cilt üzerinde soyulmalar meydana gelebilir. Yine bir miktar yanma hissi ortaya çıkabilir. Ancak tüm bu durumlar kısa bir süre sonra ortadan kalkacaktır.

Karbon Peeling Fiyatları

Cilt üzerinde sayısız fayda sağlayan Karbon peeling fiyatları da seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle işlemi yaptıracak kişiler ilk etapta muayene olmalı ve cildin ihtiyaçlarına göre seans belirlenmelidir. Akabinde fiyat bilgisi almak mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu