Estetik

Dermapen Nasıl Yapılır? Dermapen Uygulamasının Faydaları

Cilt sağlığı adına evde maskeler ve cilt bakım uygulamaları yapılabilir. Fakat insan cildi üç  katmandan oluşur. Yapılan her uygulama gerek cerrahi, gerekse cilt maskeleri cildin ilk tabakasında kalır. Genelde geçici olan bu uygulamalara alternatif olarak geliştirilen dermapen cildin ikinci tabakasına kadar iner ve daha etkili sonuçlar çıkmasına yardımcı olur. Sizler için bu yazımızda Dermapen nedir neye yarar? Nasıl uygulanır? Dermapen etkileri nelerdir? gibi sorular hakkında bilgi vereceğiz.

Dermapen Nedir? Ne İşe Yarar?

Dermapen bölgesel uyarımlarla cilt hücrelerini harekete geçiren bir uygulamadır. Bu uygulama için ilk etapta cildin ihtiyacı olan moleküller tespit edilir, akabinde cilt minik iğneler yardımı ile uyarılır ve taze hücrelerin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Dermapen derinliği ayarlanabilen iğneler ile saniyede yüz vuruş yapabilen bir tekniktir.

Cihazla tek başına bile harika sonuçlar doğuran bu uygulamada farklı bitkisel kremler ve yağlar da kullanılabilir. Bu uygulama sayesinde cilt üzerinde zamanla oluşmuş cilt lekeleri, akne izleri, geniş gözenekler ve mimiklerden doğan ufak kırışıklıklar kolaylıkla yok edilebilir. Dermapen mezoterapinin kullanılabildiği her alanda rahatlıkla uygulanabilir.

Yani, sadece yüz bölgesinde değil vücudun diğer her alanında kullanılabilen bir işlemdir. Uygulama için seçeceğiniz uzman iyi araştırılmalı ve yapılan adımlar doğru atılmalıdır. Kimyasal peeling kategorisinde yer aldığı için, cildin  daha sıkı, daha genç ve temiz görünmesine katkı sağlar.

Dermapen Mucizesi

Şimdiye kadar gençlik, güzellik ve taze bir cilt adına pek çok işlemler ortaya çıkmıştır. Her yapılan işlem geçici ve kısa sürelidir. Ancak cilt üzerinde yapılan cerrahi müdahaleler iyi bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Ama bu uygulamaların da farklı pek çok yan etkisi mevcuttur ve seans süreleri oldukça uzun olabilir. Dermapen mucizesi kişilerin cerrahi bir müdahaleye maruz kalmadan yapabilecekleri en güzel uygulama olacaktır.

 

Dermapen Uygulamasının Faydaları

 • Yüz mimiklerinden doğan ince çizgileri yok eder.
 • Cildin derinlemesine sıkılaşmasını ve gerginleşmesini sağlayarak, genç bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Akne ve sivilce izlerini ortadan kaldırır.
 • Cilt yüzeyinde, özellikle kalça ve karın bölgesinde oluşan çatlakların tedavisinde etkili bir rol oynar.
 • Cilt kusurlarında hızlı iyileşme süreci sağlar.
 • Her cilt tipine uygundur. Elbette önce cildin ihtiyacı belirlenmelidir.
 • Ciltte yer alan kolajen dokunun aktif hale gelmesine yardımcı olur.
 • Hamilelik lekesi, güneş ve yanık lekelerinde etkilidir.

Tüm bunlarla beraber, cildin yenileme süresi kısalır, damarlarda kan akışı ve genişleme sağlanır. Doku onarımı sağlar ve uyuyan dokuları uyararak uyandırır.

Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır?

 • Başta yüz olmak üzere,
 • El,
 • Karın,
 • Ayak,
 • Boyun,
 • Bacak,
 • Saç,
 • Selülit bölgeleri gibi nerede ise her alana rahatlıkla uygulanabilir.

Fakat uygulama öncesi her bölgenin belirli ihtiyaçları tespit edilmelidir. Yani kişinin yüz bölgesine uygulanan dermapen el bölgesine de uygulanacak diye bir şey yoktur, her bölgenin ihtiyacı farklıdır.

Dermapenin Diğer Cerrahi İşlemlerden Farkı Nedir?

Diğer uygulamalar daha çok cildin birinci tabakasında kalır ve bu da yüzeysel bir onarım olmaktan öteye gidemez. Oysa dermapen cilt katmanlarının ikinci tabakasına iner ve derinlemesine bir onarım işlemi yapar. Dokulara zarar vermez ve hücrelerin canlanmasına yardımcı olur. Diğer cerrahi müdahaleler gibi günlerce sürmez ve cildi tahriş etmez.

Dermapen Uygulama Aşamaları

Dermapen uygulama aşamaları ilk etapta cildin ihtiyacı olan moleküllerin belirlenmesi ile başlar. Yaklaşık bir saat süren uygulamada cihazda bulunan küçük iğneler hızlı hareket ederek gerekli olan duyu yenilenmesini sağlar.

Bölgenin büyüklüğüne ve çapına bağlı olarak uygulama seans süreleri artabilir. Cilt lekeleri ve akne gibi sorunlar için cilde derinlemesine etki edebilmesi için iğnelerin ucu uzatılırken, kırışıklıklar için cihaz kırışıklık yaşanan bölgede doğru orantılı bir şekilde ilerletilir.

Dermapen uygulamasında kullanılacak diğer yağ ve kremler önceden hazırlanarak cildin alt katmanlarına ulaşması sağlanır. Uyulama esnasında ve sonrasında ciltte kızarıklık, şişme, yanma ve yanık gibi lekeler oluşmaz.

 

Evde Dermapen Nasıl Yapılır?

Dermapen uygulaması ile daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşmak isteyen kimseler bu uygulamayı evde kendileri de yapabilir. Dermaroller uygulamasına benzeyen bir uygulamadır. İlk etapta cildin ihtiyacı olan moleküller ve vitaminler belirlenmeli ve bu yönde doğru bir serum hazırlanmalıdır. Akabinde iğne büyüklükleri belirlenmeli ve işlem adım adım takip edilmelidir.

Dermapen uygulama öncesi cildin iyice temizlenmesi gerekir ve cilt üzerinde enfeksiyona neden olabilecek etkiler uzaklaştırılmalıdır. İltihaplı sivilce ve çıban gibi problemlerde bölgeye uygulanması kesinlikle tavsiye edilmez. Evde uygulayacağınız dermapen de kesinlikle iğne uzunluklarını dikkate almanız gerekir.

Dermapen uygulamasında, iğne uzunluğu 1.0 mm’den büyük olmamalıdır. Ev için en ideal uzunluk ise 0,25 mm, 0,5 mm ila 0,75 mm yeterli olacaktır. Uygulama öncesi bir uzmandan evde dermapen nasıl yapılır? Dermapen serumları nasıl hazırlanır? gibi sorulara cevap aramanız daha doğru olacaktır.

Dermapen Ev Tipi

Dermapen ev tipi cihazdan yararlanmak istiyorsanız ucu dönen rulo şeklindeki cihazlardan yararlanabilirsiniz. İğne uzunluğu ise 0,25 ila 0,75 mm’yi geçmemelidir. Evde uygulama yaptığınızda örneğin, yüz bölgesine uyguladığınız iğneleri diğer bölgelerinize kesinlikle kullanmamanız gerekir. Aksi halde bölgeler arasında yaşanan sorunlar cildin daha fazla yıpranmasına neden olur.

Dermapen Öncesi Ve Sonrası

Cilt üzerine yapılan işlemlerden sonra önemli olan ciltte oluşan değişikliklerdir. Bu bağlamda Dermapen öncesi ve sonrası gözle görülür bir şekilde farklılıklar mevcut olacaktır. Özellikle bu alanlarda yapılan araştırmalar dermapen kullanıcılarının memnun olduğu yöndedir. Yine bazı kullanıcıların yorumları da dermapen uygulamasının oldukça başarılı olduğunu ispat eder niteliktedir.

Dermapen uygulama öncesinde cildin iyice temizlenmesi gerekir. Özellikle bakteri ve enfeksiyona yol açabilecek olan durumların tamamen ortadan kalkması şarttır. Yine uygulama öncesi cildin ihtiyaçları belirlenip bu yönde bir plan hazırlanmalıdır.

 

Uygulamaya yapacak olan uzmanlar cildin ihtiyaç duyduğu serumları uygulama öncesi hazır bulundurmalı ve uygulama esnasında cilde iyice yedirmelidir. Dermapen uygulaması sonrasında ise cildin toz, kir, güneş ve cildin soğuk havadan korunması gerekir. Yine uzmanın önermiş olduğu cilt bakımlarının aksatılmadan yapılması şarttır.

Dermapen Yaptıranlar

Eğer cildinizin herhangi bir bölgesine dermapen uygulaması yaptırmak istiyorsanız bunun için alanında uzman kimselerden hizmet almanız önerilir. Yine uygulamanın yapılacak olan alanının kesinlikle steril ve hijyenik olmasına özen göstermeniz uygulamanın daha başarılı sonuçlar vermesine zemin hazırlar. Dermapen yaptıranlar ve yorumlarına bakacak olursak;

 • Ben güneş lekelerim için dermapen uygulaması yaptırdım. Uzmanım kullanılması gereken serumlar hakkında bilgi verdi ve işlemi uyguladı. Başarılı sonuçlara imza attık.
 • Evde dermapen yapmak istiyorum ama o iğnelerden korkuyorum acaba kanama gibi bir durum olur mu hiç bilmiyorum.
 • Kendim dermapen yapıyorum iğne uçlarını oldukça küçük seçtim, zaman geçtikçe ve bu işte uzmanlaştıkça iğne boyutunu büyütmeyi düşünüyorum.
 • Karın bölgemde mor, siyah doğum çatlakları vardı bikini giyemiyordum dermapen yaptırdım lekelerin renkleri açıldı.
 • Dermapen yaptırdım, ellerimde gözle görülür sonuçlar elde ettik şimdi yüzüm için de düşünüyorum.

Dermapen  2022 Fiyatları

Dermapen fiyatları, uygulanacak olan alanın büyüklüğüne, küçüklüğüne göre değişiklik gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu