Kremler

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi

Bepanthol onarıcı bakım merhemi, cildin yenilenmesine destek olur ve yoğun bir nemlenme sağlar. Özellikle kuru ve hassas cilt tipleri ve tahriş olmaya yatkın cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Cildin kaybettiği nemi kazandırırken aynı zamanda cilt bariyerini dış faktörlerden korumaktadır.

Bepanthol cilt bakım merhemi, cildinizin, yumuşacık ve pürüzsüz görünmesine katkı sağlar. İçerdiği provitamin B5 sebebiyle cildi besler ve onarır. Sıklıkla cilt bakımı için kullanılan bepanthol onarıcı bakım merhemi nelere iyi gelir? bepanthol onarıcı bakım merhemi nerelerde kullanılır? inceleyelim.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Nedir? 

Bepanthol onarıcı bakım kremi, tahrişe yatkın, hassas cilt yüzeyinde nemlendirme ve cilt bakımı için kullanılır. 30 gramlık tüplerde kullanıma sunulan bepanthol, doktor tarafından reçete edilse de SGK tarafından ödenmemektedir. İçerdiği etken maddesi D-pantenol  olarak bilinen provitamin B5′ dir.

Bepanthol Merhem

Bepanthol onarıcı bakım merhemi, parfüm, paraben ve renklendirici içermez. Cildi olumsuz dış faktörlerden korumak adına, ciltteki bariyer tabakasını güçlendirir. Özellikle sonbahar ve kış aylarında çatlayan, kuruyan cildi kısa zamanda sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Ne İşe Yarar?

Bepanthol onarıcı bakım kremi, cildimiz için önemli olan B5 vitamini içermesi nedeniyle, cildin doğal yenilenme sürecine destek olur. Özellikle topuk, dirsek, diz bölgelerinde dış etkenlere bağlı kuruluk ve kararma gözlenir. Bu bölgelerde cilt su kaybına uğrar ve cildin yoğun bir şekilde nemlendirilmesi gerekir.

Bepanthol onarıcı bakım kremi, içerdiği B5 vitamini sayesinde cildin su kaybını önlemektedir. Cildin kendisini onarmasına yardımcı olur. Cildi nemlendirir, bariyer özelliğini arttırır, cildin yenilenme sürecine fayda sağlar, yaşlanma belirtilerine karşı cildi korur ve iyi bir görünüme kavuşturur.

Bepanthol, rüzgarlı ve soğuk günlerde kuruyan cildin nemini yeniden kazandırarak, yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Güneş ışınları, hava kirliliği ve diğer dış faktörlerin yaratacağı olumsuzluklara karşı cildinizi korur.  Bir çok cilt kremi bulunan bepanthol markası ürünleri, bebeklerin hassas ciltlerinde de kullanıma uygun üretilmektedir.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Nasıl Kullanılır?

Bepanthol onarıcı bakım merhemi, nemlendirme ve cilt bakımı için hassas, kuru ve tahriş olmuş cilt yüzeyine az miktarda, günde 2 kez uygulanır. Kolay emilen bepanthol, sürüldüğü andan itibaren cildinizi yumuşatır ve cilt elastikiyetini yeniden kazandırır.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi, çatlamış  ve doku hasarı olmuş ayak topuklarında gece yatmadan önce sürülebilir. İnanılmaz şekilde fayda sağlar ve topuk çatlaklarını giderir. Yan etkileri olmayan bu merhemi, küçük yaralanmalarda, kesiklerde, şiddetli olmayan yanıklarda cildi onarma ve acı hissini azaltmak için de kullanabilirsiniz.

Bepanthol Nasıl Kullanılır

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Hakkında Sorular

Cilt yüzeyinde istenilen bölgeye sürülebilen bepanthol merhem, kullanıcılarını menun bırakmasının yanı sıra bazı soruları da akıllara getirmektedir. Aklınıza takılanları yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Sizler için bu merhem hakkında merak edilenleri paylaşmak istiyoruz.

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Tüylenme Yapar mı?

İçerisinde bulunan provitamin B5 sebebiyle cildinizi besleyen, onaran bu merhem, aynı zamanda kıl köklerini de besler. Bu sebeple bazı kişilerde tüylenme yapabilir.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Hangi Cilt Tipine Uygundur?

Özellikle kuru, yıpranmış ve hassas cilt tipine sahip olanların kullanımına uygundur. Eğer yağlı bir cilt tipine sahipseniz, cildinizi parlatır ve daha yağlı görünmesine sebep olabilir. Fakat yüzünüz dışında vücudunuzun diğer bölgelerinde kullanabilirsiniz.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Hamilelikte Kullanılır mı?

Bepanthol merhemin herhangi bir yan etkisi olmamasına karşın, yinede gebelik döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Lekelere İyi Gelir mi?

Bepanthol merhem leke giderici bir krem değildir. Fakat yüzeysel olan cilt lekelerinde onarıcı etkisiyle fayda sağlayabilir. Cildinizdeki sivilce izleri, güneş lekeleri, çiller için expigment krem adlı konumuzu okuyabilirsiniz.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Genital Bölgeye Sürülür mü?

Bepanthol onarıcı bakım merhemi, genital bölgede epilasyon işlemi yaptıktan sonra, tahriş ve yanma hissini azaltmak için kullanılabilir.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Dövme Üzerine Sürülür mü?

Dövme işlemi yapıldıktan sonra, uygulama yapılan bölgede kuruluk ve kabuklanma olabilir. Bu sebeple ilgili bölgeye bepanthol krem sürüp nemlendirebilirsiniz.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Yüze Sürülür mü?

Cilt yüzeyinde hasar görmüş yada kurumuş herhangi bölgeye kullanabileceğiniz bu merhemi, yüzünüze de sürmenizde bir sakınca yoktur.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Sivilceye İyi Gelir mi?

Cildi onaran ve yenileyen bepanthol krem, sivilce oluşumunu da azaltmaktadır.

Bepanthol Onarıcı Merhem

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Kullananlar

  • Başıma gelen en güzel şeylerden biri bence. Özellikle topuklarımda fazlasıyla çatlama sorunları oluştu ve yaralar ile baş edemez durumlar haline gelmişti. 3. doktordan sonra arkadaşımın önerisiyle bu kremi aldım ve bir daha bu sorunu yaşamadım. Sanıyorum çok kuru bir cilt problemi için ideal ama yüze sürüldüğünde yağlanmaya yol açtığını düşünüyorum.
  • Yağlı ciltli olmama rağmen sürekli kuruyan ellerime ve bacaklarıma çok iyi gelen krem. Çok yağlı ve aşırı parlıyor ama parlaması çok sürmüyor, emiliyor ve yumuşacık yapıyor.
  • Her yerime sürüyorum diyebilirim. Ayak bakımı için birebir. Yüzümün günlük nemlendirmesini de bu ürünle yapıyorum. Kurumuş çatlamış ya da doku hasarı olmuş cildin yer yerinde kullanılabilir bir krem. Eczanelerde 10 lira civarı bir fiyata satılıyor. Ancak her eczanede bulunmayabiliyor. Ben genelde stokluyorum:)
  • Ufak yaralanmalarda, soyulmalar da, kesiklerde, kuruluklar da ama özellikle ağır olmayan yanık ve tahrişler de kesinlikle kullanılması gereken harika merhemdir. Ekstra bir kullanım yöntemi önermek isterim. Mesela eliniz kesildi, batikonladınız ve gazlı bez veya yara bandı yapıştıracaksınız. Eğer olduğu gibi yapıştırırsanız kesinlikle o bant ya da bez yaraya yapışıyor ve kaldırdığınız anda tekrar kanamaya başlıyor, yani pıhtılaşmayı önlüyor. Bunun olmaması için beze biraz bu kremden sürerseniz hem yumuşatmış ve iyileşmesine yardımcı olmuş olursunuz hem de açtığınızda kanamaz, kabuk bağlar. Başka kremlerle de denenebilir ancak bazı kremler yakabiliyor, gerek yok.
  • Dövme yapıldıktan sonraki bepanthol tedavisi için günde şu kadar kez uygulanmalıdır gibi bir sınır koymak yanlış olur. Kabuk kurudukça nemlendirecek şekilde sürülmelidir. Ayrıca, alkol kan basıncını arttırdığından normalden çok kanamasına neden olabilir. Mümkünse yapılmadan bir gece önce içilmemelidir.

 

Bir Yorum

  1. 3 aylık bebeğimin göz üzerinde yara oluştu ayrıca yanaklarında tahriş ve kuruluk oldu gözüne sürmekten çok endişe duyuyorum acaba sürsem bi zararı olurmu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu