Cilt Bakım Maskeleri

Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt güzelliğinde yeri yadsınamaz maskelerden bir tanesi de kil maskeleridir. Özellikle beyaz kil cildi uzun süre taze tutan ve gençleştiren bir yapıya sahiptir. Doğanın insana sunduğu kil içerik bakımından pek çok minerali ve vitamini barındırdığı için, farklı cilt yapılarına göre farklı tariflerle hazırlanıp kullanılabilir. Köklü bir geçmişi olan beyaz kil maskesi her dönem bayanların gözdesi olmayı da başarmış ve bayanların güzelliğine güzellik katmıştır.

Aslında doğadan yaratılan insanoğlu yine beyaz kil ile doğanın verdiği güzelliğe bürünebilir. Sizler için Beyaz kil maskesi nasıl yapılır ne işe yarar? Kimler beyaz kil kullanabilir? gibi soruların yanıtını araştırdık. Siz de yazımızı okuyup maske tariflerini uygulayarak daha pürüzsüz ve daha canlı bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

Beyaz Kilin Faydaları Nelerdir?

 • Beyaz kil doğrudan topraktan geldiği için içerisinde pek çok minerali barındırır. Doğrudan cilde uygulandığında ise, cildin ve derinin ihtiyaçlarını karşılayarak daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Yağlı ciltler için uygulanacak olan beyaz kil maskesi cildin fazla yağ oranını dengeler ve siyah nokta gibi sorunları ortadan kaldırır. Özellikle fazla yağlı kimseler beyaz kil maskesi ile birkaç adımda yağlarını tamamen ortadan kaldırabilir.
 • Makyaj kalıntıları, kirli hava ve diğer etmenlerin oluşturduğu akneler gözeneklerin çoğalmasını ve genişlemesini sağlar. Bu durumda da insan cildi olduğundan daha yaşlı görünür. Beyaz kil maskesi gözeneklerin sıkılaşmasına ve daha canlı bir cilt yapısına ulaşmanıza yardımız olur.
 • Düzenli olarak yapılan beyaz kil maskesi cilt tonunu eşitler. Özellikle burun üzerinde bulunan siyah nokta ve aknelerden dolayı burun ile yanak arasında ciddi renk eşitsizlikleri meydana gelir. Bunun için haftada birkaç kez uygulanacak olan beyaz kil maskesi akneleri temizleyerek cildin eşit bir tona kavuşmasını sağlar.
 • Cilt üzerinde meydana gelen ölü deriler, kişileri daha yazlı ve daha mat bir cilt sorunu ile baş başa bırakır. Beyaz kil ile yapılacak olan maskeler sayesinde cilt ölü derilerden arınarak daha parlak ve daha ipeksi bir yapıya ulaşır.
 • Cilt üzerinde pek çok faktör cilt lekelerine neden olur. Bu maske sayesinde cilt üzerinde meydana gelen tüm lekeler birkaç adımla kolayca giderilebilir.
 • Beyaz kil diğer killerden farklı olarak cilt üzerindeki toksinleri atar. Beyaz kil maskesi sivilce için mükemmel bir alternatiftir.
 • Cildin ipeksi ve pürüzsüz görünmesini sağlar.
 • Cildin sebum oranını düşürerek, cilt üzerinde bulunan çizgilerin ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

 

Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Farklı farklı killer mevcuttur. Burada yeşil kil, beyaz kil, toz kil ve taş killer kişilerin cilt sağlığında ve cilt temizliğinde kullandığı doğal ürünler arasında yer alır. Taş kil olarak adlandırdığımız kil hiçbir işlem görmeden direkt olarak tüketiciye sunulur. Yüze maske olarak uygulaması biraz daha zordur. Bu nedenle cilt maskelerinde daha çok toz kil tavsiye edilir. Toz kil maskesi ise her cilde uygundur.

Fakat en sık sorulan sorulardan biri toz kil maskesi nasıl yapılır? sorusudur.  Toz kil yapım aşamaları ise;İlk olarak kil cam bir kasenin içine alınır, akabinde su ile kıvama getirilir. Aynı oranda kil ve su karıştırılarak homojen hale getirilir. Cilt üzerine uygulanır, 15 – 20 dakika sonra ılık su ile yıkanıp hafifçe kurutulur. Kurutulan cilde nemlendirici kremler mutlaka sürülmelidir. Yapımı ve uygulaması oldukça kolaydır. Yine toz kili hafif ıslatarak, peeling de yapabilirsiniz.

Beyaz Kil Maskesi Kullananlar

Yeşil kil maskesi her dönem kullanılan en kıymetli cilt bakım ürünlerinden bir tanesidir. Yine beyaz kil de yeşil kil kadar sık kullanılan ürünler arasında yerini almıştır. Beyaz kil maskesi kullananlar yorumlarında daha çok memnuniyetlerini dile getirmiştir.

 • Benim cildimde sık makyaj yapmaktan dolayı bazı kararmalar meydana gelmişti. Beyaz kil maskesini haftada üç kez yaptım daha sonra iki ve şimdi haftada bir kez yapıyorum. Harika sonuç veriyor.
 • Siyah noktalardan bir türlü kurtulamıyordum beyaz kil maskesi ile artık hepsinin üstesinden geliyorum.
 • Cildim mat ve pürüzlüydü beyaz kil ile ipeksi ve parlak bir görünüme kavuştum, iş yerinde artık öz güvenim daha yüksek.

Beyaz Kil Maskesi Suna Dumankaya

 • 2 çay kaşığı beyaz kil,
 • 1 tatlı kaşığı süt kaymağı,
 • 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı,
 • 2 çay kaşığı bal,
 • 2 adet kırmızı üzüm suyu,

Tüm malzemeleri cam kase içinde homojen bir kıvama gelene dek karıştırın. Temizlenmiş cilde maskeyi uygulayıp 25 dakika beklettikten sonra, cildinizi bol su ile yıkayın. Bu maske cildinizi soluk ve mat görüntüden arındırıp, parlak, sağlıklı, ışıl ışıl bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Haftada 2-3 kez tekrarlanabilir.

Kuru Ciltlere Özel Beyaz Kil Maskesi

Tüm malzemeler iyice karıştırılarak cilde uygulanır.  Beyaz kil kuruduğunda ise yavaşça ve cildi tahriş etmeden yıkanır. Bu maske kuru ciltleri canlandırdığı gibi cilt üzerinde bulunan tüm sivilce ve diğer sorunları zamanla yok eder.

Sivilceli Ciltlere Özel Beyaz Kil Maskesi

Tüm malzemeler karıştırılıp cilde uygulanır 15 dakika sonra cilt temizlenir. Sivilceli ciltler için muhteşem olan bu maskenin içinde portakal yağı yer alır. Portakal yağı ise antiseptik özelliğe sahiptir kil ile beraber cilt üzerinde bulunan iltihaplı sivilceleri temizler. Deri altındaki yağ tabakasın kusturarak daha temiz ve pürüzsüz bir cilt sağlar.

 

Lekeli Ciltler İçin Beyaz Kil Maskesi

 • 3 damla limon suyu,
 • İki yemek kaşığı beyaz kil,
 • Bir çay kaşığı karbonat,
 • Alabildiğince maden suyu

Tüm malzemeler yavaşça karıştırılır, burada limon, karbonat ve maden suyu kabaracaktır hazırlarken  yavaş hazırlamanız önemlidir. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizde yanma olduğu anda hemen yıkamanız tavsiye edilir. Bu maske ile güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, hamilelik ve diğer lekeler gözle görülür derecede azalacaktır. Yine bu maskeyi sadece yüzünüze değil, kararma problemi olan tüm bölgenize uygulayabilirsiniz. Fakat epilasyon sonrası kullanıma uygun değildir. Yanma ve tahriş yapabilir.

Tüm Ciltler İçin Beyaz Kil Maskesi

 • İki yemek kaşığı beyaz kil
 • Yeterince su

Tüm malzemeler yavaşça karıştırılıp cilde uygulanır. Yaklaşık 20 dakika sonra yıkanır. Akabinde melendirici kremler sürülerek cilt desteklenir. Bu maskeyi haftada iki kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Beyaz Kil Zeytin Yağı Maskesi

 • 2 çorba kaşığı beyaz kil,
 • 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi,
 • 1 çay bardağı papatya çayı,
 • 1 çay kaşığı zeytin yağı,

Tüm malzemeyi temiz bir kapta karıştırıp, temiz olan cilde uygulayın. Yaklaşık olarak 25 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın. Kuru cilt tipine sahip olan kişilerin kullanımına uygun olan ev yapımı bu maske haftada 1 kez uygulanabilir.

Beyaz Kil Nasıl Uygulanır?

Beyaz kil kullanmak oldukça kolaydır. Beyaz kil nasıl uygulanır? Denildiğinde ise maske hazırlanır, temiz cildin üzerine hafif hareketlerle maske şeklinde sürülür. Kil cilt üzerine hemen kuruyan bir yapıya sahip olduğu için arada nemlendirmek faydalı olacaktır. 15 – 20 dakika sonra cilt ılık su ile yıkanır.

Beyaz Kil Mi? Yeşil Kil Mi? 

Beyaz kil maskesi ile yeşil kil maskesinin arasındaki en belirgin fark elbette beyaz kil, antiseptik özelliğe sahip olmasıdır. Yani cilt ve deri altındaki toksinleri atar. Beyaz kil daha yüzeysel bir temizlik sağlarken, beyaz kil cildin derinliklerine inerek daha iyi sonuç verir.

Beyaz Kil Nereden Satılır?

Beyaz kil almak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi beyaz kil nereden alınır? Sorusudur. Beyaz kili aktarlardan, tuzculardan ve web sitelerinden temin edebilirsiniz.

Beyaz Kil Fiyatı

Beyaz kil fiyatı ise 250 gr 4, 33tldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu