Boyun Bölgesi Kırışıklığına Bitkisel Tedavi

26.10.2019
1.017
Boyun Bölgesi Kırışıklığına Bitkisel Tedavi

Boyun kırışıklığı daha çok ilerleyen yaşlarda görülen estetik bir sorundur. Kadınlar cilt ve yüz bakımlarını her ne kadar ihmal etmemeye çalışsa da, boyun ve gerdan kısmı hep unutulur ya da ihmal edilir. Bu bağlamda da zamanla boyun bölgesinde istenmeyen kırışıklık görünümleri meydana gelebilir.

Boyun bölgesinde ortaya çıkan kırışıklıkların ana sebebi; yer çekiminin etkisi, derinin genişlemesi, hızlı kilo alıp verme ve güneşin yaydığı zararlı ışınlara maruz kalmaktan kaynaklanmaktadır. Bu gibi etmenlere ve en önemlisi yaş etmenine bağlı olarak ortaya çıkan boyun kırışıklığı için yüz yogası ve bitkisel kürler gibi pek çok tedavi edici etmen mevcuttur.

Siz de yazımızı takip ederek, Boyun kırışıklığına bitkisel tedavi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir, bu bölgede yaşanan kırışıklık sorunlarını en aza indirebilirsiniz.

Boyun Bölgesi Nasıl Sıkılaşır?

Genelde 40’lı yaşların sonunda meydana gelen boyun bölgesi kırışıklığı için geç kalmadan bir takım önlemlerin alınması şarttır. İşte evde yapabileceğiniz, boyun sıkılaştırma yöntemleri;

  • Hanımlar evde yüz bölgelerine yaptığı maskeleri, tonikleri ve kürleri, kısacası tüm yüz bakım ürünlerini boyun bölgesine de uygulamalıdır.
  • Rutin boyun bakımları yapılmalıdır.
  • Boyun ve gerdan bölgesinin en büyük düşmanı hiç kuşkusuz alkol ve sigaradır. Eğer bu tür kötü alışkanlıklarınız varsa, derhal bırakmanız gerekir.
  • Sentetik, petrol içerikli ve cilde zarar verecek giysilerden uzak durmak gerekir.
  • Sahte ve cilt üzerinde tahrişe neden olacak takılar kullanılmamalıdır. Bu durum boyun bölgesi kararmalarına ve çeşitli cilt hastalıklarına neden olabilir.
  • Güneşten korunmak amaçlı cildinize uyguladığınız güneş kremlerini ve losyonlarını boyun ve gerdan bölgesine de uygulamanız tavsiye edilir.
  • Tüm cilt yapısına gerektiği gibi su boyun bölgesinin de en büyük ihtiyaçları arasında yer alır. Bu nedenle günde en az iki litre su tüketmeniz önerilir.
  • Cilt yapısının canlı ve düzgün olması için E, A ve C vitaminlerine çok ihtiyaç vardır. Bu bağlamda gerek bakım ürünlerinde gerekse tükettiğiniz gıdalarda bu vitaminleri bolca almanızda fayda vardır.
  • Yürüyüş ve spor yapmak boyun bölgesinin sıkılaşmasında önemli rol oynar.
  • Kozmetik ürünlerinin doğal ve kaliteli olmasına özen gösterin.

Boyun Kırışıklığı İçin Doğal Maske

Boyun kırışıklıkları için yağların katkısı ne kadar büyükse, doğal maskelerin katkısı da o kadar büyüktür. Boyun kırışıklığı için doğal maske tariflerini kullanarak daha genç ve çekici bir boyun yapısına ulaşabilirsiniz.

 

Ananas Maskesi

Ananasın cilt yenileme ve canlandırma özelliği mevcuttur. Bu nedenle vereceğimiz ananas maskesi boyun bölgesinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Bir adet ananası blenderden geçirip, boyun bölgesine uygulayın. Kuruması için 20 dakika bekleyip ılık su ile yıkayın. Akabinde yukarıda verdiğimiz doğal yağlardan birini boyun bölgesine masaj yaparak uygulayın. Sonuç kısa sürede kendini gösterecektir.

Boyun Kırışıklığı Tedavisinde Yumurta Akının Kullanımı

Yumurta akının cildi germe özelliği vardır. Yumurta beyazını boyun bölgenize hatta yüzünüze sürüp, gerilmeye başlayınca yıkayabilirsiniz. İlk kullanımda etkisini görecek ve her zaman kullanmaya devam edeceksiniz.

Boyun Kırışıklığında Aleo Vera Jeli

Evde yetiştireceğiniz bir aleo vera bitkisinin jelini yüz ve boyun bölgesine uygulayabilirsiniz. Cildi toparladığı gibi bu bölgedeki diğer sorunlarla da kolaylıkla başa çıkacaktır.

Boyun Kırışıklıkları İçin Patates Kürü

Patates kürü ile boyun bölgesi sarkma, kırışıklık ve leke görünümlerini en aza indirebilir ve zamanla bu sorunları tedavi edebilirsiniz. Bunun için her gün taze rendelenmiş bir patatesin suyunu boyun bölgenize sürün ve kuruduğunda ılık su ile yıkayın.

Boyun Kırışıklığına Hangi Yağ İyi Gelir?

Cilt bakımında kullanılan soğuk pres yağlar şüphesiz boyun ve diğer bölgeler için de rahatlıkla kullanılabilir. Bu sebeple Boyun kırışıklığına hangi yağ iyi gelir? Sorusuna doğru yanıtı vermemiz gerekir. İşte boyun kırışıklığında kullanılabilecek doğal yağlar;

Doğal Zeytin Yağı

Doğal zeytinyağı saç ve deri sağlığında kullanılan en güzel ve basit ürünlerden biridir. Fakat zeytinyağının %100 doğal olması büyük önem taşır. Zeytinyağı yapısı itibari ile serbest radikallerle savaşarak daha canlı ve daha genç bir cilt yapısına ulaşmanızı sağlar.

Her gün göğüs ve boyun bölgesine zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Zeytinyağı ne kadar derine inerse o kadar etkili olacaktır. Eğer bu bölgede fazlaca deri sarkmaları yaşanıyorsa, zeytinyağının içerisine birkaç damla gliserin ekleyebilirsiniz. Gliserin deriyi toparlayıp daha taze bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı cilt ve saç alanında sıkça kullanılan ürünlerdendir. Bu nedenle boyun bölgesi kırışıklığında da rahatlıkla kullanılabilir. Rutin olarak her gün uygulayacağınız Hindistan cevizi yağı boyun sarkmalarını toparlayacak, boyun bölgesinde oluşan lekelerin görünümlerini en aza indirecektir.

Biberiye Yağı

Boyun ve cilt kırışıklıkları üzerinde mucizevi etkiye sahip olan bir diğer yağ biberiye yağıdır. Diğer yağlar gibi her gün masaj yapılarak uygulandığında harika sonuçlar verecektir.

Limon Yağı

Limon yağı boyun sarkmalarını toparlar, boyun bölgesinde meydana gelen, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve diğer kararmaların önüne geçer. Bu nedenle hoş kokusu ile büyüleyen limon yağını boyun bölgenizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Adaçayı Yağı

DNA yapısını düzenleyen ada çayı yağı, hücrelerin derinliklerine inerek, kırışıklıkları ve sarkmaları toparlayarak daha diri bir görünüme ulaşmanızı sağlar. Bu nedenle boyun bölgesi sarkmalarından şikayet eden kimseler her gün düzenli olarak ada çayı yağı kullanabilir.

Sandal Ağacı Yağı

Sandal ağacı yağı az duyulan ve az kullanılan nadir yağlardan biridir. Cilt üzerinde harika sonuç veren sandal ağacı yağını mutlaka boyun bölgesinde kullanmanızı öneririz.

 

Gül Yağı

Sadece kırışıklık sorunu ile değil cildin pürüzsüz bir yapıya ulaşması için de fayda sağlayan gül özü yağını boyun ve gerdan bölgenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Boyun Kırışıklığı Kaç Yaşında Başlar?

Hanımların en çok merak ettiği konulardan biri Boyun kırışıklığı kaç yaşında başlar? Sorusudur. Boyun kırışıklığı için tam yaş vermek imkansızdır. Çünkü kullanılan ürünler ve diğer dış etmenler nedeni ile boyun kırışıklıkları kişiden kişiye değişebilir. Fakat daha çok 40’lı yaşlardan sonra görülür. Bu yaşlardan sonra cilt elastik yapısını kaybeder ve sarkmalar meydana gelebilir. Bununla beraber, sıkça kilo alıp veren kişilerde de yaşı ne olursa olsun deri sarkmaları görülebilir. Bu nedene boyun kırışıklık sorunları meydana gelmeden önce önlem alınmalı, gerekli bakımlarının yapılması gerekir.

Boyun Çizgilerine Ne İyi Gelir?

Boyun çizgilerinden kurtulma denince akla süt ve bal karışımı gelir. Sütün içerisine bir miktar bal ekleyip, oval hareketlerle, aşağıdan yukarı doğru süt ve balı sürün süt ve bal karışımı cildi toparlayarak boyun çizgilerini en aza indirir. Boyun çizgililerine ne iyi gelir? Sorusunun bir diğer yanıtı ise; çörek otu yağıdır. Bir miktar çörek otu yağına bir adet e vitamini kapsülü karıştırıp boynunuza uyguladığınızda harika sonuca şahit olacaksınız.

Lazerle Boyun Kırışıklığı Tedavisi

Evde doğal yöntemlerle boyun kırışıklıklarınızı tedavi edebilirsiniz. Fakat çok fazla sarkmalar, kırışıklıklar ve boyun çizgileri mevcutsa burada lazerle boyun kırışıklığı tedavisi görebilirsiniz. Lazer tedavisi sayesinde boyun ve göğüs kırışıklıkları tamamen yok olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.