Et Beni Nasıl Geçer? Et Beninin Bitkisel Tedavisi

21.12.2019
1.449
Et Beni Nasıl Geçer? Et Beninin Bitkisel Tedavisi

Et beni nasıl geçer? Et beninin bitkisel tedavisi… Cilt üzerinde çıkan iyi huylu et parçalarına et beni denir. Sağlık açısından hiçbir problem teşkil etmese de estetik görünüm açısından oldukça rahatsız edicidir. Et benleri genelde yüz bölgesinde, koltuk altında, kasık bölgesinde ve boyun bölgesinde daha çok görülür.

Et beni tedavisi için farklı tıbbi yöntemler bulunsa da, evdeki doğal ürünlerle de et benlerinden kurtulabilirsiniz. Burada en önemli nokta et benini düşürmeye çalışırken kesinlikle kararlı olmanızdır. Tedaviyi yarıda bırakmanız, hiç doğru olmayacağı gibi et benlerinin tamamen bitmesini de sağlamaz. İşte en çok merak edilen konulardan olan, et beni nasıl yok edilir? Et beninden kurtulma yolları nelerdir? sorularının cevapları…

Et Beni Nasıl Geçer?

Daha çok kadınları rahatsız eden et benleri için uygulanabilecek pek çok yöntem mevcuttur. Bu bağlamada et beni nasıl düşer? sorusu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Burada uygulayacağınız birkaç yöntem et benlerinin kuruyarak düşmesini sağlayacaktır. Fakat benler üzerine yapılacak uygulamaların kesinlikle teninize temas etmemesi gerekir. Aksi halde cildinizde yanma ve tahriş gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle et beni tedavisinde tüm bu konulara dikkat etmeniz gerekir.

Et beninden kurtulmanın bir diğer yöntemi ise ben ameliyatıdır. Ben ameliyatları oldukça kolaydır ve hastanede yatmanıza gerek yoktur. Sadece beş dakika gibi kısa bir sürede et benleriniz doktorlar tarafından alınır. Et beni olan bölgeye ise estetik dikiş atılır bu sayede dikiş izi kızarıklık gibi sorunlar da yaşanmamış olur. Et beni tedavisinde sadece birkaç gün kızarıklık yaşanabilir bu da oldukça doğaldır.

Et beni tedavisinde kullanılan bir diğer yöntem ise yakma işlemidir. Burada et beni üzerine yakma işlemi yapılır. Bu da oldukça kısa süreli bir işlemdir. Her iki yöntemde de bölgesel anestezi uygulanır. Bölgesel anestezi ile kişilerin hiçbir şekilde acı ve yanma hissi duyması mümkün olmaz.

Tüm bu yollara başvurmadan önce evdeki doğal ve bitkisel ürünlerle de et benlerinden kurtulabilirsiniz. İşte, et benini yok eden doğal ürünler

Et Beninin Bitkisel Tedavisi

Eğer yüzünüzde veya başka bir bölgenizde et beni varsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa sarımsak uygulayabilirsiniz. Et beni için sarımsak uygulamasını her gün yapmanızda fayda vardır.

Gerekli malzemeler;

  • 2 diş sarımsak,
  • Birkaç damla limon,
  • Bir adet karanfil,

Uygulanışı;

2 diş sarımsağı havanda iyice ezin, içine karanfili ve birkaç damla limonu ekleyin. Karanfili de ezerek toz haline gelmesini sağlayın. Et beni olan bölgeye karışımı uygulayın, üzerine yara bandı yapıştırıp karışımın sabaha kadar et beni üzerinde kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda hem sarımsağın kokusunu almak için hem de bölgenin mikrop kapmaması için bir miktar kekik yağı sürebilirsiniz.

Et Benleri İçin Aspirin

Et benlerini yok etmek için aspirinden faydalanabilirsiniz. Burada yapmanız gerekenler ise; 2 adet aspirini iyice ezin ve içine birkaç damla limon ya da portakal yağı ekleyin. Krem kıvamını aldıktan sonra benlerin üzerine sürün. Bir kaç saat sonra bölgeyi temizleyebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı İle Et Beni Tedavisi

Eğer cildiniz çok hassas ise et benlerini yok etmek için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Burada birkaç damla Hindistan cevizi yağı ile birkaç damla kekik yağını karıştırıp gün içinde et benlerinizin üzerine sürmeniz yeterli olacaktır.

Et Benleri İçin Çay Ağacı Yağı Uygulaması

Çay ağacı yağı cilt üzerinde pek çok sorunlu bölgeye uygulanabilir. Et beni tedavisi için de bir pamuğa çay ağacı yağı damlatıp, et beni olan bölgeye uygulayın, gün içinde 5 – 6 kere tekrarlayabilirsiniz.

Limon İle Et Beni Yok Etme Yöntemi

Limon asidik yapısı sayesinde hem siğil tedavisi için hem de et benlerini yok etmek için kullanılabilir. Burada yapmanız gereken, et beni üzerine birkaç damla limon suyu uygulamak olacaktır. Gün içinde sıkça tekrarlayabilirsiniz. Fakat et beni dışında cildinize temas ettirmemesi gerekir.

Et Benleri İçin Aleo Vera Jeli

Aleo vera jeli kullanabilirsiniz.  Her gece yatmadan et beni üzerine aleo vera jeli uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer isterseniz yüzünüzün tamamına alevo vera jeli uygulayabilirsiniz. Çünkü cilt sağlığında oldukça etkili bir yere sahiptir. Aleo vera hakkında merak ettiklerinizi aleo vera faydaları adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Et Benleri İçin Muz Kabuğu

Muz kabuğunun cilt üzerinde olumlu etkileri oldukça fazladır. Et beni tedavisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada yapmanız gereken ise, bir muz kabuğunu et beni boyutunda kesin ve ben üzerine kapattıktan sonra bir bant ile yapıştırın. Her gece bu işlemi yaptığınızda kısa sürede et benlerinin düştüğünü göreceksiniz.

Et Benleri İçin Karbonat Uygulaması

Bir miktar karbonat ile suyu karıştırıp krem kıvamına geldiğinde et beni üzerine sürüp ovalayın. Et benleri tamamen yok olana kadar aynı işlemi uygulamanız gerekir.

Et Beni Nasıl Alınır?

Et benini evde almanız mümkündür ama evde et beni almak oldukça acılı ve ağrılı geçebilir. Et beni nasıl alınır? Sorusunu cevabı ise, et beninin tam bittiği noktaya bir dikiş ipi bağlayın bu ip kan akışını keseceği için et beni zamanla kuruyup düşecektir

Et Beni Tedavisi İçin Elma Sirkesi

Et benleri için kullanılabilecek bir diğer alternatif yöntem ise elma sirkesidir. Et beni tedavisi için elma sirkesini bir pamuğa alın ve ben üzerine uygulayın. Bu sayede elma sirkesi içinde bulunan asidik içerikler benlerin kısa sürede düşmesini sağlayacaktır.

Et Beni Spreyi Nedir?

Et beni spreyi, benlerin üzerine uygulandığında benlerin koparak düşmesini sağlar. Fakat doktor gözetiminde kullanmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü sprey içinde bulunan etken maddelere karşı alerjiniz olabilir.  Yine, göz çevresinde meydana gelen et benlerinin tedavisinde kesinlikle sprey kullanılması önerilmez. Aksi halde göze zarar verebilir. Öte yandan et beni dondurucu sprey de oldukça etkilidir. Dondurucu spreyler, et benlerindeki kan damarlarını dondurarak düşmesini sağlar.

Et Benini Yok Etmek İçin Kullanılan Kremler Nelerdir?

Et beni için kullanılan doğal yöntemlerin yanında bazı ilaç ve losyonlar kullanabilirsiniz. Bu sorun için kullanılacak losyonlar ve kremler zamanla et benlerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Et beni tedavisinde kullanılan krem ve losyonların içeriğinde bitkisel ürünler yer alır. Burada en etkili krem içeriği ise at kestanesi özü kremidir. Piyasada en çok kullanılan et beni ilacı verrutol, olmakla beraber farklı losyon ya da serumlar da kullanılmaktadır. Bu türlü ilaçları hamileler ve emziren annelerin kullanması uygun değildir.

Et Beni İzleri Nasıl Geçer?

Et benini yok ettikten sonra bölgede beli bir süre iz kalabilir. Bu oldukça normaldir, fakat et beni olan bölgedeki kırmızı lekeleri bazı bitkisel yağlarla yok edebilirsiniz. Yine bölgede iz kalmaması için kayısı yağı veya avokado yağı kullanabilirsiniz. Yine tüm yara ve yanık izlerini en iyi şekilde yok eden sarı kantaron yağı da uygulayabilirsiniz. Bu sayede istenmeyen tüm izlerden ve et beni izlerinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.