Kremler

Chitofix Mantar Kremi Nedir?

Chitofix Mantar Kremi Nedir?

Chitofix Mantar Kremi Nedir? Tırnaklarda oluşan beyaz, sarı veya kahverengi şeklindeki lekeler ile tırnakta meydana gelen sertleşme ve kırılmalar gibi belirtilerle ortaya çıkan tırnak mantarı hastalığıdır. Uygun bir tedavi sağlanmadığı takdirde tırnağın düşmesine kadar, zarar görmesine neden olmaktadır.

Bu nedenle tırnaklarda oluşan mantarın ilerlemesini önlemek için geliştirilmiş formül içerikli mantar kremleri büyük bir etkiye sahiptir. Chitofix mantar kremi ile büyük bir sorun olarak görünen bu rahatsızlık kısa sürede iyileşme göstermekte ve yan etkisi olmadan ihtiyaca cevap vermektedir.

Bunun için öncelikle tırnak mantarı belirtilerini fark etmek ve geç kalmadan tedaviye başlamak büyük önem taşımaktadır. Bu yazımızda sizler için chitofix mantar kremi (tırnak mantarı) nedir? Nasıl kullanılır? ve etkisi ne kadar sürer gibi sorular hakkında bilgilendireceğiz.

Siz de yazımızı sonuna kadar okuyarak krem hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Chitofix Mantar Kremi Nedir?
Chitofix Mantar Kremi Nedir?

Chitofix Mantar Kremi 

Tırnaklarda meydana gelen mantar enfeksiyonu için kullanılan bir kremdir. Chitofix mantar kremi içeriğinde; çay ağacı yağı başta olmak üzere, hindistan cevizi yağı, badem yağı ve chitosan gibi doğal ürünler mevcuttur.

Tırnak mantarı enfeksiyonu mutlaka ilaç kullanılarak atlatılan bir hastalıktır. Özellikle gün boyu ayakta duran ve ayakkabı içinde kişileri rahatsız eden bir rahatsızlıktır. Bazı doğal yöntemlerle tedavi edildiği söylense de, aslında tam manası ile tedavi edilmez.

Bu nedenle mantar enfeksiyonu için en sık sorulan sorulardan bir tanesi chitofix mantar kremi nedir? sorusudur. Chitofix mantar kremi, içeriğinde bulunan tedavi edici bitki özleri sayesinde tırnağın dış ve iç yüzeyinde oluşan mantar enfeksiyonunu tedavi eder. Yine tırnak mantarı hastalığından dolayı oluşan tırnak batmalarının da önüne geçer.

Chitofix Mantar Kremi Ne İşe Yarar?

Chitofix mantar kremi ne işe yarar?  diye sorulduğunda başta tırnaklardaki mantar enfeksiyonlarını azaltır, hızlı çoğalan mantar hastalığının yayılmasını önler ve tırnak mantarı hastalığını düzenli kullanım sonucunda tedavi eder. Ayak tırnaklarında kullanılabileceği gibi el tırnaklarında da, düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman etkisini kısa süre içinde gösterir.

Chitofix Mantar Kremi Faydaları

Chitofix Mantar Kremi Faydaları
Chitofix Mantar Kremi Faydaları

Bulaşıcı bir hastalık olması nedeniyle birçok kişinin sorun yaşadığı tırnak mantarı, tırnaklarda birçok bakterinin çoğalması sonucu ortaya çıkan istenmeyen durum olmaktadır. Bu duruma çözüm olarak geliştirilen bir formül olan chitofix mantar kremi tercih edilme nedenleri, bu kremin bitkisel bir mantar tedavisi yöntemi olarak özel olarak üretilmesidir.

Chitofix mantar kreminin içerisinde yer alan bitkilerin bakteri oluşumunu hızlı bir şekilde yok etmesi ve organik bir ürün olması nedeniyle tercih edilmektedir. Bütün tedavi yöntemlerinde olduğu gibi chitofix mantar kremini de, düzenli kullanmak çok önemlidir. Daha çabuk ve etkili bir sonuç elde etmek isteyen kişilerin bu kremi düzenli kullanmaları durumunda kısa süre içinde sonuçlarını gözlemlemeleri mümkündür. Chitofix mantar kremi faydaları ise;

 • Tırnaklarda meydana gelen kahverengi, sarı ve beyaz görünümü ortadan kaldırır, bu sayede tırnaklar daha estetik bir görünüme kavuşur.
 • İçeriğinde bulunan bitki özleri sayesinde mantar enfeksiyonunun önüne geçer ve etkili bir tedavi sunar.
 • Ayak kokusu ve tırnak kokusu tamamen ortadan kalkar.
 • Mantar nedeni ile çabuk ufalanan ve kırılan tırnaklar daha sağlıklı bir şekilde uzar, bu süreç kökten başlar.
 • Mantar enfeksiyonuna bağlı olarak kalınlaşan ve kanayan tırnaklar daha kolay şekilde kesilir.
 • Ayakkabı içinde acı veren tırnaklar, krem kullanımına bağlı olarak inceldiği için ayakkabı içinde acıya neden olmaz.
 • Bulaşıcı bir hastalık olan mantar ve tırnak mantarı enfeksiyonunun diğer tırnaklara yayılmasını önler ve daha parlak tırnak yapısına ulaşmanızı sağlar.
 • Tırnaklarda oluşmuş mantarın tedavisiyle birlikte tırnak kemiğinin sertleşmesini sağlayarak, mantar süresince bu kemiğin gördüğü zararı yok etmektedir.
 • İçerisinde yer alan organik ürünlerden dolayı tırnağın mantar enfeksiyonuna bağışıklık kazanması nedeniyle tekrar mantar oluşumunu engellemektedir.
 • Mantardan kaynaklı tırnak deformasyonları ve şekil bozukluklarının giderilmesinde etki göstermektedir.

Chitofix Mantar Kremi Nasıl Kullanılır?

 • Öncelikli olarak kremin uygulanacağı el ya da ayak bölgesinin temizlenmesi ve sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kremin uygulanması gerekmektedir.
 • Kremin ucu kullanımının kolay olması için özel tasarlanmıştır. Bu nedenle tırnağın tamamına uygulamanız gerekir.
 • Ucunun mantarlı bölgeye masaj yaparak sürülmesinin ardından yaklaşık 1 – 2 dakika bekleyerek kremin kuruması sağlanmalı ve bu süreç 15 gün boyunca düzenli olarak uygulanmalıdır.
 • Krem uyguladıktan sonra temiz pamuklu çorap giyilmesi gerekir. Naylon ve sentetik çoraplar ayağın hava almasını önler ve bakterilerin bu alanda hızla yayılmasına zemin hazırlar.

Chitofix Mantar Kremi Yan Etkileri

İnsanların gerek tedavi gerekse güzellik için kullandığı kremler içerikleri nedeni ile yan etki gösterebilir. Bu yan etkiler ise, herkes için aynı değildir. Chitofix mantar kremi yan etkileri yok denecek kadar azdır. Bunun nedeni ise, kremin içeriğinin tamamen bitkisel olmasıdır. Fakat bazı kimselerde yan etkiye neden olabilir bunlar ise;

 • Kaşıntı,
 • Tırnaklarda sızı,
 • Tırnaklar üzerinde morarma,
 • Mide bulantısı,
 • Baş dönmesi gibi yan etkiler nadir de olsa görülebilir.

Bu durumda kremi kullanmayı bırakıp hemen hekiminize başvurmanız gerekir. Hamile ve emziren anneler doktor onayı olmadan kremi kullanmamalıdır.

Chitofix Mantar Kremi Kullananlar

Chitofix Mantar Kremi Kullananlar
Chitofix Mantar Kremi Kullananlar

Chitofix mantar kremi kullananlar, kremin etkili sonuçlar doğurduğunu ve tedaviye olumlu katkı sağladığını belirtmişlerdir.

 • Benim tırnaklarım da mantar henüz başlamıştı bir arkadaşım önerdi enfeksiyon ilerlemeden kullandım daha tüp bitmeden mantar enfeksiyonu tamamen kayboldu.
 • Tırnaklarımı kesemiyordum, keserken kanama ve aşırı derece acı duyuyordum, kremi kullandıktan sonra rahatça ayak ve tırnak bakımlarımı yapabiliyorum.
 • Ayak tırnaklarım yüzünden yaz aylarında hiç açık ayakkabı giyemiyordum, yaz gelmeden bir ay önce başladım ve faydasını gördüm.
 • Ayak tırnaklarım ufalanıyor gün boyu ayakkabının içinde bana acı veriyordu chitofix mantar kremini kullandıktan sonra ayaklarım rahatladı.
 • Mantar enfeksiyonları yüzünden ayak tırnaklarım hep yukarı doğru uzuyor ve aşırı derecede koku meydana geliyordu. Chitofix mantar kremini internette gördüm önce işe yaramaz diye sipariş vermek istemedim ama sonra sipariş verdim şimdi ayak tırnaklarım gayet sağlıklı ve parlak.

Chitofix Mantar Kremi Nerede Satılır?

Chitofix mantar kremi kullanmak isteyenler chitofix mantar kremi eczanelerde var mı? diye merak edebilir. Kremi eczanelerden temin edebileceğiniz gibi online satış yapan web sitelerinden de temin edebilirsiniz.

Chitofix Mantar Kremi Fiyatı Nedir? 2022

Chitofix mantar kremi fiyatı, 2022 Haziran ayında online mağazalarda 109,00 TL civarında satılmaktadır.

Travocort Krem Nedir?

Travazol Krem Nedir?

Asiviral Krem Nedir?

Stilex Jel Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu