Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fito Krem Nasıl Kullanılır?

30.05.2018
4.368
Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem ciltte oluşan yara ve yanıklarda cilt hücrelerinin yenilenmesi için bölgesel tedavide kullanılan etkili bir kremdir. Fito krem doktor tavsiyesi ile reçete ile satılan bir kremdir .Özellikle bayanların ev kazalarında güneş yanıklarında, sivilce lekelerinde, vücutta oluşan çatlaklar da kullanmak üzere en çok tercih ettikleri kremlerdendir. Fito krem ayrıca egzama ve sedef hastalığının tedavisinde doktor tavsiyesi ile kullanılmaktadır. Bu yazımızda Fito krem hakkında merak edilen; Fito krem nedir? Fito krem ne işe yarar? Fito krem neye iyi gelir? Fito krem nasıl kullanılır? tüm bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Fito krem 40 gramlık tüplerde reçete ile satılan beyaz renkli yumuşak bir kremdir. Fito krem etken maddesi 6 gram triticum  vulgare  sulu  ektresi  0.4 gram etilen glikon  monofildir. Fito krem antiseptik özelliği sayesinde  cilt dokusundaki mikroplarla savaşarak bakteri oluşumunu engeller. Fito krem cilt üzerinde kısa sürede gösterdiği etki sayesinde cilt dokusu kendini yeniler.

Fito kremin kullanım alanları oldukça geniştir. Fito krem yara ve yanık tedavisinin kullanımı dışında, ciltte çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan çatlaklarda, iltahaplı sivilce tedavisinde, epilasyon sonrası deride oluşan tahrişi gidermede,cildi nemlendirmede, sivilce izlerinin tedavisinde kullanılan etkili bir merhemdir.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Cildin her bölgesinde kullanılmaya uygun olan Fito krem ağız ve göz çevresinde kullanılırken dikkat edilmesi gerekmektedir. Fito krem göze temas etmemeli ve yutulmamalıdır.

doktor tarafından başka şekilde verilmedi ise kremi günde en az 2 defa yaralı bölgeye uygularsanız kısa sürede kesin ve etkili bir sonuç alırsınız.Ameliyat sonrası yaralarda kesik ve benzeri açık yaralarda Fito kremi uyguladıktan sonra yaralı bölgeyi gazlı bezle kapatıp tekrar uygulamadan önce mutlaka suyla temizlemelisiniz.

Fito krem suda çözünme özelliğine sahip olduğundan steril suyla kolayca temizlenmektedir.Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız ,bebeğinizi emzirmeden önce meme başını temizlemelisiniz.Gebelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız.Ayrıca ilacın etken maddesine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.

Fito Krem Yara Ve Yanık İzlerinde Kullanımı

Ameliyat sonucu yaranın ve dikişlerin kapanmasında,düşme ve çarpma sonucunda oluşan yaralar da ve morluklarda, cilt çatlaklarında cilt hastalıklarında (egzama, sedef vs…) cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olur. Fito merhem yanık üzerinde de etkili bir kremdir. Yanık sonucunda çekilen acıyı hafifletir ve kısa sürede tedavi edici bir özelliğe sahiptir. Yanık olan bölgeye günde 1 defa ince bir tabaka halinde sürülmelidir.

Fito Krem Cilt İçin Kullanımı

Fito krem cildin her bölgesinde kullanıma uygundur. Fito krem özellikle cilt üzerinde çeşitli nedenlerle oluşmuş olan çatlaklar da oldukça etkilidir. Fito krem dudak çatlaklarında kurumalara karşı da kullanılabilir.

Az miktarda dudağı sürülerek ağıza temas etmemesine ve yutulmamasına dikkat edilmelidir. Fito krem hamilelikte alınan kilolar sebebiyle deri üzerinde oluşan çatlaklar da epilasyon sonrasında ciltteki tahribat sonucunda meme uçlarında oluşan çatlaklar da cilt dokusunu yenileyerek tedavide etkili olur.

Fito Krem Sivilce ve Lekeler İçin Kullanımı

Fito krem iltihap kurutma özelliğine sahip olduğundan özellikle iltihaplı sivilce üzerine uygularsanız kısa sürede sivilcenin kuruduğunu görürsünüz. Fito krem sivilce sonrası yüzde oluşan lekeleri de yok eder.

Cildi yenileyen Fito  kremi temizlenmiş cilt üzerine düzenli olarak ince bir tabaka halinde uygularsanız sivilce lekelerinin ve akne sorunun üstesinden gelirsiniz. Fito krem güneş yanıklarında ve güneş lekelerinde de etkilidir.

Fito Krem Pişik İçin Kullanımı

Fito krem bebeklerde kullanıma uygundur.  Hassas ciltler için kullanıma  uygun olan Fito krem,  bebeklerde oluşan pişiklerde ya da pişik oluşumunun önlenmesinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Fito krem her türlü yaralarda,  morluklarda, tahriş ve pişiklerde kuru ciltlerde kullanıma uygundur.Mesleki nedenlerden ya da mevsim şartlarından dolayı kuru bir cilde sahipseniz Fito kremi kullandığınızda cildinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Fito Krem Hamilelikte Kullanımı

Hamilelik döneminde kullanmak da bir sakınca bulunmamaktadır.

Emzirme Döneminde Kullanımı

Bebekleri emzirirken kesinlikle fito krem kullanmayın. Meme ucu çatlakları için kullandığınızda emzirmeden önce meme ucunu su ile temizlemeniz yeterlidir.

Fito Krem Yüze Sürülür mü?

Fito kremi ilk kez kullanacak olanlar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biride Fito krem yüze kullanılır mı? Cilt dokusundaki her türlü tahribata kullanıldığı gibi Fito krem yüze de az miktarda ince bir tabaka halinde sürülebilir .Yüzünüzdeki sivilce ve güneş lekelerine iyi geldiği gibi ciltteki kuruluğu getirip yüzümüzün parlak ve yumuşak görünmesini sağlar. Kremi yüzünüze uygularken göz  çevresine dikkatli ve az miktarda  sürmeye özen gösteriniz.

Fito Krem Yan Etkileri

Fito kremin bilinen yaygın bir yan etkisi bulunmamaktadır ancak;

  • Yutkunmada zorluk
  • Ağız ve boğazda şişlik
  • Vücudun herhangi bir bölgesinde kızarıklık ya da şişlik oluşumunda, mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Fito Krem Kullananların Yorumları

  • Fito kremi kuzenim kullanıyor sir ağda ile yüzünü aldırıyor ama cildi çok hassas  aldıktan sonra çok kızarıyor ve haftalarca sivilce çıkıyor en son aldırdığında işlem bitince bu kremi sürmüş ve kızarıklık yoktu yüzünden memnun kalmış.
  • Benim cildimde son derece olumlu sonuç vermiş bir kremdir. Başarılı bir hücre yenileyici.
  • Yanığım için doktor verdi yara iyileşmeye başladı derilerim 2.kat soyuldu kendi rengine dönüyor artık, memnun kaldım.
  • Cerrahi hemşiresiyim ve yanık yaraları ve kesi sonrası yaralara reçete ediliyor.
  • İnanılmaz hassas bir cilde sahibim,sarı tüylerden kurtulmak uğruna, sir yaptırma hatasına düştüm.Bu nedenle yüzüm tahriş oldu.Geçinceye kadar sürekli kullandım.Kıl köklerini uyarmadı.Masajla cilde iyice nüfus etmesini sağladıktan sonra kuru bir peçeteyle sildim, o yağlılık hissinden kurtulmak için.Ben faydasını gördüm.
  • Ne zaman yere düşsem bir yerim kanasa annem hep yaralarımın üzerine bu kremi sürerdi.

Fito Krem Fiyatı

FITO krem 40 gr  Fiyatı
Etken Madde     Etilenglikon Monofenil Eter +Triticum Vulgare Sulu Ekstresi
Fito Krem 40 gr Fiyatı ise; 11.90 TL

Fito krem doktor tarafından reçete edilebilir, SGK tarafından karşılanmaktadır. Fito krem kullanmadan önce doktorunuza danışmalı ve prospektüs  bilgilerini mutlaka okumalısınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.