Dermaroller Nedir? Ne İşe Yarar?

13.06.2019
1.039
Dermaroller Nedir? Ne İşe Yarar?

İnsan cildi doğduğunda kusursuz ve tazedir. Fakat zamanla sivilce, makyaj, kozmetik ürünler ve yaşlanma etkisi ile cilt sıkılığını kaybeder ve cilt gözeneklerinde açılmalar meydana gelir. Elbette insanlar yaşlanan ve kendini bırakan cilt yapıları için çözümler üretmeye başlamıştır. Bu çözümlerden bir tanesi de, dermaroller cilt bakım aletidir.

Sizler için bu yazımızda dermaroller nedir? dermaroller ne işe yarar? dermaroller ne sıklıkla yapılır? dermaroller hangi cilde uygulanmaz? gibi bilgileri paylaşacağız. Eğer siz de cildinize farklı bir bakım yöntemi uygulamak istiyorsanız, yazımızı sonuna kadar okuyabilir ve ürün hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Dermaroller Nedir? Ne İşe Yarar?

Yüzde oluşan yaşlanmaların en önemli sebeplerinden bir tanesi yüz kaslarının sürekli hareket halinde olmamasıdır. Bu durumda kan hücreleri yüz bölgesinde yavaş hareket eder ve cilt hücreleri kendini yenileyemez. Bu tespit uzamanlar tarafından kanıtlanınca da, dermaroller üretilmiştir. Bu yöntem ülkemizde yeni yeni bilinse de, uzak doğuda binlerce yıl öncesinden kullanılmaya başlamıştır.

Dermaroller uzak doğulu kadınların asıl güzellik sırlarından bir tanesidir. Ürün, küçük bir silindir şeklindedir ve üzerinde pek çok küçük iğneler mevcuttur. Bu mikro iğnelerin boyutu ise 0,5 ve 3 mm aralığındadır. Kullanımı kolaydır ve acı vermez, bu nedenle ülkemizde son dönemlerde kadınların gözde bakım ürünlerinden bir tanesi olmuştur.

Dermaroller kullanımında amaç, aparatı cilt yüzeyinde gezdirerek, cilde kontrollü hasar verip, cildin onarımını sağlayan kolajen üretimini desteklemek ve hızlandırmaktır. Böylece cilt kaybettiği sıkılığı yeniden kazanır, daha canlı, daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Bunun yanı sıra, uygulanan bölgede kan dolaşımını hızlandırarak cildi ölü hücrelerden arındırır ve cilde anti-aging katkılar sağlar.

 

Dermaroller Faydaları Nelerdir? Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dermaroller, deri altındaki hücreleri uyararak canlanmalarını sağlar. Özellikle uyuyan yeni hücreleri uyandırır ve cilde farklı bir dinamiklik, parlaklık katar.  Eğer saç dökülmesi yaşıyorsanız yeni saçların çıkması için saç diplerinizi bu yöntemle uyarabilirsiniz. Kan akışını hızlandırdığı için hem saç diplerinde hem de cilt üzerinde kalıcı güzelliğin sağlanmasında etkilidir.

 • Cilt üzerinde oluşan güneş lekesi, yaşlılık lekesi ve hamilelik lekeleri üzerinde etkilidir.
 • Hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak ortaya çıkan çatlak görünümlerini azaltır, çatlaklar üzerinde oluşan mor renkleri açar.
 • Saç dökülmelerini önler, yeni saç çıkmasına yardımcı olur.
 • Göz altı morlukları ve torbalarının giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.
 • Kırışıklıkları açar, yaşlanmanın önüne geçer.
 • Cildi toparlar ve yer çekimine bağlı olarak sarkan cildi gerginleştirir, botoks etkisi yapar.
 • Bacaklarda oluşan selülit sorununu gidermek için kullanılabilir, kollarda sarkan deriyi toparlar.
 • Eller üzerinde de etkisi büyüktür, el üzerinde oluşan kırışıklıkları açar.
 • Bu yöntemden, güzellik merkezlerinde yararlanabileceğiniz gibi evde de kendiniz yapabilirsiniz.

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Dermaroller kullanmadan önce, dermaroller nasıl yapılır? öğrenip, mutlaka ince detaylarına dikkat etmeniz gerekir. İşleme başlamadan önce ellerinizi ve aparatı dezenfekte etmelisiniz. Cildin ihtiyacı olan nem dengesi belirlenir ve ürün kullanılmadan önce doğal yağlar ve doğal kremler uygulanır. Akabinde dermaroller cilde dik gelecek şekilde hafif bastırarak uygulanır. Yüzeysel hareketler cildinizin çizilmesine neden olabilir. Bu sebeple iğnelerin cildinize dokunuşuna izin verin.

Cilt problemine göre, dermaroller uyguladıktan sonra destekleyici maske, krem, kapsül gibi bir ürün kullanılması problemin hızlı şekilde iyileşmesine yardımcı olur. Ürünü kullanmaya başladığınız ilk bir ay boyunca her hafta iki ya da üç kez kullanılmalı, daha sonraki haftalarda ise her hafta bir kez kullanılmalıdır. Bu süreçte iyi bir güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

 

Dermaroller Saç Bakımı

Dermaroler, saç telleri üzerinde direk bir etkiye sahip değildir. Dermaroler saç derisine uygulanır. Bu sayede saç derilerini ve kan akışını hızlandırır. Zayıf saç telleri kan akışının hızlanması ile beraber, canlanır ve gürleşir. Dökülen saç bölgelerine uygulandığında saç diplerinde uyumakta olan saç köklerini uyandırabilir. Dermaroller saç dökülmesi probleminde kullanıldığında, yeni saçların çıkmasını destekler.

Dermaroller System Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dermaroller system nedir? diye sıkça sorulur, cilt üzerinde ferahlama ve tazeleme etkisine sahip, vakumlu siyah nokta temizleme aletidir. Güçlü bir vakumlama özelliği olan dermaroller system ile cildinizi yağ, kir ve sivilceden arındırabilir, ışıltılı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

 • Dermaroller system, kullanırken ciltte bakteri oluşturabilecek herhangi bir durum olmamalı ve cilt tamamen bakterilerden arınmış olması gerekir.
 • Silindir üzerinde bulunan iğnelerin kesinlikle 1mm den yukarı olmaması gerekir, eğer 1 mm den daha uzun iğneler kullanılacaksa bunun için uzman yardımı alınması önerilir.
 • Uygulama dikkatli, yavaş ve büyük bir titizlikle yapılması gerekir.
 • Dermaroller system kullanırken dikkat edilmesi gereken ön öneli konulardan bir tanesi ise, eğer ürün saç için kullanılacaksa yüz bölgesinde kullanılmamalı ve yine yüz bölgesinde kullanılan ürün aynı şekilde saç diplerinde kullanılmamalıdır.
 • Dermaroller iğne seçerken kaliteli ve titanyum olmasına özen gösterin. Aksi halde cildinizde hiç istemeyeceğiniz yaralar ve alerjiler baş gösterebilir. Medikal kullanım için olanları tercih etmek en doğrusu olacaktır.

Dermaroller Serum

Dermaroller cilt tazelemek ve yenilemek için harika yöntemlerden bir tanesidir. Bu uygulamayı yaparken seanslar sırasında kullanılacak Dermaroller serum kalitesi de önemlidir. Bu nedenle hyalüronik  asili olan ürünleri tercih edilmesi önerilir. Bu sayede cildinizde kolojen üretimi artacaktır. Yine ürünlerin kaliteli ve civa içermemesine özen göstermeniz gerekir. Eğer uzaman eşliğinde yapılacaksa uzmanların önerdiği serumları kullanmanız daha avantajlı olacaktır.

Dermaroller Titanyum

Dermarollerin önemli kısımları elbette iğneleridir. Burada kalitesiz iğne kullanımı sonucunda istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Dermaroller titanyum ise en iyisidir. Cilde rahatsızlık vermez ve alerjik reaksiyonlara neden olmaz.

 

Dermaroller Kullananlar

Dermaroller kullananlar ülkemizde oldukça fazladır. Özellikle 30’lu yaşlardan sonra kullanımında büyük artışlar gözlemlenmiştir. Dermaroller kullanıcı yorumları ise;

 • Ben cilt kırışıklıklarım için 4 seanstır kullanıyorum etkili bir yöntem.
 • Dermaroller system kullanmaya başlamadım, fakat çevremde ve soysal medyada kullananları duydum bende deneyeceğim.
 • Dermaroller evde yapıyorum önce iğnelerinden biraz korktum ama koktuğum gibi olmadı şimdi cildimde yenilenme hissi uyandı.
 • Dermaroller watsons ürününü kullandım gayet başarılı.

Dermaroller Nereden Alınır?

Dermarolleri pek çok mağazada ve İnternet üzeriden satış yapan e ticaret sitelerinden alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.