Kremler

Coresatin Krem

Coresatin krem, ileri derece olmayan cilt sorunlarında kullanılan ve kullanıcısını memnun bırakan etkili bir kremdir. Özellikle sedef, egzama, mantar hastalıklarında tercih edilmesinin yanı sıra, ciltte oluşan kızarıklık ve pullanma sorununu da geçiren mucizevi diyebileceğimiz bir üründür.

Piyasada birçok çeşidi bulunan coresatin krem hakkında tüm merak edilenleri sizler için araştırdık. Coresatin krem nedir ve ne işe yarar? coresatin krem faydaları, coresatin krem kullanıcı yorumları, yazımızın devamında…

Coresatin Nedir? Ne İşe Yarar?

Coresatin krem, nane yağı, B6 vitamini, E vitamini, üre, aloe vera ve allantoin gibi maddeler içermektedir. İçerisinde bulunan allantoin sebebiyle cilt hücrelerini yeniler ve onarır. Coresatin, egzama, sedef hastalığı, rozasea (gül hastalığı), seboreik dermatit hastalığında, mantar, diyabetik ayak sorununda, ciltteki kızarıklık ve tahrişin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Tüm kullanım alanlarının yanı sıra, cildi nemlendirme amacıyla da tercih edildiği bilinmektedir. Cildi besleyen coresatin krem, aynı zamanda dış faktörlere karşı cildi koruyucu bariyer oluşturur. Her cilt tipine uygun çeşitleri mevcuttur.

Coresatin Krem Faydaları

Geniş bir kullanım alanına sahip olan coresatin krem, cilt problemlerine çözüm olmanın yanı sıra cilt bakımında da kullanılabilmektedir. Coresatin faydalarını maddeler halinde sıralamak gerekirse;

 • Cilt yüzeyinde oluşan tahrişi giderir.
 • Coresatin krem egzama hastalığında kullanılabilir.
 • Cildi onarır ve yeni hücre oluşumunu destekler.
 • Cildi dış faktörlerden koruyan bir bariyer oluşturur.
 • Ciltte iltihabı önler.
 • Kuru cilt tipleri için iyi bir nemlenme sağlar.
 • Ciltte kızarıklık ve pullanma sorununu giderir.
 • Alerjik cilt reaksiyonlarını ortadan kaldırır.
 • Sedef hastalığı tedavisinde etkilidir.
 • Seboreik dermatit tedavisinde etkilidir.
 • Gül hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır.

Coresatin Krem Çeşitleri

Coresatin kremin cilt sorunlarının çeşidine göre bir çok çeşidi bulunmaktadır. Farklı renklerle üretilmiş olan coresatin, renklere göre kullanım alanları da ayrılmıştır. Yazımızın devamında coresatin kremin çeşitleri ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Coresatin Krem Sarı

Coresatin Krem Sarı

Vitamin ve mineral bakımından zengin içeriğe sahip olan krem, özellikle hassas ve kuru cilt tipine sahip olanların kullanımına uygundur. Cildi besler, onarır ve yeniler. Coresatin sarı krem egzama tedavisinde oldukça etkilidir. 15 yaşından küçüklerin kullanımına uygun değildir. Bilinen yan etkisi ise, bazı ciltlerde sivilceye neden olduğudur. Temizlenmiş cilt yüzeyinde sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür. Coresatin sarı kremi eczanelerden alabilirsiniz.

Coresatin Krem Mavi

Coresatin Krem Mavi

Cildi nemlendirme özelliğine sahip olan coresatin mavi krem, hassas, kuru ve alerjik yapıya sahip cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Egzama, mantar ve gül hastalığı gibi cilt sorunlarında oldukça etkilidir. Özellikle mantar hastalığından kaynaklanan kaşıntıyı gidermektedir. Coresatin mavi krem, cildin nem bariyerini koruyarak, bakterilerin ve alerjenlerin cildi etkilemesini ve tahrişe sebep olmasını önlemektedir. 15 yaş üstü kullanıma uygun olan coresatin mavi krem, kortizon içermez. Temizlenmiş cilt yüzeyine ince bir tabaka halinde günde 2 defa sürülür.Coresatin Krem Pembe

Coresatin Krem Pembe

Coresatin pembe krem, bebeklerin hassas cildine uygun olarak geliştirilmiş nemlendirici , onarıcı ve bakım kremidir. Cilt için faydası kanıtlanmış etken maddeler içeren krem, kesinlikle kortizonsuzdur. Cilde uygulandığında  anında emilerek cildin iyileşme sürecini hızlandırır. Ciltte, dış etkenlere ve mikroorganizmalara karşı koruyucu bir tabaka oluşturmaktadır. Coresatin pembe krem pişik sorununu tedavi edici özelliktedir. Temizlenmiş cilt yüzeyine ince bir tabaka halinde sürülür. Bebek bezi bölgesinde kullanılırken gün içerisinde sık sık bebeğinizin bezini değiştirmeli ve dar bezler kullanmaktan kaçınmalısınız.

Coresatin Krem Kırmızı

Coresatin Krem Kırmızı

Coresatin kırmızı krem ciltte yoğun bir nemlenme sağlar. Özellikle kış mevsiminde çatlamış, kurumuş ciltler için kullanıma uygundur, cildin su kaybetmesini engeller. 1 yaş altı çocuklarda bile gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Temiz cilde ince bir tabaka halinde sürülür ve günde 2 defa kullanılır.

Coresatin Krem Yeşil

 

Coresatin Krem Yeşil

Mantar sorunu yaşayanlar için tasarlanmış olan coresatin yeşil krem, cilt bariyerini güçlendiren koruyucu özellikte bir kremdir. Mantar sorununu tedavi eder ve yeniden oluşumunu engeller. İçerisinde aloe vera özü bulunur. Kaşıntıya ve ciltte rahatsız edici hisse yol açmaz. 15 yaş üstü kişilerin kullanımına uygun olan krem, temizlenmiş cilde ince bir tabaka halinde günde 2 kez sürülür.

Coresatin Krem Mor

Coresatin Krem Mor

Şeker hastalarının ayaklarında yaralar oluşur. Coresatin mor krem, bu yaraların onarılmasına yardımcı olur ve kesinlikle kortizon içermemektedir. Kadın erkek farketmeksizin 15 yaş üstü kişilerin kullanımına uygundur. Vitamin ve mineraller açısından zengin içerikli olan krem, cilt yüzeyinde koruyucu bir katman oluşturur. Aynı zamanda iyi bir nemlendirici olması sebebiyle ayaklarınızı rahatlatır. Günde 2- 3 defa temizlenmiş cilde hafif masaj yaparak sürebilirsiniz.

Coresatin Cleansing Cream 200 ml Krem Sabun

Coresatin kremin bu çeşidi sabun formunda iyi bir cilt temizleyicisidir. Cildi onarır, nemlendirir ve peeling görevi görür. Günde 2 kez kullanılabilir.

Coresatin Barrier Lotion Nemlendirici Bariyer Losyon 200 ml

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun cilt bakım ürünüdür. Cildinizin ihtiyacı olan nemi karşılar.

Coresatin Barrier Lotion Nemlendirici Bariyer Losyon Kavanoz 500 gr

İçerisinde doğal bitkisel yağlar olan bu krem, cildinizi dış faktörlere karşı korur. Özellikle güneş ışınlarına karşı bariyer görevi üstlenen krem, aynı zamanda cildinizi nemlendirir.

Coresatin Barrier-P Bariyer P Krem Kavanoz 450 gr

Dudak ve burun kenarlarında oluşan pul pul dökülmelere karşı etkilidir. Kuru bir cilt tipine sahipseniz bu krem sizin için iyi bir nemlendirici olacaktır.

Coresatin Şampuan Relief Shampoo 250 ml

Bu krem coresatin markasının saç bakım ürünlerinden biridir. Saç köklerini güçlendirir, saçlarınızı daha parlak ve güçlü olmasına yardımcıdır. Kuru saçlara sahip olanların kullanımına uygundur. Saçlarınıza ürünü uygulayıp 5 dakika beklettikten sonra durulamalısınız.

Coresatin Saç Losyonu Scalp Hair Lotion 110 ml

Günde 2 kez kullanabileceğiniz bu losyon kuru ve yıpranmış saçları onararak, daha ışıltılı görünmesini sağlar.

Coresatin Krem Yan Etkileri

Her üründe olduğu gibi coresatin kreminde bazı yan etkileri mevcuttur. Fakat bu yan etkiler seyrek olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle doz aşımına bağlı olarak ve ilacın içeriğinde bulunan maddelere karşı alerjisi olanlarda yan etki görülür. Aşağıdaki durumlardan herhangi biri ile karşılaşırsanız krem kullanmaya ara vermelisiniz. Muhtemel yan etkileri ise aşağıdaki gibidir;

 • Baş dönmesi,
 • Kızarıklık,
 • Ciltte pullanma,
 • Mide bulantısı,
 • Ciltte tahriş,
 • Baş ağrısı.

Coresatin Krem Kullananlar

 • Sedef hastalığı tedavisinde kullanılan bir krem.
 • Sedef, egzama, mantar gibi rahatsızları iyileştirebilen krem. Herhangi bir kortizon içermediğinden günlük kullanabilirsiniz. Genellikle sabah 1 akşam 1 kere sürülmesi yeterli gelebiliyor. Sürülen bölgeyi yağlandırıp parlak bir görünüşe sebebiyet verebilir ama zarar vermez aksine cildi korur ve sağlamlaştırır. Sadece rahatsızlıklar için değil cilt tabakasını koruma maksadı ile kullanılabilen ürünleri de vardır. Hatta bebekler için de ürünleri mevcut. Kısacası kortizonlu kremlere çok çok iyi alternatiftir.
 • Seboroik dermatit ve sedef gibi hastalıklarda kullanılan kremdir.
  Kortizon içeren kremler uzun süre kullanılamaz. Fakat bu krem kortizon içermemesi sebebiyle her gün kullanılabilir. Zaten amaç tedaviden öte hastanın yaşam kalitesini artırmaktır. Tedavi öncelikli olarak kortizonlu krem kullanımıyla başlar. Daha sonra bu kremle devam eder. Özellikle seboroik dermatit için karşılaştığım en iyi çözümdür.
 • Sarı olanını kullanıyorum yaklaşık bir yıldır. Burnumun kenarlarında egzama vardı kabuklu kızarıklık şeklinde, doktor vermişti ve gerçekten işe yaradı üç gün içerisinde etkisini göstermişti bende yalnız kalıcı bir çözüm sağlamadı. Kullanmayı biraz keseyim tekrar başlıyor kızarıklıklar. Olsun geçirsin de tek o lanet kızarıklığı ben saat başı sürmeye razıyım.
 •  Kışın yüzümde iflah olmaz kuru alanlar için eczaneden aldım, mavisini. Ama bana alerji yaptı. Bu şikayette bulunan nadir insanlardan biri olmalıyım zira internette araştırdım, hiç bu şekilde bir şikayet görmedim. Yüzümü resmen kıpkırmızı yapıp gece boyu kaşındırdı. Bir iki gece denedim ama kullanılacak gibi değil. Bu kış el- ayak kremi olarak kullanıp bitirmeyi düşünüyorum.

Coresatin pembe neden toplandı?

Bazı bürokrasi sorunlarından dolayı bir dönem piyasadan toplatılan krem, şu an satışı devam etmektedir.

Coresatin krem kortizonlu mu?

Coresatin krem çeşitleri kortizon içermez.

Coresatin krem bebeklerde kullanılır mı?

Coresatin krem pembe ve kırmızı renkte olanları bebek ve çocukların kullanımına uygun tasarlanmıştır. Fakat yine de doktora danışmadan kullanımı tavsiye edilmez.

Coresatin krem yüze sürülür mü?

Coresatin krem yüze sürülebilir.

Coresatin krem tüylenme yapar mı?

Coresatin krem tüylenme yaptığı görülmemiştir.

Coresatin krem devlet karşılıyor mu?

Coresatin krem doktor tarafından reçete edilse bile SGK tarafından ödenmemektedir.

Coresatin sarı sivilceye iyi gelir mi?

Coresatin krem bazı renkleri cilt bakım ürünü olarak kullanılır ve sivilceye iyi gelir. Fakat coresatin krem sarı renkte olanının sivilce yaptığı belirtilmiştir.

Coresatin krem hamilelikte kullanımı 

Coresatin krem gebelik döneminde kullanıma uygun değildir.

Coresatin Krem Fiyatı

Coresatin krem sarı fiyatı  59.70 tl.

Coresatin krem pembe fiyatı  40.20 tl.

Coresatin krem mavi fiyatı  45.95 tl.

Coresati krem mor fiyatı 42 tl.

Coresati krem yeşil fiyatı 44 tl.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu