Kremler

Imex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Imex sivilce kremi ne işe yarar? Imex krem, iltihap kurutucu özelliğiyle sivilce tedavisinde kullanılan en etkili kremlerden biridir. İltihaplı sivilce ve siyah noktaların yok edilmesi için doktorların sıklıkla önerdikleri kremler arasındadır. Imex krem nedir? Imex sivilce kremi nasıl kullanılır? Imex sivilce kremi neye iyi gelir?  Imex sivilce kremi yan etkileri nelerdir? Imex sivilce kremini kullananlar… daha bir çok sorunun cevabı ve ımex sivilce kremi hakkında tüm merak edilenler yazımızın devamında.

Imex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar?

Ergenlik dönemiyle birlikte özellikle yüzümüzde, sırtımızda çıkan sivilceler, kadın-erkek fark etmeksizin kişilerin kabusu olur. İltihaplı sivilceyi kurutmak, cildi temiz tutmak ve siyah noktalardan kurtulmak adına denemediğimiz yöntem kalmaz. Tüm bunlarla baş etsek bile cilt yüzeyinde yarattığı deformasyon nedeniyle dış görünüşümüzü olumsuz etkiler. Imex krem sivilcelere neredeyse kesin çözüm sunmaktadır.

Imex sivilce kremi etken maddesi  tetrasiklin hidroklorür’dür. Imex merhem oluşmuş ya da oluşmakta olan sivilcelerin tedavisini amaçlar. Deri üzerine uygulanan bakterileri öldürücü etkiye sahip bir antibiyotiktir. Özelikle iltihaplı sivilceleri kurutmak üzere yüzeysel akne tedavisinde kullanılmaktadır.

Imex merhem düzenli kullanımda etkisini yaklaşık olarak bir ay içerisinde gösterir. Deri altındaki iltihabı temizler ve yeni sivilcelerin oluşumunu engeller. Imex sivilce kremi işe yarıyor mu? sorusu daha önce sivilce tedavisi uygulayıp sonuç alamamış kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Imex sivilce kremi faydaları oldukça fazla olan ve cilt yüzeyindeki iltihaplı sivilceleri kesin olarak kurutucu etkiye sahiptir.

Imex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Imex sivilce kremi nasıl sürülür? Imex krem uygulamadan önce cildinizi mutlaka temizlemelisiniz. Ilık su ve sabunla temizleyip kuruladığınız cilt yüzeyine az miktarda sürülüp hafif masaj yaparak güzelce yedirilmelidir. Küçük miktardaki ilaç cilt yüzeyinde problemli bölgede geniş alana yayılarak sürülmelidir. Hekiminiz tarafından başka şekilde önerilmedi ise günde 3 kez uygulanabilir.

Imex sivilce kremi fondöten formunda olduğundan sivilceler üzerine uygulandığında kapatıcı görevi de görür. Bu sayede sivilcelerin yarattığı kötü görüntüyü engellemiş olur. Imex sivilce kremi kullanırken kesinlikle güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmamalısınız. Bu durum cildinizde lekeler oluşmasına neden olur.

Eğer ımex sivilce kremini uygulamayı unuttuysanız, diğer kullanımda çift doz kullanmayınız. Imex krem kullanım süresince  cildinizi temizlerken  alkol içeren ürünler kullanmayınız. Tedavi boyunca makyaj yapmamalısınız. Bu durum cildinizin kısa sürede ve yıpranmadan onarılmasına yardımcı olur. Imex kremi ağız, burun ve göz çevresinden uzak tutunuz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.

 

Imex Sivilce Kremi Yan Etkileri

 • Ciltte kızarıklık yada şişlik,
 • Kaşıntı ve yanma,
 • Ağrı,
 • Ciltte yüzeyinde kuruluk,
 • Özellikle saç kökleri olmak üzere cilt renginde açılma,
 • Karın ağrısı,
 • Ağız, dil ve boğaz çevresinde şişme gibi yan etkilerden biri ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı kesip hekiminize danışmalısınız.

Imex Sivilce Kremi Kullananlar

Imex sivilce kremi kullanıcı yorumları;
 • Fondöden renginde olması ve sürüldüğünde kalıp gibi durmamasıyla favorim olmuş akne ilacı.
 •  İnce tabaka halinde sürülmesi gerekir, aksi halde yüzünüz beyaz renge bürünebilir.
 •  Sivilceleri kurutan bir krem. Ama öyle iz bırakıyor ki değdiği yeri çıkartmak ne mümkün. İşe yarama konusunda ise eh işte. İlk gün hafifletiyor daha sonra kabuk gibi olup kopuyor. Yapısı çok yağlı olmasına rağmen sivilceyi kurutması ilginç.
 • Bir sivilceyi kuruturken üç siyah nokta çıkarttığı için artık kullanmıyorum. Kuru ciltlerin memnun kalacağını düşünüyorum.

Imex Krem Ne İçin Kullanılır?

Imex sivilce kremi özellikle ergenlik döneminde sivilce problemi yaşayanların sivilce tedavisi amacıyla kullandıkları bir ilaçtır.

Imex Sivilce Kremi Ne Kadar  Sürülmeli?

Imex krem fondöten formunda olduğu için sorunlu bölgeye az miktarda fakat geniş bir alana hafif masaj yaparak uygulanmalıdır.

Imex Sivilce Kremi Nereye Sürülür?

Imex krem deri üzerine yüzeysel sürmek için geliştirilmiştir. Sivilce ve akne sorunuyla mücadeleyi amaçlar. Bu sebeple yüzünüzde, sırtınızda yada vücudunuzun herhangi bir yerinde sivilceler üzerine sürebilirsiniz.

Imex Krem Kaç Günde Geçirir?

Imex krem ile sivilce tedavisine başladıktan sonra düzenli kullanımda yaklaşık olarak 1 ay sonra kesin sonuç almanız mümkün.

Imex Krem Kaşıntı ve Kızarıklık

Imex krem olası yan etkileri arasında yer alan kızarıklık ve kaşıntı sorunu yaşadığınızda mutlaka eczacınıza yada doktorunuza başvurmalısınız.

Imex Krem Kortizonlu mu?

Imex sivilce kremi deri üzerine uygulanan antibiyotik sınıfında tıbbı bir ilaçtır.

Imex Krem Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Imex sivilce kremi yüzde ne kadar kalmalı; bu ilacı gece yatmadan önce sürdüğünüz takdirde sabaha kadar yüzünüzde kalmasında bir sakınca yok. Sabah kalktıktan sonra cildinizi temizleyip kurulayabilirsiniz.

Imex Krem Kaç Yaşında Kullanılır?

Ergenlik çağına girmiş ve yoğun sivilce problemi yaşayanların doktora danışarak ve doktorun direktiflerine uyarak kullanmalarında bir sakınca yoktur.

Imex Krem Gebelik Ve Emzirme Döneminde Kullanımı

Imex krem gebelik döneminde kullanımı önerilmemektedir. Emzirme döneminde ise, yapılan bilimsel araştırma olmadığından mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Imex Sivilce Kremi 2018 Fiyatı Ne Kadar?

Imex krem fiyatı  28.31 tl

Imex sivilce kremini aile hekiminize reçete ettirebilirsiniz. SGK tarafından ödenmektedir.

Imex Sivilce Kremi Muadili

Acnedur 20 gr merhem

Noacne % 3  20 gr merhem

Tetra 250 mg 16 kapsül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu