Expigment Krem Nedir? Expigment Krem Ne İşe Yarar?

31.05.2018
5.318
Expigment Krem Nedir? Expigment Krem Ne İşe Yarar?

Expigment krem; yüzünüzde bulunan cilt lekeleri, güneş lekeleri, çillerden kurtulmanız için hekimler tarafından reçete edilen etkili bir leke kremidir. Expigment krem düzenli kullanıldığında cilt lekelerine sebep olan pigmentlerin ortadan kaldırılması ile etkisini gösterir. Ayrıca cildi nemlendirerek cildinizi daha sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Bu yazımızda, expigment krem nedir? expigment krem ne işe yarar? sizler için araştırdık…

Expigment Krem Nedir?

Expigment cildinizde ve cilt dokusunda pigmentlerin artması sonucunda ciltte oluşan koyu renkli lekelerin renginin açılmasını sağlayan bir kremdir. İlacın etken maddesi hidrokinondur. Hidrokinon deri rengini açan bir maddedir Expigment krem 4 gr kutularda reçete ile satılmaktadır. Her gramında 40 mg hidrokinon bulunur.

Expigment Krem Ne İşe Yarar?

Expigment krem yüzünüzde vücudunuzun herhangi bir yerinde var olan cilt lekesi, güneş lekeleri, sivilce lekeleri, çiller, yaşlanma sebebiyle oluşan kahverengi lekeler için mucizevi bir kremdir. Doktorlar tarafından cilt lekeleri için sıklıkla reçete edilir. Expigment krem eczanelerde iki çeşit olarak (Expigment %2 – Expigment %4 ) satılır. Kremin içerisinde bulunan hidrokinon maddesinin yoğunluğuna göre krem iki çeşide ayrılmaktadır.

Expigment Krem Kullanırken Bilmeniz Gerekenler

 • Kremin etken maddesine karşı alerjiniz var ise kremi kullanmamalısınız.
 • Açık yara bulunan ciltlerde güneş yanığı, rüzgar yanığı, kuru ve çatlamış cilt üzerinde kullanılmamalıdır.  Bu tür durumlarda hasarlı bölgenin tamamen iyileşmesini beklemelisiniz.
 • Karaciğer ve böbrek yetmezliği var ise doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 • Tedavi sırasında sert sabunlar, tüy dökücüler, alkollü cilt ürünleri, ciltte tahrişe sebebiyet vereceğinden bu tür ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Expigment kremi ağız içi burun içi gözünüze temasından kaçınınız teması halinde bol su ile yıkayınız.
 • Ciltte açılan rengin tekrar koyulaşmasını önlemek için güneş ışınlarına maruz kalmamalısınız.Güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi kullanmalısınız.
 • Expigment kremi güneşte yanmayı önlemek için kullanmamalısınız.
 • 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

Expigment Krem Kullanım Alanları

Cildinizdeki her türlü leke tedavisi için kullanabileceğiniz Expigment kremin diğer kullanım alanları ise aşağıdaki gibidir;

 • Sivilce lekelerinin giderilmesinde,
 • Güneş lekeleri ve hamilelik sonrası yüzünüzde oluşan kahverengi lekelerin tedavisinde yaşlanmaya bağlı olan lekelerin giderilmesinde,
 • Cilt soyulma işleminde,
 • Yüzde oluşan çillerin giderilmesinde,

Her türlü cilt lekesi tedavisinde,doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Expigment Nasıl Kullanılır?

Expigment kremi doktor tavsiyesi ile aldıysanız doktorunuz nasıl önerdi ise o şekilde kullanmalısınız. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanımı için  önerilen bir dozaj yoktur. Expigment kremi kullanırken cildinizin temiz ve kuru olmasına dikkat etmeniz gerekir. Sorunlu olan bölgeye kremi ince bir tabaka halinde cildinize yedirerek uygulamanız yeterli olacaktır.

Kremi günde 2 defa 12 saat arayla düzenli olarak kullanmanız  önemlidir. Gece yatmadan 2 saat önce cildinizde bulunan lekeler üzerine uygulayarak bir parça ıslak pamuk ile silin. Expigment kremi kullanmadan önce prospektüs bilgilerini okumanızda fayda var.

Expigment Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Expigment krem içeriğinde bulunan etken maddelere alerjiniz var ise ve doz aşımına dikkat etmemeniz durumunda ciddi yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Kremi sadece cilt sorunu olan bölgeye sürmelisiniz. Soyulan ve hassaslaşan cilt güneşte daha kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Dolayısıyla Expigment krem kullanırken güneş ışınlarına maruz kalmamak adına kremi kış ya da sonbahar mevsiminde kullanabilirsiniz. Ayrıca güneş kremi kullanmanız da da fayda var.

Expigment krem bilinen yan etkileri ise şöyledir;

 • Döküntü, kaşıntı , ciltte şişme
 • Baş dönmesi
 • Nefes almada zorluk
 • Kızarıklık, kuruluk
 • Deride çatlama
 • Batma ve ciltte hassasiyet oluşumu

Derinin renginde mavi siyah renkte koyulaşma gibi yan etkiler olabilmektedir.

Expigment %2 – Expigment %4  arasındaki fark

Sıklıkla sorulan sorulardandır. Bu iki krem arasındaki fark Expigment krem %2  hidrokinon yoğunluğu 1 gr 20 mg ,iken Expigment krem %4  ise 1 gr 40 mg dir .Doktorunuz cildinizde bulunan lekelerin büyüklüğüne ve derinliğine göre Expigment %2  ya da Expigment %4  tavsiye eder. Doz aşımına dikkat etmeli kullanım şeklini doktorunuza danışmadan değiştirmemelisiniz.

Expigment Hamilelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır mı?

Gebelik döneminde anne ve bebeğe herhangi bir zararlı etkisi olup olmadığı emzirme döneminde anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Gebelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız.

Expigment koltuk altı rengini açar mı?

En çok sorulan sorulardan biride Expigment krem,koltuk altı kararmalarında kullanılır mı?sorusudur.Cilt renk tonunu   açan bir krem olduğu için koltuk altı kararması tedavisinde kullanılabilir.

Expigment krem vajinaya sürülür mü?

Expigment kremi bıyık bölgesi ve genital bölge kararmasını önlemek için de kullananların sayısı fazladır.

Fakat krem, kesinlikle vajina bölgesinde uzun süre kullanıma uygun değildir ve asla vajina içerisine sürülmemelidir. Ciddi tahrişe ve yanmaya neden olabilir.

Expigment kızarıklık normal mi?

Eğer kızarıklık çoksa kesinlikle krem kullanmayı bırakmalısınız genelde kızarıklık yan etkilerinden biridir ve içeriğinde bulunan etken maddeler neden olmaktadır.

Expigment soyulma yapar mı?

Expigment krem cildi soyan bir kremdir. Cildi soyarak lekelerin ve çillerin yok olmasını sağlar.

Expigment krem reçetesiz alınır mı?

Expigment krem reçetesiz olarak eczanelerden alınmasına karşın, kesinlikle reçetesiz olarak  kullanılması tavsiye edilmez.

Expigment krem nereden alınır?

Expigment kremi eczanelerde bulmanız mümkün. Expigment krem reçete ile satılmaktadır.Mutlaka bu kremi doktor tavsiyesi ile kullanmalısınız.

Expigment Krem Kullananlar

 • Çillerin dermanı olan krem reçete ile de alınıyor kendi satış fiyatıyla da 4-5 Lira gibi bir şey  cildim karma olduğu için ve ben sürdüğüm bir şeyi boca ederek sürdüğüm için birkaç kere sürdüm bıraktım. Sonra annem kullandı ama her gün kullandı ve gerçekten sanırım 1 ay gibi bir sürede çillerinin çoğu gitti rengi aydınlandı çok az kalmıştı ki yazın cildini korumadı gene çillendi.Bu kış kimiz de başlayacağız inşallah.
 • Ben sadece çeneme uyguladım ve gerçekten bir ton fark edilecek kadar açtı %4 Olanını kullandım.
 • Ben 20 gündür kullanıyorum sonuç mükemmel, lekeler renk tonu açıldı tavsiye ederim, düzenli kullanmanız şart.
 • Cilt lekelerini geçiren daha iyi bir krem görmedim.
 • Çillerim vardı azalma oldu, bu bile bana yetti.

Expigment krem fiyatı

9 TL 40 kuruş

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.