Azelderm Krem

26.07.2018
5.208
Azelderm Krem

Azelderm krem, sivilce ve akne  problemi yaşayanlar için dermotologların sıklıkla önerdikleri kremler arasındadır. Sivilceler üzerinde oldukça etkili olan azelderm, gül hastalığı tedavisi için de kullanılır. Bakterilerin cilt üzerinde üremesini ve yayılmasını engelleyerek cildin kısa sürede toparlanmasına yardımcıdır.

Azelderm krem, sivilce tedavisinde başarı gösterirken, aynı zamanda sivilce lekeleri üzerinde de etkili olan bir ilaçtır. Bu yazımızda, özellikle ergenlik döneminde kişilerin sıkıntısı olan sivilceler için tercih edilen azelderm krem nedir? azelderm krem neye yarar? azelderm krem ne için kullanılır? azelderm krem kullanım alanları, hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında…

Azelderm Krem Nedir?

Azelderm krem etken maddesi azelaik asittir. 1 gram kremde 200 mg. azelaik asit bulunur. 30 gramlık tüplerde, homojen yapıya sahip ve beyaz renkte kullanıma sunulmaktadır. İlacın yardımcı maddeleri arasında, beyaz yumuşak parafin,  setostearil alkol, gliserinmonostearat, disodyum EDTA, izopropilmiristat,  parafinlikit, poloxamer 401, siklometikon,

polisorbat 20, polisorbat 80, bütil hidroksianizol (E320), triklozan, klorheksidin
hidroklorür, saf su, bulunmaktadır.

Azelderm sivilce oluşumuna neden olan bakterileri yok etme özelliğindedir. Cilt gözeneklerini tıkayan siyah noktaların oluşumunu engeller. Yalnızca sorunlu bölgelerde deri üzerine uygulanmaktadır.

Azelderm Krem Ne İşe Yarar?

Azelderm krem, cilt üzerinde sivilceye neden olan bakterileri öldürücü özelliğe sahiptir ve gül hastalığı tedavisinde kullanılır. Cildi yenileme ve ölü hücrelerden arındırma noktasında oldukça etkilidir. Sivilce ve siyah-beyaz noktaları oluşumunu yavaşlatır. Yüzdeki orta şiddetli, sivilce, siyah nokta, gül hastalığı, kıl kökü çevresindeki bakterilerin neden olduğu iltihaplı akne vulgaris, ciltteki koyu renkli lekelerin (melazma) tedavisini amaçlar.

Azelderm krem, sivilcelerin neden olduğu çukurları tedavi ederek, cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Cilt lekeleri üzerinde etkilidir ve cildi beyazlatır. Cilt gözeneklerini sıkılaştırır ve siyah nokta oluşumuna engel olur. Azelderm derideki kahverengi – siyahımsı lekelerin  kısa sürede yok olmasını sağlar. Azelderm krem uçuk virüsü üzerinde etkili değildir, fakat lekenin giderilmesine yardımcı olur.

azelderm sivilce çukurları

Azelderm Krem Nasıl Kullanılır?

Azelderm krem kullanım şekli ve kullanım süresi en çok merak edilenler arasındadır. Azelderm sadece deri üzerinde lezyonlu bölgeye uygulanır. Doktor tarafından nasıl önerildi ise o şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. İlacın kullanımı için mutlaka doktorunuzun belirttiği süreyi dikkate almalısınız.

Azelderm krem kullanmadan önce cildinizi temizleyin ve kurulayın. Az miktarda kremi sorunlu bölge üzerine hafif masaj yaparak yedirmelisiniz. Azelderm günde 2 defa, sabah ve akşam yatmadan önce olmak şartıyla uygulanmalıdır. İlacın uygulandığı bölge üzeri kapatılmamalıdır. İlacı sık kullanmaktan kaçınmalısınız. Sık kullanım tedavi süresini hızlandırmaz. Aksine birtakım yan etkilere sebep olabilir.

Azelderm krem etken maddesine karşı alerjiniz varsa ilacı kullanmamalısınız. İlaç egzama, açık yara, isilik ve yanık cilt üzerine uygulanmaz. Azelderm kullanmaya başladıktan sonra hemen etki etmeyebilir. Yinede doktorunuzun belirttiği sürede kullanmaya devam etmelisiniz. İyileşme belirtilerini görmek 4 haftayı geçebilir.

Azelderm yüz bölgesinde kullanılıyorsa, dudak, burun ve göze temasından kaçınınız. Tahriş olmuş yada hasarlı cilt üzerine ve güneş yanıklarında kullanılmaz. İlacın 12 yaş altı çocuklarda kullanımı önerilmez. Azelderm krem prospektüs bilgilerini mutlaka okumalısınız.

Azelderm Krem Yan Etkileri

Ciddi yan etkiler;

 • Nefes almada zorluk,
 • Baş dönmesi,
 • Deride döküntü,
 • Ağız, yüz, dudakta, dilde kaşıntı yada şişlik,

 Yaygın Olan Yan Etkiler;

 • Uygulanan bölgede yanma,
 • Kaşıntı,
 • Kızarıklık,
 • Ağrı hissi,
 • Soyulma,
 • Kuruluk,
 • Deride renk değişikliği,
 • İritasyon,

Yaygın Olmayan Yan Etkiler;

 • Pullanma,
 • Ciltte yağlanma,
 • Renk kaybı,
 • Sivilce,
 • Uygulanan bölgede uyuşma, karıncalanma,
 • Dermatit, ödem,
 • Alerjik reaksiyonlar,
 • Aşırı duyarlılık.

azelderm leke tedavisi

Azelderm Krem Kullananlar

 • Sorunlu bölgelere etkileşime geçtiğinde acayip bir yanma hissi ve kaşıntı verir.
 • Sürdüğüm andan itibaren deli gibi kaşınmaya sebep olan krem. sürdüğüm krem zaten eninde sonunda orayı kaşımak zorunda kaldığımdan pek uzun süre kalmıyor orada.
 • Kistik sivilcelerimden arta kalan morumsu iğrenç ve geçmek bilmeyen izlerin tedavisinde kullandığım oldukça etkili bir krem. aktif sivilce üzerinde etkisini denemedim yorum yapamayacağım ancak ne zaman gece sürüp yatsam sabah kalktığımda izlerin renklerinin hafiflediğini yüzümün daha temiz gözüktüğünü söyleyebilirim hatta nasıl başardıysam düzenli kullanıp tamamen silmiştim izleri ama ne zaman hormonlarım oynasa çene altımda o koca kistler çıkmaya devam ediyor maalesef.
 • İlk sürüldüğünde içindeki asit sebebiyle kaşıntı hissi yaratan ama düzenli kullanıldığından sivilce oluşumunu engellediğini tecrübe etttiğim faydalı kremdir. Salsil jel ile birlikte vermişti doktor. çok ciddi sivilce problemim olmadığından bir süre sonra salsil jel’i kullanmayı bırakıp sadece bitene kadar azelderm’i kullandım. kaşındırma hissi de olmasa gayet güzel bir krem. ara ara çıkan sivilce sorunları olanlara tavsiye ederim.
 • Ankara’dan İzmir’e gelmem ve burun ameliyatı olmamla birlikte ne kullanırsam kullanayım bir türlü geçmeyen kulak ön kısmındaki yanak bölgemde ufak sivilceler çıkmaya başladı. en son dermatolog arkadaşım bu kremi önerdi. 5 gündür kullanıyorum ve gerçekten cildimin rengi eşitlendi sivilce ve küçük yağ butonları azaldı. kaşıntı hissi var ve biraz geriyor sanki ama şu an için çok memnunum :)))

Azelderm Krem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Azelderm Krem Hamilelikte Kullanımı

Hamile kadınlarda azelaik asitin bölgesel uygulanmasıyla yürütülmüş yeterli ve iyi kontrollü
çalışmalar bulunmamaktadır. Doktor tavsiyesi olmadan ve gebeliğin son aylarında kullanılmaz.

Azelderm Krem Emzirme Döneminde Kullanımı

Azelderm etken maddesi emziren annelerin sütüne geçebilir. Emzirme döneminde dikkatle kullanılmalıdır.

Azelderm Krem Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Azelderm krem ile tedaviye başlandıktan sonra kremin düzenli kullanımı önemlidir. Düzenli kullanımda iyileşme belirtileri genellikle 4 hafta da ortaya çıkar.12 aydan uzun kullanılmaması gereken azelderm krem birkaç ay kullanıma uygundur.

Azelderm Krem Kaç Ay Kullanılmalı?

Azelderm size hekim tarafından reçete edildiğinde doktorunuzun direktiflerine uyunuz. İyileşme süresi cilt sorunlarına göre kişiden kişiye farklılık gösterir. Azelderm krem kullanımı genellikle 3-4 ay sürebilir.

Azelderm Neden Kaşıntı Yapar?

Azelderm kremin yaygın olan yan etkilerinden biri kaşıntı yapmasıdır. Bir çok kullanıcı yorumlarında sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biridir.

Azelderm Güneş Lekeleri için Kullanılır mı?

Azelderm kremin lekeler üzerinde etkisi oldukça fazladır. Güneş lekeleri için de gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Azelderm Sivilce Çukurları İçin Kullanımı

Azelderm gözenek sıkılaştırıcı ve cildi yenileyici özelliği ile cildinizi pürüzsüz bir görüntüye kavuşturur. Sivilce çukurlarını onarır.

Azelderm Krem Sivilce Lekelerine İyi Gelir mi?

Azelderm kullananlar sivilcelerinden kurtuldukları gibi, sivilce lekeleri üzerinde etkisinden de faydalanmışlardır. Azelderm sivilce çıkarır mı? kremin yaygın olmayan yan etkilerinden biri sivilce oluşumudur. Çok nadirde olsa bazı kişilerde sivilce çıkardığı bilinmektedir.

Azelderm Krem Sigorta Karşılıyor mu?

Azelderm hekim tarafından reçete edildiğinde sigorta karşılamaktadır. Azelderm kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Azelderm Krem Kortizonlu mu?

Azelderm kortizon içermez.

Azelderm Krem Siyah Nokta

Genellikle burun çevresinde ve çene bölgesinde oluşan siyah noktalar için azelderm krem etkilidir. Cilt hücrelerini yeniler, ölü deriyi atar. Siyah nokta oluşumunu engellemektedir.

Azelderm Krem Leke Tedavisi

Kremin içerdiği asitler lekeler üzerinde etkilidir. Leke tedavisi için dermotologlar tarafından önerilir. Sivilce lekeleri, güneş lekeleri ve çillerin görünümünü hafifletir.

Azelderm Gül Hastalığında Kullanılır mı?

Azelderm krem gül hastalığı tedavisinde kullanılır.

Azelderm Krem Tüylenme Yapar mı?

Azelderm yan etkilerinde tüylenme yaptığı belirtilmemiştir. Kullanıcı yorumlarında da böyle bir şikayete rastlanmamıştır.

Azelderm Krem Fiyatı Ne Kadar

Azelderm krem fiyatı 33.91 tl

Reçeteli satılır.

Azelderm Krem Muadili

FINACEA JEL

SKINOREN KREM

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.