Badem Göz Estetiği Nedir? Nerede Yapılır? Ne İşe Yarar?

03.06.2020
296
Badem Göz Estetiği Nedir? Nerede Yapılır? Ne İşe Yarar?

Artık günümüzde çoğu kişi estetik görümüne özen göstermektedir. Bir insanın güzelliğini yansıtan en iyi detay ise gözleridir. Daha çekici, daha farklı ve daha estetik bir göz yapısına sahip olmak isteyen kişiler için de estetik operasyonlar mevcuttur. Bu estetik ameliyatlardan biri de badem göz estetiği yani  bella eyes ameliyatıdır. Aslında ameliyat denince korkulacak pek çok durum akla gelebilir. Ancak estetik ameliyatlar, oldukça kısa sürer ve kişilerin sağlığını etkileyecek komplikasyonlar da görülmez.

Bu nedenle eğer göz yapınızdan memnun değilseniz, badem göz ameliyatı olabilirsiniz. Çekik göz ameliyatını daha çok düşük göz yapısına sahip olan kişiler, yüzüne yorgun ifade bırakan kişiler ve bakışları ile çevresindekileri etkilemek isteyen kişiler tercih etmektedir. Peki, kimler için badem göz ameliyatı uygun? Badem göz ( Bella eyes) estetiği nedir 2020 fiyatları nelerdir? Ameliyatsız badem göz estetiği nasıl yapılır? gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Gerek göz kapağı düşüklüğünde gerekse yorgun ve yaşlı görünen gözlerde uygulanan bir estetik ameliyat olan badem göz ameliyatı son zamanlarda iyice popülaritesi artan estetik operasyonlardan biridir.  Bayanlar makyaj yaparken göz kenarlarını daha belirgin göstermek adına birkaç makyaj hilesi yapabiliyor. Badem göz uygulaması, genelde çekik göz görünümü için fazlaca efor harcayan kişilere uygulanan bir ameliyat türüdür.

Üstelik sadece bayanlar tarafından değil, erkekler tarafından da sıkça tercih edilir. Çekik göz ameliyatı nedir? sorusuna verilecek en net cevap ise göz kenarlarına yapılan askılama işlemi yani şakak germe demek daha doğru olacaktır. Bu operasyon sonrasında kişilerin gözleri daha belirgin ve daha estetik görünüm kazanır.  İlerleyen yaşlardan sonra yada çok fazla yorgunluk çektikten sora göz kapakları düşer.

Bu da kişilerde mutsuz, yorun ve cansız bir görünüme neden olur. Badem göz ameliyatı ile artık tüm bunlar ortanda kalkmaktadır. Daha çok Almanya, Fransa ve İngilizlerin ilgisini çeken bu estetik ameliyat için ülkemize gelen turist sayısı azımsanamayacak kadar fazladır.  Dünyanın nerede ise her ülkesinde trend hale gelen bu estetik ameliyat artık ülkemizdeki kişilerce de çok fazla rağbet görmektedir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz yada çekik göz estetiği nasıl yapılır? sorusunun cevabı kadar işlem de oldukça kolaydır. Cerrahi bir operasyon olduğu için mutlaka işinde uzman kişilerce ve steril ortamlarda yapılması gerekir.

  • Badem göz ameliyatı için ilk olarak lokal anestezi uygulanır. Bu sayede kişilerin genel anestezi almasına gerek kalmaz. İşlem sırasında ve sonrasında kesinlikle acı yada ağrı hissi yaşanmaz.
  • Operasyon süresi genel olarak, 1 saat kadar sürmektedir.
  • Badem göz ameliyatı için gözlerin dışında yer alan bağ dokuları biraz daha yukarı çekilir.
  • Yukarı çekilen bağ dokuları şakak kemiklerine sabitlenir.
  • İşlem kısa sürdüğü gibi kişiler ertesi gün işlerine ve sosyal yaşamlarına sorunsuz bir şekilde dönebilir.
  • İlk on gün boyunca göz kenarında ödem ve hafif kızarıklıklar meydana gelmesi normaldir. Ancak on gün içerisinde tüm bu sorunlar da yok olacaktır.

Badem Göz Estetiği 2020 Fiyatları 

Badem göz ameliyatı ne kadar?  Fiyat konusunda genel bir rakam vermek gerekirse 5 bin TL civarında bu işlemi yaptırabilirsiniz. Tıpkı diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi bu ameliyatta da fiyatı belirleyen ilk etmen doktorun deneyimi, kliniğin geçmişi ve kalitesidir. Bu nedenle eğer bu estetik ameliyatı olmak isterseniz mutlaka iyi bir klinik ve doktor araştırması yapmanız gerekir. Akabinde doktor ile görüşüp, 3d fotoğrafları görüp, kendinize karar verdikten sonra fiyat bilgisi talep edebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Kimlere Yapılır?

Badem göz estetiği ameliyatı yüz yapısı uygun olan herkese yapılabilen basit bir estetik operasyondur. Badem göz ameliyatı sonrası, hastanın göz yapısından memnun olmaması durumunda yine basit bir işlemle göz eski yapısına getirilebilir. Düşük göz yapısına sahip kişiler, badem göz uygulamasını daha etkileyici ve anlamlı bakışlara sahip olmak için talep ederler. Burada 18 yaşını doldurmuş olmanız, badem göz estetiğine yüz yapınızın uygun olması ve anestezi için kullanılan ilaçlara karşı alerjinizin olup olmadığı dikkate alınır.

Badem Göz Estetiği Kalıcı Mı?

Çekik göz estetiği yaptıracak olan kişiler, bu gözleri bir ömür boyu kullanmak ister. Bu nedenle badem göz estetiği kalıcı mı? değil mi? oldukça merak edilir. Badem göz estetiği 3-6 yıl arası kalıcı bir operasyondur. Ancak yaşlanma ile beraber, gözlerin tekrar aşağıya inmesi oldukça normaldir. İleri yaşlarda talep edilmesi halinde badem göz ameliyatı tekrarlanabilir.

Badem Göz Ameliyatı Erkekler İçin Uygun Mu?

Erkekler de tıpkı bayanlar gibi badem göz ameliyatı olabilir. Badem göz ameliyatı erkek için ve bayan için uygundur. Burada baz alınan tek kriter kişinin yaşıdır. 18 yaşını doldurmuş herkes badem göz ameliyatı olabilir. 18 yaşını doldurmuş olmak hem yasal olarak hem de kişinin vücut gelişimini tamamlaması için önemli detaylardandır.

Bu ameliyatta önemli olan konu, kişilerdeki klinik bulgulardır. Yani kişinin yüz hattıdır, yüzün oval olması ya da yüzün badem gözler için uygun olması gerekir. Ameliyat öncesi 3d bilgisayarlı fotoğraflar, kişilere gösterilir. Ameliyat olmadan da gözlerin kendinize nasıl durduğunu görüp, bu yönde kararınızı verebilirsiniz.

Çekik Göz Ameliyatı Görmeyi Engeller Mi?

Elbette estetik kaygılar kadar sağlık kaygıları da göz önüne alınmalıdır. Dolayısı ile badem göz ameliyatı sonrası görme yetisinde bir bozukluğun yaşanıp, yaşanmayacağı merak konusudur. Çekik göz operasyonu, gözün tamamen dış kısmından yapıldığı için görmede bir bozukluk yaşanmaz ve bu ameliyatın göz dokularına hiç bir zararı olmadığı söylenir. Yani görmeyi engelleyecek bir durum söz konusu değildir.

Badem Göz Ameliyatı Yaptıran Ünlüler

Pek çok kişi sevdiği ünlüye benzemek isteyebilir. Özellikle yüz hatlarını benzetmek isteyen kişiler badem göz ameliyatı olan ünlüler hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. İşte badem göz ameliyatı olan ünlü isimler; Nesrin Cavadzade, Bengü, Aleyna Tilki, Michael Jackson, Demet Şener bu ünlü isimler ülkemizde badem göz estetiği yaptıran ünlülerden sadece birkaçıdır. Dünyaca ünlü daha pek çok ünlü isim de çekik göz ameliyatı olmuştur.

Badem Göz Ameliyatı Zararlı mı?

Badem göz estetiği uygulamasında enfeksiyon riski dışında herhangi bir dezavantaj durumuyla karşılaşılmaz. Operasyon sonrasında hasta yorgun görünümden kurtularak etkileyici ve canlı bakışlara sahip olur. Ameliyat esnasında göz çevresinin bir bütün olarak ele alınması, kırışıklıklara müdahale edilmesi sonucunda harika bakışlara sahip olursunuz. Burada tek dikkat etmeniz gereken işinde uzman bir doktora başvurmanızdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.