Cilt BakımıCilt LekeleriCilt SorunlarıEstetik

Dermapen Nedir? Nasıl Yapılır? 2022 Fiyatları

Dermapen Nedir? Nasıl Yapılır? 2022 Fiyatları

Kişilerin yaşı kaç olursa olsun, mutlaka cilt sorunları ile karşı karşıya kalınır. Fakat ilerleyen yaşlarda cilt sorunları daha sık bir şekilde görülür. Deri ve cilt sorunlarının tedavileri ise çok uzun sürebilir. Bu gibi durumlarda cildi yenileyecek, cilt sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilecek yöntemlerden biri de Dermapen uygulamasıdır. Dermapen uygulaması ile acılı ve zahmetli cilt bakım tekniklerinden tamamen sıyrılıp, kolay ve etkili bir çözüme daha kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Yıpranmış ve hasar görmüş hücrelerin tekrar yenilenmesinde etkili rol oynayan bu yöntem sayesinde kısa sürede daha genç ve daha bakımlı bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz. Uygulama sayesinde dokular yenilenir ve hasarlı bölge kolayca tedavi edilir. Son günlerde gündemden düşmeyen bu uygulama hakkında tüm merak ettiğiniz konu başlıklarını yazımızda bulabilirsiniz. İşte, Dermapen nedir? Nasıl yapılır?

Dermapen Nedir? Nasıl Yapılır?

Dermapen Nedir?

Dermapen uygulaması, skar doku tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Cilt yüzeyinde açılan kanallar sayesinde kan akışı hızlanır, ciltteki klojen miktarı artar ve cilt hasarları tamamen ortadan kalkar. Küçük iğneler ile yapılan bu yöntem, diğer lazer gibi tedavilerin çok ötesindedir.

Dermapen nedir? Gibi sorular, cilt dokusunda hasar görmüş kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır. Dermapen kısaca, bir tür gençleşme yöntemidir.

 Dermapenin Faydaları Nelerdir?

 Dermapenin Faydaları Nelerdir?

Dermapenin cilt üzerinde pek çok olumlu etkisi ve faydası mevcuttur. Bunlardan birkaçı ise;

 • Ciltte oluşan kırışık görünümü azaltır ve derin çizgilerin azalmasını sağlar.
 • Cilt hücrelerinin daha sıkı görünmesine yardımcı olur.
 • Büyük gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur.
 • Sivilce, akne ve siyah noktalar üzerinde peeling etkisi gösterir.
 • Deri sarkmalarını toplarlar.
 • Cilt üzerindeki yara izlerini geçirir.
 • Diğer cilt bakım ürünlerine göre daha hızlı bir iyileşme süreci sunar.
 • Bazı lazer tedavilerinde oluşan yanıkları tedavi eder.

Dermapen Hangi Bölgelere Yapılır? Dermapen Ne İşe Yarar?

Dermapen, uygulamasını duyan kimseler hangi bölgelere yapıldığını ve dermpen ne işe yarar? Gibi soruların cevabını merak etmektedir. Eğer bu uygulamadan yararlanmak isterseniz, ilk olarak sorunlu bölgeyi bilmenizde fayda vardır. Dermapen yapılan bölgeler ise;

 • El; ellerde oluşan kırışıklık tedavilerinde, yanık ve yara izi tedavilerinde ve ellerde oluşan yaşlılık izlerinde bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Uygulama sonrası elleriniz daha genç ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.
 • Yüz; cildin en hassas bölgesi yüzdür. Bu nedenle genelde güneş lekeleri, kozmetik ürünlerin verdiği hasarlar ve diğer dış etmenler yüz bölgesinde hasar bırakabilir. Dermapen uygulaması sayesinde yüz bölgesindeki kan akışı hızlanır, kolojen miktarı artar ve ipeksi bir yüz görünümüne kavuşabilirsiniz.
 • Boyun; boyun ve gerdan bölgesi her zaman bakımı en çok ihmal edilen bölgelerden biridir. Dermapen uygulaması ile boyun bölgesindeki kahverengi lekeler, boyun çizgileri ve boyun sarkmaları ortadan kalkmaktadır.
 • Saç; saçlar aşırı ısıl işlem gördüğünde ve saç boyalarına sıkça maruz kaldığında, saç dökülmeleri ve saç incelmeleri görülmektedir. Dermapen uygulaması ile tüm bu sorunlar kısa sürede geride kalacaktır. Yine uygulamada kullanılan minik iğneler sayesinde saç derisinin gözenekleri hava alıp, daha güçlü saçların çıkmasına fayda sağlar. Kellik sorunu olan kişiler için de dermapen uygulaması ideal bir yöntem olacaktır. Çünkü deri altında uyuyan saç hücreleri, dermapen sayesinde tekrar uyanıp, canlanır.
 • Akne; akne pek çok kişinin korkulu rüyalarından biridir. Pek çok uygulama ile akne giderilmez iken dermapen sayesinde aknelerden tamamen kurtulabilirsiniz.
 • Cilt kararmaları ve lekeler; cilt lekeleri kişilerin daha yaşlı ve daha bakımsız görülmelerine neden olur. Dermapen ise güneş lekelerinde, hamilelik lekelerinde ve diğer yaşlılık gibi lekelerde oldukça etkili bir yöntemdir.
 • Vücut çatlakları; vücut çatlakları karın bölgesinde, bacak bölgesinde ve kollarda daha çok görülür. Özellikle mor ve kırmızı bir görünüme sahip oldukları için estetik açıdan oldukça rahatsız edicidir. Dermapen uygulaması ile ilk olarak çatlak lekeleri giderilir. Daha sonra çatlak izleri tamamen yok edilir.
 • Doku kaybı;dermapen dokuların yenilenmesine ve tekrar uyanmasına yardımcı olur. Doku kaybı olan bölgede harika bir sonuca ulaştırır.
 • Selülit; selülitler için yapılabilecek az sayıdaki uygulamalardan biridir. Bu nedenle pek çok ünlü isim selülitleri için dermapen uygulaması yaptırmaktadır.

Dermapen, dokların tekrar canlanmasını ve aktif olmasını sağladığı için günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Bu nedenle vücutta kalıcı hasar olan bölgelerde ve diğer bölgelerde kolayca uygulanabilir.

Dermapen Nasıl Yapılır?

Dermapen nasıl yapılır? Sorunlu bölgede uygulanacak olan bu uygulama için uzman kişilerden destek almak önemlidir. Uygulama sırasında hücrelerde büyüme, doku onarımı hızlı bir şekilde gerçekleşir. Uygulanacak olan bölgenin sorununa göre seans süreleri uzayıp, kısalabilir. Dermapen seans süreleri ise 3 ila 6 olarak değişmektedir.  Dermapen öncesi hazırlık, dermapen uygulaması ve dermapen sonrası uygulamaları yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. İlk seanstan sonra etkisini kısa sürede göstermektedir. Bu uygulama hem kadınlar için hem de erkekler için ideal olacaktır.

Dermapen Fiyatları 2022

Dermapen fiyatları 2022 yılında Dermapen fiyatları uygulanacak seans sayısına göre değişmektedir.  Fiyatı etkileyen faktörler ise kişilerin özel istekleri, uygulamanın yapılacağı merkezin özellikleri ve dermapen seans sayılarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu