Bitkisel Ürünler

İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Ülkemizde yetişen doğal ürünlerden biri olan zeytinyağı insana verdiği şifaları ile yüzyıllardır sağlık gündeminden hiç düşmemiştir. İncir ise içerisinde fosfor, kalsiyum, potasyum ve proteinler sayesinde vücut için büyük öneme sahiptir. Bunun yanında zeytinyağı da oldukça yüksek oranda vitamin ve minerale sahiptir. Dolayısı ile insanlar, hem incirin hem de zeytinyağının şifalı yönünden faydalanmaktadır. Sizlerde yüce kitabımız Kuran-ı Kerimde de bahsedilen bu şifa yüklü karışımdan faydalanabilirsiniz.

İncir zeytinyağı kürü, başta kanserle mücadele sürecinde, bağışıklık sisteminin güçlenmesi için ve cilt sağlığı sorunları için kullanabileceğiniz müthiş bir karışımdır. Bu nedenle başta kronik hastalıkların tedavisinde ve diğer mevsimsel hastalıkların tedavisinde mutlaka kullanılması tavsiye edilir. Eğer siz de bu şahane karışımın sonsuz şifalarından faydalanmak isterseniz incir zeytinyağı kürü nasıl yapılır? faydaları nelerdir? hakkındaki yazımızı okuyup detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır?

Herkesin rahatlıkla evde uygulayabileceği, bu olağan üstü sağlık kürünü evde herkes rahatlıkla yapabilir. Bunun için birkaç adımı takip etmeniz yeterli olacaktır. İşte incir zeytinyağı kürü nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı…

 • İlk olarak cam bir kavanozun içine 3 yemek kaşığı saf zeytinyağı eklemeniz gerekmektedir.
 • Akabinde 2 adet kuru inciri ince ince dilimleyip, zeytinyağının içine ilave etmeniz gerekiyor.
 • Bu karışımı bir gün boyunca dinlenmeye alın.
 • Ertesi gün aç karnına tüketebilirsiniz.
 • Bir dilim incir yedikten sonra eksilen bir dilim incirin yerine yine bir dilim incir daha eklemelisiniz.
 • Bir ay boyunca karışımı, düzenli olarak tüketmelisiniz.

İncir Zeytinyağı Kürünün Faydaları Nelerdir?

İncir zeytinyağı kürünün faydaları asla göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Bu nedenle hem sağlık sorunları olan kişiler hem de genel sağlık durumu iyi olan kişiler bu karışımı düzenli bir şekilde kullanmalıdır. Çünkü farklı hastalıkların tedavisinde incir zeytinyağı kürü hastalıkları tedavi etmede fayda sağlamaktadır. Yine hiçbir hastalığı olmayan kişilerde de bağışıklık sisteminin güçlenmesine fayda sağlar. Öte yandan, bazı cilt sorunlarına karşı da üstün bir koruma sağlamaktadır. İşte, incir zeytinyağı kürü neye iyi gelir? sorusunun cevabı…

 • İncir zeytinyağı kürü, cinsel sağlık sorunlarını giderir.

Başta erkeklerde görülen cinsel sağlık sorunlarının tamamen ortadan kalkmasına yardımcı olur.  Bilindiği üzere sperm sayısının az olması, hamillik şansını büyük oranda düşürmektedir. Sperm sayısının artması için ve yine sperm kalitesinin artması için erkekler her gün bu kürü düzenli bir şekilde tüketmelidir. Bu sayede hamile kalma şansı daha da yükselecektir. Ayrıca kadınlarda çok sık görülen düşük sorununa karşı da bu kürü tüketebilirsiniz. Bu sayede rahim kasları daha da güçlenir ve rahim duvarı kalınlaşır. Düşük sorununu bu şekilde aşabilirsiniz.

 • İncir zeytinyağı kürü kabızlık gibi sorunların üstesinden gelir.

Sürekli yaşanan kabızlık gibi sorunlar için incir zeytinyağı kürünü düzenli bir şekilde kullanmanız tavsiye edilir. İncirin lifli içeriği, zeytinyağının bağırsak yumuşatıcı özelliği ile bağırsaklarınız daha hızlı bir şekilde boşaltım sağlamaktadır. Ayrıca bağırsaklarda oluşan toksin ve kıl kurdu sorunlarına da bu şekilde çare bulabilirsiniz.

 • İncir zeytinyağı kürü kadınlarda regl ağrılarını ve regl düzensizliğini giderir.

Düzenli bir şekilde kullanılan incir zeytinyağı kürü, adet düzensizliğini giderirken, adet ağrılarının da hafiflemesini sağlar. Bunun yanı sıra, incir zeytinyağı kürü kadınlarda doğurganlığı arttırıp, hamile kalmayı kolaylaştırmasıyla da biliniyor. Bu türlü sorunlara karşı her gün düzenli bir şekilde bu kürü kullanmanız tavsiye edilir.

 • İncir zeytinyağı kürü solunum yolu enfeksiyonlarına ve astım gibi sorunlara iyi gelir.

Astım ve bronşit gibi sorunlarınız için mutlaka bu kürü düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Akciğer ve boğazda görülen enfeksiyon tedavisinde kullanılır. Özellikle kış günlerinde her gün tüketilmesi tavsiye edilir.

 • İncir zeytinyağı kürü öksürüğe iyi gelir.

Bazı öksürük türleri oldukça zorlayıcı ve ağır şekilde geçmektedir. Özellikle kuru öksürük için mutlaka her gün düzenli olarak, incir zeytinyağı kürünü kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede hem yetişkinlerde görülen hem de çocuklarda görülen her türlü öksürük sorunları kısa süre içinde geçecektir.

 • İncir zeytinyağı kürü kalp ve damar sağlığına iyi gelir.

Kalp hastalığı olan kişiler, kalp ritmi düzensiz olan kişilerin bu kürü kullanması tavsiye edilir.  Yine damar tıkanıklığı  olan kişiler için bu kür harika bir etkiye sahiptir. Kalp krizi riskini düşürürken, kalp çarpıntısı gibi durumların da önüne geçer.

 • İncir zeytinyağı kürü hafızanın güçlenmesine yardımcı olur ve beyin sağlığını korur.

İncir yüksek oranda fosfor içermektedir. Fosfor ise, beyin sağlığı için en önemli minerallerden biridir. İlerleyen yaşlarda unutkanlık, hafıza kaybı gibi sorunların önüne geçer. Eğer aile geçmişinde Alzheimer hastalığınız varsa, bu kürü kesinlikle kullanmanızda fayda olacaktır. Yine çocuklarda zeka gelişimine katkı sağladığı için bilhassa okul çağındaki çocukların düzenli bir şekilde tüketmesi gerekir.

 • İncir zeytinyağı kürü cilt sağlığına fayda sağlar.

Cilt üzerinde oluşan her türlü sorun için bu kürün kullanılması tavsiye edilir. Özellikle güneşin verdiği zararlı etkiler, ciltte kuruma ve çeşitli cilt hastalıkları için her gün düzenli bir şekilde bu kürü kullanmanız tavsiye edilir.  Zeytinyağının içinde E vitamini mevcuttur. Bu sayede cilt için gerekli olan kolajen seviyesini artırmaktadır.

Astım İçin İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir zeytinyağı kürü, özellikle solunum yolu rahatsızlıklarında çok sık kullanılır. Eğer astım hastalığınız varsa bu kürü mutlaka uygulamanız tavsiye edilir.  Astım için incir kürü nasıl yapılır? Sorusunun cevabını yukarıda sizler için vermiştik. Aynı şekilde cam bir kavanozun içine verilen tarife uygun bir şekilde yapılır. Her gün düzenli bir şekilde kullanıldığında bir ay gibi kısa bir süre içinde astım hastalığının hafiflediğine şahit olabilirsiniz.

İncir Zeytinyağı Kürü Kaç Gün Kullanılır?

Bu soru bir çok hasta  tarafından sıklıkla sorulmaktadır. İncir ve zeytinyağı kürünü bir ay boyunca düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir. Kavanozun içine dilimli şekilde eklediğiniz incirleri, her gün bir dilim olmak şartı ile yemeniz ve yediğiniz incirin yerine yenisini eklemeniz gerekmektedir. Bu sayede kısa sürede pek çok hastalığınızdan kurtulabilirsiniz.

Zeytinyağı İncir Kürü İle Zayıflamak Mümkün mü?

İncir zeytinyağı kürü tüketerek sindirim sisteminizin daha hızlı ve daha aktif çalışmasına katkı sağlayabilirsiniz. Ancak zeytinyağı incir kürü zayıflama yöntemi olarak görülmemelidir. İncir her ne kadar lif yönünden zengin olsa da çok etkili bir zayıflamaya neden olmaz. Ama sabahları aç karnına tüketilen, incir zeytinyağı kürü ile bütün gün kendinizi daha tok ve daha enerjik hissedebilirsiniz.

İncir Zeytinyağı Kürünün Zararları

Her doğal ürün gibi incir zeytinyağı kürünün zararları da mevcuttur. Bu kürün çok fazla zararı ile karşılaşılmamıştır. Ancak bir dilimden daha fazla tüketilirse, ishal ve bir takım bağırsak sorunlarına neden olabilir.  Bu konuda ekstra özen göstermeniz gerekir.

İncir Zeytinyağı Kürü Kullananların Yorumları

İncir zeytinyağı kürü kullananlar daha çok olumlu yorumlar yapmıştır. Özelikle solunum sorunu çeken kişiler bu kürü uyguladıklarında ciğerlerinin açıldığını ve daha rahat nefes aldıklarını belirtmişlerdir. Bu nedenle düzenli bir şekilde tüketilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu