Asiviral Krem

24.07.2018
21.131
Asiviral Krem

Asiviral krem; uçuk virüsü tedavisi için hekimler tarafından önerilen bir preparattır. Virüsün yayılmasını engellerken vücudun virüsle savaşmasına yardımcı olmaktadır.

Uçuk genellikle stres kaynaklıdır ve deride oluşan içi iltihaplı yara şeklinde kendini gösteren bir virüstür. Asiviral uçuk kremi dudak kenarı, burun kenarında ilk kez oluşan uçuklarda enfeksiyona karşı savaşırken, bağışıklık sistemi düşük olan kişilerde sıklıkla tekrarlayan uçuk tedavisinde de etkilidir.

Eğer sizde sürekli tekrarlayan ve estetik olarak kötü görüntüye sebep olan uçuk virüsünden şikayetçiyseniz, sizlere, asiviral uçuk kremi nedir? asiviral krem neye iyi gelir? asiviral uçuk kremi nasıl kullanılır? hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Asiviral Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Asiviral krem etken maddesi asiklovir’dir. Asiklovir kremlerde etken madde olarak kullanıldığında viral enfeksiyonlarda cilt yüzeyine uygulanan antiviral ilaçtır. 1 gram asiviral % 5 kremde 50 mg asiklovir bulunmaktadır. Asiviral krem beyaz renkli homojen kıvamda bir ilaçtır.

Asiviral krem, uçuk virüsünün gelişimini ve vücutta yayılmasını engelleyerek vücudun virüsle savaşmasını sağlar. Uçuk virüsünün sebep olduğu deri enfeksiyonları, genital herpes, zona ve su çiçeği hastalığının tedavisini amaçlar.

Asiviral uçuk kremi doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Asiviral uçuk tedavisi için kullanılırken özellikle dudak kenarlarında çıkan uçuğa elle temas etmemelisiniz. Bu durum enfeksiyonun yayılmasına neden olur. Özellikle gözle temasından kaçınınız. Asiviral krem uçuk virüsünün bulaşmasını engellememektedir.asiviral uçuk tedavisi

Asiviral Uçuk Kremi Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz asiviral kremi nasıl reçete etti ise o şekilde kullanmanız önemlidir. Kremi uçuk üzerine yarayı tamamen örtecek şekilde ince bir tabaka halinde sürünüz ve yediriniz. Asiviral kremi günde 4-5 kez kullanabilirsiniz. Dudak kenarlarında çıkan uçuk için kullanım süresi en az 4 gündür. Genital uçuk tedavisinde kullanım süresi en az 5 gündür. Tedavi süresince iyileşme görülmezse ilacın kullanım süresi 10 güne çıkarılabilir.

Asiviral kremin etken maddesine karşı alerjiniz varsa, bu ilacı kullanmamalısınız. Asiviral kullanılmaya başlandıktan sonra hemen etkisini gösterir. Fakat doktorun belirttiği süre boyunca lezyonlu bölgeye  asiviral uygulamaya devam etmelisiniz. Uçuk belirtileri kendini gösterdiğinde vakit kaybetmeden asiviral kremle tedaviye başlamanız önemlidir. Bu durum ilacın daha çabuk etki etmesini sağlar ve virüsün yayılmasını yavaşlatır.

Asiviral krem, uçuk virüsünün bulaşmasını engellemez. Genital uçuk tedavisi için kullanılıyorsa, cinsel ilişkiden kaçınınız. Ayrıca enfeksiyonlu bölgeye temas edildiğinde, gözünüze dokunmaktan kaçınınız. Asiviral krem uygulamadan önce ve uyguladıktan sonra ellerinizi yıkamalısınız. Krem 12 yaş altı çocukların kullanımına uygun değildir. Asiviral krem prospektüs bilgilerini ilacı kullanmadan önce mutlaka okumalısınız.

Asiviral Krem Hamilelikte Kullanımı

Asiviral uçuk kreminin hamilelik döneminde kullanımı için yeterli araştırma yoktur. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaz.

Asiviral krem gebelik kategorisi B’dir.

Asiviral Krem Emzirme Döneminde Kullanımı

Asiviral tablet olarak kullanıldığında süte geçtiği bilinmektedir. Fakat lokal uygulandığında süte geçip geçmediği saptanmamıştır. Emziren annelerin kullanması önerilmez. Doktora danışmadan kullanmayınız.asiviral uçuk kremi

Asiviral Krem Yan Etkileri

 • Dudak kuruluğu,
 • Cilt kuruluğu,
 • Deri döküntüsü,
 • Dudakların çatlaması,
 • Ciltte yanma hissi,
 • Uygulanan yerde kaşıntı,
 • Kurdeşen,
 • Karın ağrısı,
 • Dilde, boğazda şişlik,
 • Nefes almada güçlük,

Asiviral Krem Hakkında Tüm Sorular

Asiviral Krem Zona Tedavisinde Kullanılır mı?

Asiviral krem sinir iltihabına bağlı ağrılı bir deri hastalığı olan zona tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Asiviral Krem Uçuğa İyi Gelir mi?

Asivirak krem, dudak ve burun kenarında çıkan uçukların tedavisini amaçlayan uçuk ilacıdır.

Asiviral Krem Mantara İyi Gelir mi?

Asiviral krem virüs kaynaklı uçuk ve genital herpes tedavisi için kullanılır. Mantar ilacı değildir. Mantar hastalığı tedavisinin başlıca ilacı olan travazol krem için doktorunuza danışın.

Asiviral Krem Dudağa Sürülür mü?

Asiviral uçuk kremi dudak kenarında çıkan uçuk tedavisi için oldukça etkilidir. Dudak bölgesinde yalnız lezyonlu bölgeye ince tabaka halinde sürebilirsiniz.

Asiviral Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Asiviral krem kullanıcı yorumlarında sivilce için etkili olduğu dile getirilmiştir. Fakat asiviral sivilce için kullanılmaz. Akne ve sivilce sorunu için doktorunuza bacoderm krem sivilce kremi hakkında danışın.

Asiviral Krem Genital Bölgede Kullanılır mı?

Asiviral krem genital herpes tedavisi için genital bölgeye uygulanabilir.

Asiviral Krem Yüze Sürülür mü?

Dudak veya burun etrafında yayılmış uçuk enfeksiyonu varsa asiviral krem yüz bölgesinde kullanabilirsiniz.

Asiviral Krem Kullananlar

 • Uçuk çıktıktan 1 gün sonra kullanmaya başlamama rağmen 1 gün içinde kesin sonuç vermiş bir ilaç. etkili sonuç için az bir miktar ilacın uçuk üzerine tamamen yedirilmesi tavsiye ediliyor.
 • 2-3 ayda bir uçuk çıkaran bir insan olarak vectavir sürdüğümde bana mısın demeyen uçuk, asiviral sayesinde sadece 1 günde kabuk tutup, söndü. ya kişiye göre değişiyor ya da uçuğa göre demek.
 • Uçuk kendini belli eder etmez sürüldüğünde çıkmasını engelleyip kurutuyor.Sürekli uçuk sorunu yaşayan biri olarak her zaman evde bulundururum.

Asiviral Krem Muadili

Acyl krem

Aklovır krem

Hernovır krem

Vırosıl krem

Zovırax krem

Asiviral uçuk kreminin eş değerleridir.

Asiviral Krem Fiyatı

Asiviral krem fiyatı 19.03

Reçeteli satılır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.