Anestol Pomad

03.08.2018
10.249
Anestol Pomad

Anestol pomad krem; deri üzerine uygulandığında etkili bir uyuşturma özelliğine sahip tıbbi bir ilaçtır. Bir çok kullanım alanı olan anestol pomad, ağrılı ve acı hissi uyandıran işlemlerde cilt yüzeyine uygulandığında lokal anestezi görevi üstlenir.

Anestol pomad; şikayetin durumuna göre, kullanım şekli ve süresi doktor tarafından belirlenerek reçete edilir. Mevcut rahatsızlığın tedavisi dışında ağrı ve acı hissini azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Anestol pomad nedir? anestol pomad nerede kullanılır? anestol pomad merhem neye iyi gelir? anestol pomad nasıl sürülür? tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında…

Anestol Pomad Krem Nedir?

Anestol pomad etken maddesi Lidokain hidroklorür’ dür. Beyaz renkte, homojen kıvamlı olan anestol pomad 10gr. ve 30 gr. alüminyum tüplerde kullanıma sunulmaktadır. Yardımcı maddeleri ise, : metil paraben, propil paraben, polietilen glikol 1500, polietilen glikol 6000, propilen glikol’dur.

Cilt yüzeyinde bölgesel uyuşma sağlar ve kaşıntıyı gideren etkiye sahiptir. Anestol pomad, deri  de yüzeysel yanıkların neden olduğu ağrı, meme ucu çatlakları, dudak çatlakları, hemoroid, anüs- makat çatlakları, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntı durumlarında ağrı hissini azaltmak amacıyla ve  soluk borusu içerisine tüp yerleştirme işlemi esnasında kaydırıcı olarak kullanılmaktadır.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?

Anestol pomad, ağrı ve acı hissini azaltmak amacıyla hücre zarındaki sinirsel uyarıları engelleyerek bölgesel uyuşma sağlar ve kaşıntıyı giderir. lokal anestezik olan anestol pomad bir çok alanda kullanılmaktadır. Ağda öncesi, sünnet, geciktirici, epilasyon öncesi, dövme işlemi gibi kullanım alanları olan anestol pomad neye iyi gelir? sorusuna maddeler halinde cevap vermek istiyoruz.

 • Anestol pomad basur rahatsızlığında ağrı ve acı hissini hafifletmek için,
 • Anestol pomad lazer epilasyon acısını hafifletmek için,
 • Anestol pomad geciktirici olarak erkekler tarafından kullanılmaktadır.
 • Anestol pomad meme ucu çatlaklarının acısını hafifletmek için,
 • Anestol pomad ağda öncesi uyuşukluk hissi verip acıyı azaltmak için,
 • Anestol pomad sünnet sonrası kaşıntıyı azaltmak için,
 • Anestol pomad mantar durumlarında kaşıntıyı azaltmak için,
 • Anestol pomad cinsel ilişkide acıyı azaltmak için,
 • Anestol pomad dövme yaptırırken acı çekmemek için,
 • Anestol pomad güneş yanıklarında çekilen sızıyı azaltmak için,
 • Anestol pomad anal fissur acısında,
 • Anestol pomad uyuşturucu etkisi sebebiyle ciltte oluşan tahrişte ağrı ve acı hissini azaltmak için kullanılmaktadır.

Anestol pomad, çeşitli nedenlerle cilt yüzeyindeki kaşıntıyı giderirken, Anestol pomad nerede kullanılır? Anestol pomad ne kremi?  sorusuna yukarıda maddeler halinde cevap vermeye çalıştık.

Anestol her evde bulunması gereken acı hissini hafifleten ve uyuşma sağlayan bir kurtarıcı. Sivrisinek, böcek ısırıklarında kaşıntıyı anında keser. Yemek yaparken kazayla olan küçük yanıkların ağrı ve sızısını hemen giderir. Anestol pomad merhem nasıl kullanılır? yazımızı okumaya devam edin.

 

Anestol Pomad

Anestol Pomad Nasıl Sürülür?

Öncelikle belirtmeliyiz ki, anestol pomad ağız, burun, kulak içine, şişmiş, hasar görmüş cilt yüzeyine, su toplamış deriye ve açık yara üzerine sürülmez. Cilt yüzeyinde geniş alana sürülmez. Gözlerinizle temasından kaçınınız.

Anestol pomad merhem doktor tarafından size nasıl önerildi ise o şekilde kullanıma özen göstermelisiniz. Uygulanacak bölge önce temizlenir ve tek seferde uygulanan doz 5 gramı geçmemelidir. Günde 2-3 defa sürülebilir. Günlük 17-20 gramdan fazla doz sürülmemelidir.

Anestol pomad hamilelikte kullanımı; Çok gerekmedikçe gebelik döneminde anestol pomad kullanılmaz. Anestol kana karışan bir ilaç olduğundan mutlaka hekiminize danışınız.

Anestol pomad gebelik kategorisi B ‘dir.

Anestol pomad emzirme döneminde kullanımı; Anne sütüne geçtiği bilinen anestol, emzirme döneminde kullanımı önerilmez.

Anestol Pomad Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır?

Cinsel ilişkide zorlanma yada ciddi ağrı hissi oluyorsa, anestol pomad vajina içine gelmeyecek şekilde dış yüzeye uygulanabilir. Özellikle ilk gece korkusu yaşayanlar anestol pomad merhemi tercih edebilirler. Anestol pomad vajina etrafına ilişkiden 15 dakika önce az miktarda (5 gramı geçmeyecek şekilde) uygulayabilirsiniz.

anestol pomad ilişkide kullanımı

Anestol Pomad Hemoroid Nasıl Kullanılır?

Anestol pomad hemoroid tedavisinde ağrıyı azaltmak için reçete edilir. Kesinlikle anüs içine uygulanmaz. Bölgenin dış kısmına az miktarda sürülen anestol,  hemoroid ve anal fissur ( makat çatlağı) da ağrı ve acıyı hafifletme amacıyla kullanılır.

Anestol Pomad Makata Nasıl Uygulanır?

Anal fissur yani makat çatlağı kişiye dayanılması güç acı çektirir. Böyle bir durumda mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Çünkü anestol pomad ağrı ve acı hissini anlık geçiren ve rahatlama sağlayan bir ilaçtır. Tedavi edici özelliğe sahip değildir. Bu sebeple hekiminiz anestol pomad ile birlikte size tedavi edici daha başka merhemler önerecektir. Az miktarda anestol anüs içine olmayacak şekilde yüzeysel uygulanarak rahatlama sağlar.

Anestol Pomad Vajinada Nasıl Kullanılır?

Az miktarda anestol deri yüzeyine uygulanarak özellikle mantar hastalığında kaşıntıyı azaltır. Anestol pomad genital bölgede kullanımı için kesinlikle az miktarda ve cilt yüzeyine uygulanmalıdır. Aksi takdirde yanma yapabilir.

Anestol Pomad Ağda Öncesi Nasıl Kullanılır?

Ağda ve lazer epilasyon uzun süre tüy sorunundan kurtaran fakat diğer yöntemlere göre çok daha ağrılı olan işlemlerdir. Ağda öncesi çekilen acıyı hafifletmek için anestol pomad yada emla krem kullanılabilir. Ağda işlemine başlamadan 30 dakika önce anestol pomad ağda yapılacak bölgeye az miktarda ince bir tabaka halinde uygulandığında işlemi daha az ağrı ve acıyla tamamlayacaksınız.

Anestol Pomad Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır?

Anestol pomad  uyuşma hissi vermesi sebebiyle, erkekler tarafından geciktirici olarak tercih edildiği bilinmekte. Bu yöntem aslında anestol pomadın kullanım alanlarından biri değildir. Bu iş için piyasada sadece geciktirici olarak üretilen kaliteli ürünler de tercih edilebilir. Eğer erken boşalma sorunu yaşıyorsanız mutlak bir doktor yardımı almanızı tavsiye ediyoruz.

 Anestol Pomad Ne Kadar Sürede Uyuşturur?

Anestol pomad kullanacağınız alana işlem öncesi 30 dakika önce uygulanmalıdır. Anestol pomadın etki süresi yaklaşık olarak 3-4 saattir.

Anestol Pomad Reçetesiz Satılır mı?

Anestol pomad doktor tarafından reçete edilerek kullanılması gereken bir ilaçtır. Reçetesiz kullanmayınız.

anestol pomad kullanımı

Anestol Pomad Yan Etkileri

 • Uzun süre kullanıma bağlı olarak aşırı duyarlılık,
 • Cilt yüzeyinde kaşıntı, kızarıklık, tahriş ve döküntü,
 • Sinirlilik hali,
 • Baş dönmesi,
 • Görme bozukluğu,
 • Titreme ve nöbet,

Bu yan etkiler genellikle ilacın etken maddesine karşı alerjisi olanlarda görülmektedir. Doz aşımına bağlı olarak da belirtilen yan etkiler ile karşılaşılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken durum anestol pomadın uygulandığı bölge üzerinin kapatılmamasıdır. Anestol pomad kapalı pansuman altında uygulandığında, kalp ritm bozuklukları, nefes almada zorluk, koma ve hatta ölüm ile sonuçlanabilir.

Anestol Pomad Kullananlar

 • Her evde bulunması şiddetle tavsiye edilir. Zira sıcak tencerenin elinize ne zaman dökülmek isteyeceği bilinemez. Bu düşmana karsı tam teşekküllü olmakta fayda vardır. Zira saldırısı çok acı ve yanma verir. Büyük saldırılarda iyileşme süreci haftalarla bile ifade edilebilir.
 • Ağda yapmak resmen eziyetti benim için sağ olsun aile doktoruma söyledik hemen yazdı artık acı çekmek yok.
 • Sivrisinek ısırmasının neden olduğu kaşıntıya karşı da birebir olan merhem.
 • Hassas bir cilt yapısına sahip olduğum için güneş kremleri kullanmama rağmen cildimde çok fena kızarıklıklar olurdu acıyı duyardım ama bu yaz anestol pomad sayesinde bu sorundan kurtuldum.
 • Ağrı kesicidir. yanıkların, yaralanmaların ve sıyrıkların acısını dindirmede kullanılır.
  Özellikle yanıklarda gerçekten ağrıyı alır. kendimden biliyorum.
 • Kullanırken çıplak bacaklarıma düşürdüğüm ve panikle seramik kısmından kavrayıp kaldırdığım için elimi hunharca yaktığımda imdadıma yetişen anestezik pomad. Sürüldüğü zaman çok sıvılaşıyor, pıt pıt damlıyor sonra. tabii ben can havliyle boca ettiğim için de olabilir, ama yine de çok fazla sıvılaşıyor. Benzeri başka bir ürün kullanmadığım için karşılaştırma yapamam, ama o gün acımı hissedilir derecede dindirmişti.

Anestol Pomad Fiyatı

Anestol pomad fiyatı   11,21 tl

Reçete ile satılır.

Anestol Pomad Muadili

CALGEL JEL

DIFESTOL JEL

LIDESTOL JEL

EMLA KREM

LOKARIL KREM

Bu kremler anestol pomadın bazı eş değerleridir. Fakat en çok tercih edilenler arasında ANESTOL POMAD ve EMLA KREM ‘dir. Anestol pomad sizlere doktor tarafından reçete edildiğinde mutlaka prospektüs bilgilerini okumalısınız. Bu yazımızda sizler için anestol pomad merhem hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Anestol pomad muadili olan ve sık tercih edilen emla krem hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. emla krem

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.